kubo123

Agregat ścierniskowy (gruber) które zabezpieczenie lepsze? [połączone]

Polecane posty

kubo123    2

witam serdecznie stoję przed zakupem grubera 2.6 m i zastanawiam się które zabezpieczenie najlepiej zdaje egzamin, kołkowe odpada. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Resorowe wydaje się najlepsze w pługach a tutaj raczej też choć nie znam opinii na temat zabezpieczeń sprężynowych ale wydają się nieco gorsze ze względu na "zużywanie się sprężyn", ale niech wypowiedzą się użytkownicy

Edytowano przez Landfarmer

Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

zużywanie się sprężyn?? hehe jeszcze czegos takiego nie czytalem predzej zgnije ta sprezyna w gruberze niz sie zuzyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Może źle to ująłem ale ci którzy mają takie sprzęt będą wiedzieć jak to wygląda


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Sprężyna z czasem zrobi się bardziej sprężysta ale nie tak bardzo żeby to jakoś zaszkodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubo123    2

Też zastanawiałem się nad resorem bo mam w pługu i super się sprawuje .Wszyscy w mojej okolicy mają na sprężynie nikt nie narzeka. Zastanawia mnie też jak sprawują się zęby sprężyste ?? Co o nich sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Daj sobie spokój. Jak ci sie aprezyna odegnie to caloac do wymiany, dodatkowo jak masz ciężką ziemie to kazda sie inaczej odchyla bo nie ma regulacji i kazda pracuje na innej głębokości, ogólnie tragedia. Juz lepiej zwykle lapy na kolki ścinane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A po ilu tyś ha sprężyna się odegnie, po 300-700 tyś czy  milionie?

Regulacje rzaczej są  zawsze. Ja w Crosie zmieniłem konty natarcia  redlicy rozkręcając  na śrubach 35mm, wtedy  sprężyny były zbyt miękkie, to podorabiałem podkładki z wałka 100m grube 35 mm i jest super.

 

Miałem na kołkach teraz na sprężynach i innego nie chcę, do tego stopnia uderzyłem w kamień że  redlica złożyła się do końca, zablokawała się i agregat mocno podskoczył, przesunął sie z metr  w bok.  Kamień wyrwałem, ważył z 200 kg.

 

Po drugie  zasada działania zabezpieczenia sprężynowego, to że odgina sie w czasie pracy to dodatkowo bardzo duży plus, mające na celu poprawę strultury gleby, ziemia jest rozrywana, a drgania powodują pękniecia gleby, co ma bardzo duży wpływ na zasobność wodną gleby.

Niszczy zastoiska wodne w glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

tomek mi chodzi o takie redlice jak w ogloszeniu

http://olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-gruber-podorywkowy-gwar-36m-c-fagros-CID757-ID62EA1.html#5abb00f3c2;promoted

 

jest to najgorsze rozwiązanie jakie moze byc. Widzialem takie agregaty co przepracowaly 20-30 ha i juz sprezyny byly odgiete w rozne strony.

najlepsze sa na takich sprezynach

http://olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-expom-krosniewice-ajax-2-2-CID757-ID6BjXf.html#40c63e2658

 

Brat ma taki ale 3 m i sam tez go uzywam po zniwam i naprawde robi robote, do tego zabezpieczenia dzialają tak jak powinny. Zrobil jak na razie moze pod 100 ha ale sprzet wart swojej ceny.

Co do drgan - moze i masz racje ale taki agregat ma za zadanie w zasadzie podciąć całą powierzchnię aby przerwać parowanie a ciezki wal na koncu ma wdusic samosiewy w ziemie aby szybciej wzeszly zeby je zwalczyc np. drugim przejazdem lub orką przedsiewną czy też zimową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Nie chce być posądzany o kryptoreklamę ale...

 

Przed zakupem grubera testowałem kilka firm pomijając zachodnie cena :(( i ...

 

zakupiłem Mandam 2,6S 6 łap wykonany b solidnie pracuje na zakamienionych ciężkich glebach od 5 lat. Gdybym miał a mam mieć ciągnik 150 kM to proponuje podwójny wał dogniatający i kruszący z tyłu ja ma rurowy . Agregat ma na sobie siewniik poplonów taki bajka nic więcej nie powiem .

 

Waga około 1200 kg

 

W gliniastej glebie na mokrzejszych kawałkach trzeba uważać na wał rurowy zalepia się gliną i pozostaje drążek :(((

Kryterium wyboru cena jeśli jednak ta Agromaszu nie odbiega istotnie od Mandamu ja już wybrałem i jestem zadowolony.

Maszyny UG testowałem Kosa hm.... chore ceny mam kilka maszyn UG lepsze niż rzemiosło ale nie warte swojej ceny!!!

 

Sprężyny drgają to fakt rozkruszając dodatkowo glebę , pokusiłem się w ubiegłym roku o zastosowanie tego grubera do uprawy uproszczonej 22 cm głębokości z uprawą płużną w plonie zboża bez różnicy. komplet dłut i lemieszy na 6 łap dobrej firmy 1100 zł wystarczają na 3 lata te tańsze na rok

Pozdr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwina171    0

tomek mi chodzi o takie redlice jak w ogloszeniu

http://olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-gruber-podorywkowy-gwar-36m-c-fagros-CID757-ID62EA1.html#5abb00f3c2;promoted

 

jest to najgorsze rozwiązanie jakie moze byc. Widzialem takie agregaty co przepracowaly 20-30 ha i juz sprezyny byly odgiete w rozne strony.

najlepsze sa na takich sprezynach

http://olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-expom-krosniewice-ajax-2-2-CID757-ID6BjXf.html#40c63e2658

 

Brat ma taki ale 3 m i sam tez go uzywam po zniwam i naprawde robi robote, do tego zabezpieczenia dzialają tak jak powinny. Zrobil jak na razie moze pod 100 ha ale sprzet wart swojej ceny.

Co do drgan - moze i masz racje ale taki agregat ma za zadanie w zasadzie podciąć całą powierzchnię aby przerwać parowanie a ciezki wal na koncu ma wdusic samosiewy w ziemie aby szybciej wzeszly zeby je zwalczyc np. drugim przejazdem lub orką przedsiewną czy też zimową.

 

Kolego a co powiesz o takim zabezpieczeniu? Czy na polu gdzie jest sporo kamieni to będzie ok ? 

http://olx.pl/oferta/gruber-kongskilde-4300-na-wysokich-lapach-z-walkami-CID757-ID8C4vW.html#53f24c4b13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ten agregat wg mnie wart ty le co zwykły kremer stary. W sxierniskowym musi być szeroka gesiistopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwina171    0

ok rozumiem ale chodzi o zabezpieczenie non-stop. Czy taki stopa resorowa wystarczy czy musi być normalna spręzyna lub resor 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

malwina171

 

ja mam taki Konskilde vibro flex 4300 tylko na gęsiostopach i uważam że jest najlepszy do niszczenia zachwaszczenia po żniwach tylko trzeba pracować w polu jak zapowiadają słoneczną i suchą pogodę.

A o zabezpieczeniu na kołki to zapomnij bo będziesz aby stał i kołki wymieniał

Edytowano przez Czterdziestolatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

czym wyższa rama tym mniej kłopotu z zapychaniem a bywa tak że trzeba wjechać na starą trawę po randapowaniu i zrobić krecią robotę. Jak ktoś ma czas na wymianę śrub to może pracować na zabezpieczeniu kołkowym , na piachy wystarczy na gleby cięższe i zakamienione niestety padaka. Gęsiostopy na gł 12 cm idealnie podcinają rozłogi i korzenie chwastów uprawa takim sprzętem to sama przyjemność, dodatkowo resztki pożniwne są mieszane z glebą i jest to co trzeba. Za kilka lat pługi pójdą w odstawkę pozostaną agregaty typu Gaspardo plon wyższy koszt mniejsze itp. Krzyżówka głębosza z gruberem a póki co proponuję na sprężyna ten Agro-lift ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jak dla mnie to tylko 3 belkowy minimum, na sprężynach, talerze, lepsza talerzówka i podwójny wałem z  tyłu.

Posiadam Crosa T Drive  http://otomoto.pl/kita-cross-drive-A326448.html    Uni 11 redlic, dwa rzędy talerzy i wał oponowy, teraz dorobiłem wał strunowy 400 i będę zakładał. Robię bez podcinaczy.

Sąsiad posiada Farmeta 3,6 z podwójnym wałem i to jest to, pod siew nie trza uprawiać, u mnie przydaje się dodatkowa uprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj