Skocz do zawartości

Polecane posty

lukasz952    0

Witam!

Ostanio sporo czytałem o uprawach różnorakich ziół.

Mam jakies 8-9ha pola V i VI klasy, do tej pory hodowalem jakies 3-6szt bydła, myślałem o rozwoju w tym kierunki ale zainteresowała mnie uprawa melisy, mięty, ogórecznika.

Stąd moje pytania:

Czy na tych glebach miałbym jakiś zysk z ich uprawy?      Dodam, że mam swój kombajn i podstawowe maszyny, musiałbym tylko zaopatrzyć się w jakieś opielacze, suszarnię

Jak to jest z kontraktacją, czy w przypadku produkcji małych ilości uda się podpisać kontrakt?

Wyczytałem gdzieś, że te trzy zioła można młócić kombajnem zbożowym. Cży liście melisy, mięty nie rozdrobnią się za bardzo? Bo chyba im mniej rozdrobnione tym lepsza cena

Oraz jaką realną cenę można dostać za kg, jakie są realne plony

Z góry dzięki za wszelkie wypowiedzi.

chudy14145    0

Witam.Właśnie przymierzam się do założenia plantacji ziół,nie wiem jeszcze dokładnie jakich. Narazie czytam książki,szukam w internecie itp.Jest na forum ktoś z woj.opolskiego kto uprawia jakieś zioł?Szukam kogoś z kim mógłbym pogadać na ten temat może coś po pytać co i jak.

Wiadomość z agroFakt.pl

Pawel89pl    6

Zanim posiejesz cokolwiek sprawdz czy jest na to odbiorca bo ludzie ponasiewali wszelakich wynalazków i teraz im to zalega ;p

thor1984    12

Orientujecie się czy są jakieś zioła które nie wymagają kontraktacji czy jednak wszystko trzeba kontraktować?

lesne    4

Różnie jest z ta kontraktacją... z tego co wiem, to zależy od gatunku rośliny, ale też od regionu chyba.

Szukam firm gdzie by można zakontraktować malwę sylvestris (ślaz dziki), albo żeby było wiadomo że kupują bez kontraktacji. Oprócz firmy Lewandowski z Włocławka coś Wam może przychodzi do głowy? Z góry dziękuję za radę!

Edytowano przez lesne

Zakładamy Kooperatywę Producentów Ziół. Północna Polska. Więcej informacji? Napisz do mnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez gseries
      Witam, przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi, jeśli coś przeoczyłem to przepraszam.
      Ale do rzeczy W tym roku planujemy zasiać kukurydze na ziarno, nie mamy doświadczenia w tym temacie i chciałbym się dowiedzieć co i jak.
      Czy dana firma wyznacza np dana odmiane? Czy maja jakies inne wieksze wymagania? Np co do klasy gleby etc. Oraz chciałbym się dowiedzieć gdzie Wy, drodzy forumowicze macie zakontraktowaną kukurydze i jeśli to nie tajemnica to w jakiej cenie
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez ADOB
      Dzień dobry,

Chcielibyśmy jak najlepiej dotrzeć do naszych klientów, dlatego uruchamiamy wątek na forum. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie nawozów firmy ADOB chętnie na nie odpowiemy.

Życząc wysokich plonów
      ADOB

• Przez lukasz952
      Witam!
      Czy ktoś orientuje się jak wyglądają ceny na skupie na placu w biogazowniach/ ceny kontraktacyje?
      Chodzi mi głównie o ceny za sianokiszonkę, kiszonkę z żyta w belach.
      Czy to się w ogóle opłaca, czy tylko warto sprzedać kiszonkę której nie skarmicie, (rozerwana folia, niska jakość)
    • Przez BestZetor
          Witam ! Zwolniło się trochę miejsca w oborze i pomyślałem o kontraktacji cieląt. Szukałem trochę informacji na forum, ale nie zadowoliły mnie. 
          Myślałem o kontrakcie z Sokołowem, ZMBM Kobylin, Dobek, Biernacki. Chciałbym się dowiedzieć dokładnie ile cieląt trzeba brać, czy trzeba za nie płacić, czy są zdrowe oraz poznać wasze opinie i informacje. Może polecacie jakąś inną firmę ?