Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz952    0

Witam!

Ostanio sporo czytałem o uprawach różnorakich ziół.

Mam jakies 8-9ha pola V i VI klasy, do tej pory hodowalem jakies 3-6szt bydła, myślałem o rozwoju w tym kierunki ale zainteresowała mnie uprawa melisy, mięty, ogórecznika.

Stąd moje pytania:

Czy na tych glebach miałbym jakiś zysk z ich uprawy?      Dodam, że mam swój kombajn i podstawowe maszyny, musiałbym tylko zaopatrzyć się w jakieś opielacze, suszarnię

Jak to jest z kontraktacją, czy w przypadku produkcji małych ilości uda się podpisać kontrakt?

Wyczytałem gdzieś, że te trzy zioła można młócić kombajnem zbożowym. Cży liście melisy, mięty nie rozdrobnią się za bardzo? Bo chyba im mniej rozdrobnione tym lepsza cena

Oraz jaką realną cenę można dostać za kg, jakie są realne plony

Z góry dzięki za wszelkie wypowiedzi.

chudy14145    0

Witam.Właśnie przymierzam się do założenia plantacji ziół,nie wiem jeszcze dokładnie jakich. Narazie czytam książki,szukam w internecie itp.Jest na forum ktoś z woj.opolskiego kto uprawia jakieś zioł?Szukam kogoś z kim mógłbym pogadać na ten temat może coś po pytać co i jak.

Wiadomość z agroFakt.pl

Pawel89pl    6

Zanim posiejesz cokolwiek sprawdz czy jest na to odbiorca bo ludzie ponasiewali wszelakich wynalazków i teraz im to zalega ;p

thor1984    7

Orientujecie się czy są jakieś zioła które nie wymagają kontraktacji czy jednak wszystko trzeba kontraktować?

lesne    4

Różnie jest z ta kontraktacją... z tego co wiem, to zależy od gatunku rośliny, ale też od regionu chyba.

Szukam firm gdzie by można zakontraktować malwę sylvestris (ślaz dziki), albo żeby było wiadomo że kupują bez kontraktacji. Oprócz firmy Lewandowski z Włocławka coś Wam może przychodzi do głowy? Z góry dziękuję za radę!

Edytowano przez lesne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się