triplehhh

Plonowanie owsa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2279

 

A jakie klasy ziemi???? 

 

 

 

 

Znajomego serio pewnie pogieło. Mieliśmy 1,6ha owsa dankowskiego odmiany BERDYSZ 4 rozrzutników po czubek 3t z każdego ( rozrzutnik ma ład. 3,5t) co daje 12t : 1,6ha= 7,5t/ha :D no cóż jak nie wierzycie :( siane 180kg/ha. Czy jare pszenżyto nadaje się na słabe ziemie i czy daje lepszy plon od ozimego????

 

 

Mam w kombajnie zbiornik 3.6m3, po rozłożeniu pokrywy trochę więcej wejdzie, do 4m3 i na styk wchodzi na rozrzutnik, czyli max 2 tony owsu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adams53    1

Około 6 t\ha sam miałem,w to uwierzę,od razu dodam że do żniw część nie ustała,odmiana bingo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No więc wynika z tego, że 6-8 t jest realne, ale więcej już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Czy owies może sypać 12t/ha bo znajomy mi coś gadał. U mnie w tym roku sypał 7,5t/ha. Z góry dzięki za info

hahaha :) z 5 ha. Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

A ile może wejść w zbiornik 056? Bo sąsiad na 3 klasie młóci 6 zbiorników z hektara.

W zbiornik w tym roku wchodziło koło 1,2 tony a z 5 ha w tym roku miałem 36 zbiorników nabitych do oporu aż klapę podnosiło i w skupie wyszło niecałe 45 ton.Ojcu zbrzydło się jeździć z przyczepami do skupu 11 razy z przyczepami D-43 wywrotkami z podwójnymi burtami.Chciałem żeby podstawili dwie kolebki i prosto by poszły do odbiorców ale był problem z dojechaniem do pola.Siałem drugi rok bingo ale 15 lipca pryskałem całe 5 ha żeby dobrze się  dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

.Ojcu zbrzydło się jeździć z przyczepami do skupu 11 razy z przyczepami D-43 wywrotkami z podwójnymi burtami.

To w końcu ojciec jeździł z przyczepą, czy z przyczepami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Posiadam dwie przyczepy wywrotki z podwójnymi burtami i jedną podstawiał przesiadka z ciągnika na ciągnik i jechał drugim z drugą a kosiłem dalej a pasowało bo sąsiadowi kosiłem za miedzą pszenżyto jak ojciec jeszcze nie dojechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rozumiem ok, ale z wcześniejszej wypowiedzi że jeździł by z przyczepami, czyli zestaw ciągnik+2 przyczepy, wychodziły by bzdury, bo wychodziło by 4 tony na dwóch przyczepach za jednym kursem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

No więc wynika z tego, że 6-8 t jest realne, ale więcej już nie.

 

Większe plony zdarzają się :). W badaniach prowadzonych w 2011 roku przez Łódzki Wojewódzki Zespół PDOiR, udało się uzyskać plon ok. 10t/ha. Wyniki badań w załączniku.26_2011_WPDO_7_OWZ .pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRIRAPID    15

 

A jakie klasy ziemi???? 

 

 

 

 

Znajomego serio pewnie pogieło. Mieliśmy 1,6ha owsa dankowskiego odmiany BERDYSZ 4 rozrzutników po czubek 3t z każdego ( rozrzutnik ma ład. 3,5t) co daje 12t : 1,6ha= 7,5t/ha :D no cóż jak nie wierzycie :( siane 180kg/ha. Czy jare pszenżyto nadaje się na słabe ziemie i czy daje lepszy plon od ozimego????

 

 

 

Kl. 3 - 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

OOOOOOO!!!!!! U mnie 4-5 czasami 6 się zdarza. Podaj mi agrotechnikę na taki plon na PRIV
 


Mam w kombajnie zbiornik 3.6m3, po rozłożeniu pokrywy trochę więcej wejdzie, do 4m3 i na styk wchodzi na rozrzutnik, czyli max 2 tony owsu 

Jak masz chudy owies to tak

 

 

Większe plony zdarzają się :). W badaniach prowadzonych w 2011 roku przez Łódzki Wojewódzki Zespół PDOiR, udało się uzyskać plon ok. 10t/ha. Wyniki badań w załączniku.attachicon.gif26_2011_WPDO_7_OWZ .pdf

Przedstaw agrotechnikę na 10,7t/ha BINGA

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W  tym  roku  sprzedawałem trochę  to  na  przyczepie  D 55  z zakładkami weszło  4  pełne  zbiorniki  z  bizona [ pełne  tzn  że  się  przesypywało ] ważyło  to  bez  paru  kg  5,5 tony .

Więc  na  zbiornik  wychodzi  jakieś  1370 kg ,  kombajnista  na  moje  życzenie  podkęcił  nieco  wiatru  żeby  nie  było  plewy i  pośladu .

Powierzchni  nie  potrafię  podać  bo  kosił  kilka  ha  i  sypałem  na  różne  przyczepy ,  ale  w  przybliżeniu  było  z  1  ha  może  1,1 .

Przyczepa  ma  wymiary  4,6 x2,2 x 0,8  to  daje  8,096 m3  z  małą  górką  to  niech  będzie 9  m3 ,  a  ważyło  5,5  tony .

Według  mnie  to  daje  gęstość 61  kg /hl


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Przedstaw agrotechnikę na 10,7t/ha BINGA

 

Pytaj tych, którzy to osiągnęli. Ja tych doświadczeń nie prowadzę. :)

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRIRAPID    15

plony wyzsze niz 6 ton to na pewno nie utrzyma (skruci) CCC, zle zaaplikowane ccc skruci wam wieche, a jezeli idziemy na wyzszy plon i opady sprzyjaja to czesto wylega w wyniku czego sie osypuje itu mamy straty siegajace czesto 30 i wiecej %

Edytowano przez AGRIRAPID

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

Bingo w tym roku sypnął mi 8 ton z hektara, miałem 1,75 ha namłócone dwie przyczepy jedna d-83 druga hl 6.... obie były tak nasypane, że leciało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ostatecznie waga prawdę powie o plonie, ale objętościowo można mierzyć dość dokładnie, jak się zna wagę hektolitra. W zeszłym roku szacując wagę plonu zaniżyłem ją o 10%. W szacunki sąsiadów nie wierzę, bo oni nawet nie wiedzą, co to gęstość zasypowa. Jeden był pod wrażeniem jak bąknąłem o metrach sześciennych. Sąsiedzi mają z reguły wykształcenie podstawowe lub zawodowe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

No cóż, to tylko szacowanie. Dużo zależy od pomiaru gęstości zasypowej i dokładnego wyliczenia objętości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyliczenia na podstawie m3, i ciężaru m3, wyniki zaniżone.... d 83 szacowałem na 9 ton, hl na 5t.

Kiedyś też  szacowałem hl  i zamiast 5 ton wyszło 3,5 ;)

  • Like 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Mierzyłeś gęstość zasypową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ja miałem zmierzoną, ale że owies leżał na nieregularnej kupie, to niedokładnie obliczyłem jego objętość. W sumie i tak wyszło nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

W tym roku u mnie metr sześcienny owsa kasztan wazy 590kg a plonwyszedl około 5 ton z ha na 4 klasie nawożenie 100kg mocznika i 100kg polifoski opryskna chwast i tyle ale Irak poległ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik3
      Witam
       
      Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.
       
      1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??
       
      Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Kordar
      Witam, owies siany na początku marca, czy coś z niego może być ? Dodam, że jest siany na VI klasie ziemi, sam piach a deszczu znikome ilości jak na tą porę roku


    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Dziś zaorałem pod owies czyli czwartek  i czy będzie dobrze jak zasieje go w sobotę ? Gleba słaba , do soboty to pewnie już kurzyć się będzie  Oczywiście pole zwałowane będzie przed siewem  
    • Przez LukaszC5
      Piszcie wszystko co wiecie o czarnym owsie,najbardziej interesuje mnie jak wypada jego plonowanie i wykorzystanie jako pasza w porównaniu do zwykłego owsa.
    • Przez MF6190
      Witam
      Mam pytanie odnośnie owsa głuchego w owsie, chce zrobić teraz zmianowanie po pszenżycie i w siać na wiosnę owies, tylko jak się pozbyć później tego owsika, chciałem axialem ale to spali mi też owies. I tu moje pytanie czym opryskać aby nie rósł owsik ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj