lazarski34

krydyt na zakup ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lazarski34    0

mam pytanie mam skończony ogólniak i prowadzę gospodarstwo od 7lat i płacę krus  ale nienam wytształcenia rolniczego czy mogę korzystać z kredytu preferyncyjnego na zakup ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazarski34    0

tak jestem właścielem mam okazję kupićpare hektarów można powiedzieć że za oknem i chcem skorzystać z kredytu preferyncyjnego


a z prow em jest tak samo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ten 6 proc to komercyjny, ile wkładu trzeba mieć? I jeszcze jedno jak to wyglada, bo zeby mi sie ktos nie rozmyslił zanim załatwie kredyt to musze z nim jakąs umowe spisac, moze ktos podrzuci wzór?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nie, to jest kredyt rolniczy pod hipotekę ziemi - jak dobrze pamiętam to 20% wkład własny, jest jeszcze kredyt z dopłatami państwa, ale strasznie trudno go dostać.

równie dobrze możesz obciążyć hipotekę innej działki i pieniądze wydać na nowe pole.

kredyt komercyjny jest na poziomie 11-12%

 

najlepiej pojedź do notariusza spisz umowę przedwstępna sprzedaży, daj zadatek i gościu będzie bez szans - jak się rozmyśli odda Ci podwójnie zadatek,

mnie kosztowało to 260zł, ale po 6 miesiącach ziemia była moja (gościu musiał zrobić podział geodezyjny i chciał zmienić zdanie co do sprzedaży - trafił się inny kupiec i dawał więcej, ale umówione było u notariusza po 9tys/ha - 3ha w kawałku, wziął 10tys zadatku i by musiał oddać 20tys)

 

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

11-12% to chyba w prowidencie. Kredyt w rachunku mam teraz na 4,49% i w sumie z tego też mógłbym finansować zakup ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

11-12% to chyba w prowidencie. Kredyt w rachunku mam teraz na 4,49% i w sumie z tego też mógłbym finansować zakup ziemi.

 

chyba że obrotu masz kilkaset tysięcy miesięcznie lub zapomniałeś o kosztach operacyjnych - kolega ma 2% ale naprawdę dużymi pieniędzmi obraca.

A stawkę podałem z normalnego banku np. bph, na karcie kredytowej przy limicie 30tyś mam 12% jeszcze parę miesięcy temu było 20%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj