KIbul

Renault 103.14 tx

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KIbul    0

Witam zamierzam kupić Renault 103.14 chodź jeszcze nie padło na ten dokładny model :D Oglądałem 2 takie Renówki i mam pytanie czy różnią się czymś te traktory np z 83 roku a końca 84 , trochę inne wajchy są w tym nowszymi ,Np wajcha od rewersu itp :D czy Sa jakieś inne różnice ?? Czy śmiało mogę kupować taki traktor ??Szukam czegoś do 40tys i ma być to główny traktor :D W tej starszej słychać tak jakby delikatne wycie ze skrzyni, traktor przez 4 lata pracował w Polsce przy odśnieżaniu,pewnie często i gestu był używany przedni napęd :D Czy lepiej kupić traktor sprowadzony z zagranicy ??Podaje 2 linki do tych traktorów i proszę o pomoc w wyborze :D Wstępnie już je oglądałem :D

 

http://olx.pl/oferta/renault-103-14-CID757-ID8dsB1.html#7b7ea5ab81            Ta od odśnieżania,cena bez pługa około 30tys

 

 

http://olx.pl/oferta/renault-103-14-CID757-ID73uJW.html#b252e65937           Ta od Handlarza, cena około 36 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

pierwsza ładne gumy i komplet zaczepów, na pewno na plus i do tego przystępna cena

druga słabe opony tył, brak zaczepu i malowanie mnie odrzuca, w takiej cenie można szukać już coś nowszego

 

popatrz także na 106, zawsze to 6cyl. na spokojnie a nie 4 wyżyłowane


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ostatnio byłem z ciekawości u tego gościa w Łabuniach i ma dość ciekawe ciągniki, ceny może nie za niskie ale idzie się targować. Jak masz nie daleko to możesz podjechać do niego i jak coś wybierzesz to mów żeby dał ci gwarancję chociaż na rok bo mają swoich mechaników i jak im mocno zależy żeby sprzedać to mogą ci udzielić gwarancji. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

napisz ile masz ha, jaka produkcja bo tak to mogę nawet powiedzieć 130KM

Pan Adamski ma dość ciekawe maszyny, trochę cenowo przesada, ale ta 106 już swoje przeszła, sama wytarta mata na podłodze o czymś świadczy, do tego kule zamiast haka, niby nie wiele a ułatwia życie

jesteś z lub. to podjedź na Karczmiska do Rob-rol'u, ceny przystępne a i złomu raczej nie sprzedaje

 

ciężko coś u nas będzie kupić, poczekaj bliżej wiosny powinien zacząć sie ruch


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

ta a używkę znalazłby za 5  :lol:

nie strasz bo remont skrzyni tyle nie kosztuje, chyba że rozwalił cała obudowę

z ciekawszyhc na olx to tylko te http://olx.pl/oferta/renault-103-54-CID757-ID8ggiF.html#7ba6e63f88 http://olx.pl/oferta/renault-106-14-case-fendt-international-landini-same-zetor-massey-CID757-ID6G7ox.html#debe9dd963


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr190    1

Witam kolega igorr ma rację ja też stałem przed problemem  wyboru renówki 3 lata temu na  jako główny i wybrałem 106-54 jestem zadowolony z tego wyboru dobrze że nie kupiłem 4T polecam 6 100 kM niż 4T 95 kM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power20    0

Ja mam renault 103.14 taki jak ten co odśnieżał :D 4 cylindry, turbo, mało pali, tez główny ciągnik i praktycznie bez poważniejszej usterki od 6 lat. Jak dla mnie to za***isty ciągnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorr    0

kolega izydor6280 na racje 4 gary to wyżyłowana jednostka.

Jesli nie zamierzasz zakładac tura to szukaj 6 garowego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Właśnie jaka jest dynamika takiej 103.54? ciągnik masywny, a silnik momentem nie grzeszy.Sam się zastanawiam czy nie oglądnąć się za 106tką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

A może MF seria 3xxx/ ? Też dobre maszyny, oszczedne. A jesli sie dba to słuzy i służy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIbul    0

Dzisiaj ogladalem ta renowke co jest wyzej w linku ta z turem za 47 tys ;p bez tura niby 37 tys ale wspomaganie rozwalone kabina zalochana i taki ogólnie nie wart tych pieniędzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIbul    0

Ten z pługiem co się cenił 35 tys :D Renault 104.14 :D Po dokładnych oględzinach narazie Wszystko jest w bardzo dobrym stanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIbul    0

Nie wiem czy dobrze to zrobiłem z tym zdjęciem :D To jeszcze było Przed wyjazdem :D 140km na kolach:D ale plug pojechał do domu na przyczepce :D Oceniajcie :D

post-13478-0-77802300-1420117142_thumb.jpg

Edytowano przez KIbul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Mi sie podoba :) Widać że nie zaciułany. Pług tylko troche żle zrobiony bo na sztywno idzie w góre ale ogólnie ładna maszynka :)  Życze bezawaryjności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj