emil355

Opony przednie C-330 i pochodne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek3220    656

dokładnie jak do tura to by było idealne rozwiązanie


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

A co myślicie o oponach od terenówki na przód zamiast oryginalnych 6x16 ? Chciałbym troszkę szersze bo przy turze na miękkim koleiny robię, z tym że chciałbym w miarę wysokość zachować bo jakbym dał 9x16 to bym o ramę od tura wadził. Zostają samochodowe od busów bieżnik płytki i w błocie się zalepią zaraz co może utrudniać skręcanie pozostaję więc od terenówek. Znalazłem w rozsądnej cenie opony 225/75R16 coś jak simex ( zdjęcie z netu z takim bieżnikiem) bieżnik ładny chyba 15 mm. Te opony będą sobie radzić lepiej? Dodam iż ciągnik jest jedynym w gospodarstwie i wykonuje wszelkie prace.

35x1050r15simex.jpg


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Pomysł może i dobry tylko trzeba się zorientować w temacie max obciążenia (nośności?) tych opon. Żeby się nie okazało, że tura założysz, popracujesz trochę i one wystrzela :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

a widzisz zapomniałem dodać indeks 120 więc 1450kg na koło przy jakiejś tam prędkości a w ciapku prędkości można powiedzieć niema :P


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

kolego jesli to sa opony wzmacniane, czyli 16c to mozesz spokojnie zakladac

opony z bieznikiem szosowym, szczegolnie letnie, przez plytki bieznik wlasnie slabo sie trzymaja, podczas orki jest to duzy problem, przy innych pracach mysle ze nie robily by wiekszych problemow

mysle ze tego typu kostka plus obciazenie ladowaczem na oponie radialnej bedzie sie dobrze trzymac


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Przy terenowych nie widziałem nigdy aby było w oznaczeniu C mimo iż niektóre maja ładowność większą niż niektóre C. Przy busach często są przecież opony o ładowności poniżej 1000kg i maja C a te jak pisałem 1450 i niema tak samo mam w disco przy obu kompletach niema C a ładowność tez ponad tonę. Właśnie o bieżnik mi się rozchodzi jak to będzie w np. orce bo bieżnik ładny ale typowy na napędową oś jak sobie poradzi jako kierunkowa.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Ta ze zdjęcia to w innym rozmiarze jest, ten rozmiar co pisałem około 3 cm większej średnicy od 6x16 więc nawet niższe niż 7,5 x 16


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus-23    122

mam stare dobre kola od rozrzutnika razem z piasta i wpadl mi do glowy pomysl aby je zamontowac w c330. Orientuje sie moze ktos co by trzeba przerobic czy lozyska sa takie same ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

wydaje mi sie ze lozyska beda inne

jesli sa to kola starego typu, an wieksza piaste, to kiedys widzialem w ogloszeniu takia adaptacje, pierscienie ze szpilkami, cos w stylu dystansow, przykrecalo sie do piasty i do obreczy

mysle ze jesli masz pod reka tokarke to bez problemu sobie poradzisz


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

Witam wszystkich :)

 

Mam ursusa c-330 i chciałbym zmienić przednie koła na szersze. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat rozstawu śrub i średnicy otworu na piastę.

 

Czy orientujecie się jakie felgi będą pasowały do C-330? Czy rozstaw śrub pasuje od C-385? A może od jakiejś przyczepy?

post-64604-0-39479800-1393520114_thumb.jpg

Edytowano przez AgroTuning

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

piękny traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

obrecz 9x15.3 z ostrowka/385 na to opona 10 lub 11.5 cala


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Marzę o takim ciągniku może kiedyś się dorobię i taki kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeżdzę na co dzień c 330 z turem na normalnych oponach i lekko nie jest , na szerszych będzie ciężej


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

Zdaję sobie z tego sprawę że może być ciężko ;) ale tura używam raczej sporadycznie. Zmieniam na szerokie bo będę używał go jako kosiarki do trawnika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Joker93
      Witam koledzy mam problem z wyciekiem oleju z przedniej zwolnicy w forterce 120hsx jak to rozebrać bo nigdy tego nie robiłem 
    • Przez ukasz
      Dziś zauważyłem że cała przednia oś ma dość spory luz, jednak nie jest o luz osiowy a cała oś przesuwa się do przodu i do tyłu.W instrukcji widzę tylko że z każdej strony jest jakiś pierścień ale wygląda on na dość gruby wiec raczej nie służy do kasowania luzu. i nie wiem czy można dokupić podkładki do kasowania tego luzu czy trzeba kombinować i samemu dorabiać.
    • Przez Metality_Dawid
      Witam jestem tokarzem, z chęcią podejmę się naprawą przednich osi ciągników do 120hp 2x4 oraz 4x4. Możliwość wysyłki, wystawiam FV, kod pocztowy 21-060. Pozdrawiam
      Nr.tel 722 017 799
      Adres e-mail biuro.metality@wp.pl
      Preferuje pisać na adres e-mail z przesłaniem zdjęć potrzebnej naprawy.
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Macie jakieś sposoby, żeby nie znosiło przodu w c 330 podczas zimy? 
      Pozdro!
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam chodziło by mi o oś resorową ale mam piewien problem oddośnie  bo mam tura przy ciapku  a chciałbym założyć resorowaną od ursusa 4011 nie mogę mieć bo nie mam okrągłej  to bym musiał zmienić cała oś i nie wiadomo czy ta oś by wytrzymała takich naprężen  wiec pomyślałem o zetorku 5211 lub 7211 ale nie wiem czy ona jest za wielka żeby ta półośka weszła mi https://sprzedajemy.pl/polos-przednia-zetor-5211-7211-stary-typ-warszew-2-e30984-nr65562662  i pytanie mam do was czy ona pasuje od zetora 5211 7211??? 
      wiem że od 4011 pasuje ale do tura wersja rurowa moze okazać się za słaba do ursusa c 330 z turem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj