RolnikWM

różnica między plus a pro

Polecane posty

Pro mają   jedną gałkę  do zmiany biegów i  taki przełącznik  do zmiany półbiegów jak na zdjęciu , są młodsze rocznikowo

 

 

plus 2 gałki do zmiany biegów i półbiegów

 

post-113075-0-27077300-1419629389.jpg

post-113075-0-04441200-1419629496_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRIRAPID    15

Ciągnik generalnie nie do zajechania,

Silnik Cummins , pompa wielotłoczkowa Bosch - Rexrot - wydajna jak na tą kl. mocy ciągnika.

I tu uwaga - posiada dzielnik strumienia (przepływu) - jak trafisz na maszynę od gościa który nie dbał o oleje i filterki. - może cię to dużo kasy kosztować i traktorek nie będzie pracował  i tu mówię o  kwestii hydrauliki - jak powinien.

Bywa ,że maszyny stoją dłuuugggooo na warsztacie. - i w kwestii regulacji dzielnika nie ma w PL fachowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

pro produkowany od 94

 

Pro od 1996, sprawdź na konedata, poza tym większy zbiornik 220l, + 5 KM mocy do każdego modelu, półbiegi w przycisku a nie w osobnej dzwigni. Tyle zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikWM    3

do sporo już przechodził u ciebie,ja mam 5150 i u mnie zrobił około 600 mth przez rok i też bez żadnej awari chodził 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRIRAPID    15

witam czym się różni case 5150 plus od pro ?

witam czym się różni case 5150 plus od pro ?

a ty masz ktora wersje ?

Edytowano przez AGRIRAPID

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibal    0

Pro jest silniejszy i ma połówki w joistiku natomiast plus to nie jestem pewien na sto pro, bo biegi pełzające miały wersje maxtrack a plus to może tuz? Nie wiem. Ale bardziej niż pewne jest to iż lata nie odgrywają tu żadnej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

To znajdz PRO poniżej 96 roku z połówkami w dzwigni głównej. Bo jak handlarz pomaluje maskę z tymi kolorowymi paskami to nie znaczy ze to PRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikWM    3

 ja mam wersje plus i mam biegi na joistiku a biegi pełzające to chyba każdy ma 

Edytowano przez RolnikWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRIRAPID    15

no ja pro z polbiegami na malej dzwigience tez widzialem , plusy na pewno miialy tuz i sterowanie wydajmoscia przeplywu hyd. zew z kabiny

plusy mialy zegary digital

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRIRAPID    15

Nie wydajność pompy się regulowało, tylko przepływ hydrauliki zewnętrznej, rozdzielacze w tych modelach najczęściej dwa są sterowane z kabiny (przepływ roz.1 i rozdz. 2 ) najczęście na nich jest przekierowaniena  tur i  tuz.

Edytowano przez AGRIRAPID

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

a wiec o te regulacje chodzi. u mnie musi byc cos nie tak wyregulowane bo maiłem 230 bar na tylnych wyjsciach ale ma tez zamontowany tur więc może tak byc powinno. a gdzie dokładnie reguluje sie te cisnienie na rozdzielacze ? przy kompensatorze? czy gdzie indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikWM    3

jak masz 230 to jest wysztko ok a z tą regulacją to muwili że niby coś tam z kabiny sie reguluje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRIRAPID    15

Panowie ogarnijcie się! -

Ciśnienie na wyjściu z pompy w tym przypadku powinno być 180 - 220 bar, nie ma nic wspólnego z wydajnością przepływu na  rozdzielaczu.

Ciśnienie to ciśnienie a przepływ to przepływ. Pokrętłami czy w przypadku omawianego Case dzwigienkami regulujemy wydajność przepływu. tzn. - np. znaczniki w siewniku będzie albo wolno albo szybko opuszczał - podnosił.

 

W Pompie wielotłoczkowej ze zmiennym ciśnieniem  zastosowanej w w/w modelu Case zastosowano jeszcze Zawór Pierszeństwa inni nazywają go dzielnik strumienia,

Działa to tak:

Założenie - ciągnik pracuje na obrotach jałowych załóżmy 650 - 850, stoimy i nie wykonujemy żadnych czynności nawet nie dotykamy koła kierownicy to pompa w tym ciągniku wytwarza ciśnienie tzw. ciśnienie sterujące wynosi ono 20 bar. takie ciśnienie jest w układzie całego ciągnika,  jeśli choćby drgniemy kołem kierownicy pobudzamy ciśnienie kierujące i kierujemy  je na układ kierowniczy i tu nie pamiętam dokładnie wynosi ono  chyba 80 - 90 bar bo inaczej by wam kierownica ręce pourywała (ci co kręcili śrubkami regulacyjnymi przy tej kostce znajdującej się na kostce co jest przykręcona do pompy - ci wiedzą o czym mówię! - TAK ŻE JEŚLI KTOŚ NIE WIE DO CZEGO służą TE ŚRUBKI  TO NIECH NIE MYŚLI ŻE  DO ZMIANY CIŚNIENIA.

Jeśli kierownica się kręci i się nie blokuje i nie ma innych objawów usterki RADZĘ tymi śrubkami nie kręcić - bo rozregulujecie dzielnik strumienia.

A wtedy.... powodzenia.

 W przypadku gdy ruszymy dzwignią zaworu - hydrauliki bądz podnośnikiem wzbudzamy pompę do jej max. ciśnienia. I jeszcze jedno w sytuacji gdy np dojezdzamy do skraju i podnosimy agregat a w między czasie składamy znacznik tak wielu operatorów robi w tym modelu Case główne ciśnienie idzie na podnośnik!

Jak na maszynę z początku lat 90 było to super rozwiązanie. - i mało kto wiedział o tym zanim tu przeczytał.

Edytowano przez AGRIRAPID

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj