Skocz do zawartości

Polecane posty

leszekd    80

Poco ta zabawa w koncentraty jak płyn gotowy jest w takiej samej cenie jak zrobiony z koncentratu.?

seweryn20    575

Sprawa dzieje się w Norwegi. Nie wiemy jak tam z płynami. Kolega chce koncentrat i nic nie stoi na przeszkodzie żeby z niego zrobił.

szaman1    38

Coś mi tu nie gra , może olej ci idzie do płynu i robi się kisiel. Ja jeszcze nie miałem przypadku żeby z płynu zrobił się budyń.

Edytowano przez szaman1

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    575

A ja widziałem. Znajomy pomieszał jakieś płyny sam nie wie jakie i zrobiła się galareta w całym układzie. 

Z powodu mrozu nie widziałem. Może temu że nigdy nie zaglądałem do chłodnicy w takie "upały"

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepiej to wydać parę groszy i mieć pod ręką taki tester do płynu chłodniczego, przed mrozami pobrać próbkę co jest jeszcze warty płyn i jest spokój.

91ceef264e9727167866d2508f56fb67.jpg{fotka z neta

Nie mylić z testerem elektrolitu akumulatorowego, bo ten jest inny.    http://autokult.pl/2217,plyny-do-chlodnic-samochodowych-sklad-rodzaje-i-eksploatacja

Edytowano przez KORSARZ1

wieslaw16    46

Witam,zakładam że przyczyną powstania ów galarety było to że nie do końca stary płyn zleciał z układu i nastąpiło zmieszanie płynów, co spowodowało ich zważenie, taki sam przypadek widziałem jak mój syn dolał koncentratu do płynu bo stwierdził że płyn już nie utrzymuje parametrów, a że w układzie miał mało płynu dolał do niego koncęntrat i na drugi dzień właśnie powstała galareta jak zajrzał aby zobaczyć stan w ukladzie :huh: Pozdrawiam.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepiej kupić gotowy płyn i jest spokój, nigdy nie miałem przypadku by coś się działo nie tak, żadne tam koncentraty.

norgeg75    0

Witam ponownie.

Przyszła odwilż i mam 7 na plusie.

Z galaretki zrobił się płyn przy ok. - 10.

Odpaliłem wczoraj traktor, odśnieżyłem bo troszkę nawiało, sprawdzałem czy mam płyn.

Wszystko w porządku. Spuściłem stary płyn, przepłukałem ciepłą wodą i zalałem gotowym płynem.

Mam pojemność ponad 12. Zwiększyło się dlatego że musiałem w dodatkowej rurze zamontować grzałkę.

Jak na razie wszystko działa prawidłowo.

Pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się