devon

Dzierżawa obory

Polecane posty

devon    1

witam

Na miedzy wiele lat temu pobudowany jest garaż o wymiarach 10m x 28 m bez ściany działowej 4,5 m x 28 m leży i jest wykorzystywany przeze mnie a 5.5 m x28 m  jest ćzęścią sąsiada. Mój sąsiad chce przerobić całość na oborę dla jałówek i zwrócił się do mnie o wydzierżawienie mojej częśći. Ten garaż nie jest mi niezbędny więc bez problemu mogę mu wydzierżawić tylko chodzi o to za ilę, gdyż takich tranzakcji nikt nigdy u nas nie robił. zaproponował 100 miesiecznie i umowę na 15 lat. Nie za mało? Licze za  konkretne odpowiedzi.

Nigdzie nie znalazłem podobnego tematu więc utowrzyłem ten.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przede wszystkim nie zgadzaj sie na taki dlugi okres ;) moze wczesniej Ci sie przydac a noz... a co do kwoty to sam zdecyduj ile Ci pasuje... ale mozesz zaproponowac z 200-300 skoro mu zalezy to bedzie sklonny sie dogadac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

A jak daleko masz ten garaż od domu ? bo jeżeli tam by były zwierzęta na głęboką ściółke to troche latem problem. Najprosciej niech ktos ci wyliczy ile by kosztowało wybudowanie tej częsci co on chce i ją sprzedaj bo po 15 latach ten budynek zostanie wyeksploatowany. a 1200 rocznie to stanowczo za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no nie wiem ja bym nie sprzedawal. dzis postawienie to niestety duzy koszt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devon    1

- garaż jakieś 60 metrów od domu.

- sprzedawać bym nie chciał.

- mi też sie wydaje że 1200 to mało.

- a jaka cena byłaby dobra? nie wiem.. zedrzeć z sąsiada głupio ale stracić jeszcze gorzej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

100 zł to zdecydowanie za mało, w naszej okolicy za wynajęcie obory na około 15 stanowisk trzeba zapłacić 4,5-5 tys zł. Myślę że sąsiad może odżałować jedną jałowkę cielna na rok za wydzierżawienie budynku i będzie w miarę rozsądnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Dlatego jak nie zrobisz tak bedzie zle. dasz na 15 lat a jak np ty sie rozwiniesz ? i bedzie Ci potrzebny bedziesz budował ? i tak zle i tak z tej sytuacji nie ma dobrego wyjsia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przeciez sasiad tez rolnik i zrozumie ;D moja propozycja to wynajmij mu na 5 lat i niech placi 200 albo jak chce na 10 lat niech placi 350 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A ewentualne remonty na czyj koszt by były? JA bym za to kasował 500 zł za miesiąc umowę musisz naprawdę dobrą mieć która zabezpieczy twoje interesy żeby nie było że kolo przez kilka lat twoją część bydynku zniszczy/zużyje aty zostaniesz z ruina i paroma groszami w kieszeni. 

ogólnie mnie sie ten byznes nie podoba zbyt dużo zawiłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Możesz z nim podpisać umowę i na 50 lat, w przypadku gdy budynek nie będzie Ci potrzebny i zaznacz sobie w umowie, że jeśli budynek będzie Ci potrzebny dajesz mu np. 2 miesiące na opuszczenie go(zamieść takie coś w umowie) i napisz jeszcze, że jak coś będzie zniszczone naprawy dokonuje on itd. 

Edytowano przez kalwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj