warchest

kredyty csk

Polecane posty

warchest    253

czy sa teraz dostepne kredyty csk tj z czesciowa spłatą kapitału i jak duze wymagania trzeba spelnic by wziasc taki kredyt czy mlody rolnik moze wziasc kredyt na zakup ziemi jesli ma tylko dzierzawy notarialne ? i na ile procent w banku moze byc kredyt by dali ten csk bral t oktos niech sie wypowie i czy mozna jak np chce kupic ziemie rolna to moge polaczyc ten csk z mlodym rolnikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182

jest w bankach nowa pula csk, popytaj w swoim banku

wpisz w google, to sobie wszystko poczytasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a czy mozna to laczyc z mr bo na mr to bym ziemie kupil a ze za 100 tys ziemi nie kupie to bym kredyt dobrał i czyt mozna to łączyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

i jak to wygladalo we wczesniejszych latach ten csk tzn teraz kredyt na zakup ziemi jest np 3 % z dofinansowaniem a komercyjny 6,5 % daja banki to do tego kredytu csk pewnie tego na 3 % kredytu nie mozna wziasc to trzeba ten na 6,5 % tak rozumiem czy wiekszy procent musi byc ? i teraz tak kredyt musimy wziasc i dopiero te 80 % 1 raty wplaca po wzieciu kredytu czy wczesniej wplaca to ze tylko wezme kredytu tyle ile bedzie juz po splaceniu przez arimr ? i jak t oby wygladalo z kwota kredytu czy ceny ziemi by byly z gusu co to jest niemozliwe zeby kupic ziemie czy takei ceny jak sa w terenie realne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

jak zaplacisz cene ziemi zwyklej rolnej taką jaką podaje gus (moze poza nielicznymi wyjatkami), to gratuleje sznura na szyi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1825

geo2 nie rozumiem. WIelkopolska cena za 3klase wg GUS to chyba 43 tys. tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

to policz ile czasu zajmie spłacenie tej ziemi (zakładam typowe uprawy zboża, rzepak czy kukurydza), uwzgledniając koszt kredytu, nawet korzystając z powyższego wsparcia csk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1825
Napisano (edytowany)

Ja nie patrze na to, ze z hektara uzyskam 2tys zysku na rok. Patrze na to, ze cale moje gospodarstwo w ciagu roku uzyska n zysku i w ten sposób 1 ha moge splacic w ciagu 2 lat. Produkcja zwierzeca jak i roslinna.

 

Czyli tylko mlody rolnik bedzie mogl skorzystac z csk? ale az do 60%?

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

kazdy liczy jak chce, ale jezeli za 1 ha place 43k, zakladam powyzsze dofinansowanie csk 60% w dwoch ratach, koszty kredytu i 2k na czysto z ha/rok to przy dobrych wiatrach ziemia zwróci się po 12-13 latach, a co bedzie jak zysk bedzie mniejszy ? 20 lat? pytanie po co sie zarzynać?

zwróć uwagę, ze to jest z dotacją, a jak ktoś kupuje za gotowke? okres zwrotu to ile? 30 lat?

co do produkcji zwierzecej to nawet jej uwzględniam bo jedyne co moze ona przynosic, przynajmniej w moim regionie, to straty i kupa roboty.

 

wg projektu tylko mlody, ktory prowadzi gosp. max 5 lat. a 60% liczy się od 90% kredytu i rozlożone jest na raty 80 i 20%. kredyt komercyjny to ok. 5-7%, także  fajnie jak ktos ma trochę zaplecza i dostęp do ziemi w przyzwoitej cenie to ok, ale jak zaczna placić po 60k-70k za ha bo z doplata wyjdzie im po 43k to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a ta pierwsza rate to placa jak zaciagne kredyt i oni pierwsza rate splacaja ? czyli ja dopiero na 2 rok place a w pierwszym roku tylko procent i procent co roku sie zmniejsza bo suma do splaty mniejsza ? czyli super by bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

pierwszą ratą pomniejszą całą kwotę kredytu, a Ty zostajesz z resztą do spłacenia. a okres karencji to juz chyba będzie od banku zależeć,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

a czy ktoś kupował wcześniej z tej linii kredytu grunty od dzierżawione??

w rozporządzeniu nie ma takiego ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ehh jak teraz cos kupic jak zaczeli krzyczec po 100 tys za ha to jak tu gospodarzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj