Skocz do zawartości
adas1999

Czy pługiem podorywkowym można zaorać na głeboko?

Polecane posty

adas1999    2

Witam chciałbym się dowiedzieć czy pługiem podorywkowym można wykonać orkę siewną i zimowa i na jaką głębokość?

jacus    95

na ile rama puszcza, jakies dociazenie na rame i w pole, jesli nie ma slomy czy perzu, ja tak robie siewna bo podorywki dawno nie robie wiec szkoda zeby plug stal bezuzyteczny. co do zimowej to tez sie zdarzalo .

Wiadomość z agroFakt.pl

boku27    222

I co to za orka jak nie jest skiba obrócona tylko przekręcona na bok??? Przecież taki pług ma krótką i niską odkładnię . Mój sąsiad tak orze to jednym słowem : porażka. 

seweryn20    575

To pipcenie a nie orka. 

A odnośnie orki zimowej to skiba ma być właśnie postawiona na sztorc a nie odwrócona. 

W każdym razie podorywkowym pługiem orki nie zrobi. 

akmaly    179

Ma być postawiona na sztorc ale ma być to skiba a nie wypierdek po małym korpusie co zaraz rozsypie się i co z tego że było na sztorc. Jak dla mnie to fuszerka całą parą taka orka bo pod siew ma być dobrze przykryte a na zimę porządnie zaorane a takim pługiem tego nie można zrobić. 

wyrebski1    35

ja tak czasem robię ale tylko po ziemniakach(jeśli łęcin dużo nie ma) i wtedy nic się nie zatyka. Kilka lat temu jak wymarzła mi ozimina to też jechałem podorywkę, przecież jak się zrobi raz na kilka lat to nic się nie dzieje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się