triplehhh

Plonowanie owsa

Polecane posty

AGRIRAPID    15

Odmiana Bingo w 2013 (rekordowym) jeśli chodzi o plony, 8,3 tony/ha - średnia z areału 37 ha. woj. Kuj-Pom powiat wąbrzeski.

W roku 2014 na tym samym gospodarstwie ta sama odmiana plonowała 5,6 tony/ha - areał podobny.

Powierzchnia GR - 480 ha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

jeszcze jest opcaj ,że owies bez łuskowy to może i te 7 ton osiagnąc , ale łuskowy , to wżyciu... ;)

ale 12.... to ładny bajko pisarz  z niego ... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Czy owies może sypać 12t/ha bo znajomy mi coś gadał. U mnie w tym roku sypał 7,5t/ha. Z góry dzięki za info

Na temat tych 12 ton nie zamierzam dyskutować, bo to całkowicie oderwane od rzeczywistości. Ale chętnie dowiem się jak uzyskać 7,5tony owsa z hektara. Może przybliżysz mi agrotechnikę na taki plon:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

w tym roku wyszło mi ponad 6t/ha. Siałem po wymokniętej pszenicy, przedsiewnie mocznik i polifoska + skracanie CCC a i tak nie ustał :wacko: odmiana Bingo -polecam

Edytowano przez celtis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

A ja się też pochwalę u mnie na klasie 5,6 owies odmiany Zuch oddał objętościowo 6.5t (czyli licząc na zbiorniki bizona zo56 bo 2 zbiorniki żyta ważyły u mnie 3t), owsa nie wiem ile wagowo bo w sumie miałem 13ha i część sprzedałem na płatki owsiane a część zostawiłem na śrutę. Jak sprzedawałem to na naczepę łódkę weszło 22t wiem że łódki też są różne moja była średnia bo kierowca mówił że są jeszcze 0,5m wyższe. Ktoś może wie ile kg wchodzi owsa do zbiornika bizona zo56???

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

1,2-1,3t oplewionego to juz raczej max, choć nie ważyłem nigdy. Piszecie że macie po 6t, ja w tym roku po raz pierwszy od kilku lat uzyskałem ponad 4t...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

zapewne plon nie był ważony i podają po ukoszonych zbiornikach nie wiedząc (lub wiedząc ale nie myślą co mówią) że owies jest lżejszy od pszenicy a nawet bezłuskowy tyle nie nakosi co pszenicy :)

 

a może podał ci plon z całego areału :) z 3-4h tyle miał :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeszcze jest opcaj ,że owies bez łuskowy to może i te 7 ton osiagnąc , ale łuskowy , to wżyciu... ;)

ale 12.... to ładny bajko pisarz  z niego ... ;)

on plonuje dużo gorze od zwykłego. 2 lata się z nim bawiłem to jak był 2,5t/ha to wszystkie pieniądze.

Owies zwykły rok po centrali w tym roku siany po kukurydzy ziarnowej na jednej działce co ma 2ha wysypał 12t żywej wagi z całej powierzchni to ludzie się zbiegli oglądać myśląc że to cud. Więc w jakieś 8 t/ha w idealnych warunkach na jakiś polach doświadczalnych prowadzonych przez jakiś instytut rolniczy jeszcze bym uwierzył ale w życiu nie 12t/ha.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Więc tak, z niecałego 1ha nasiekłem 2 czubate przyczepy d-732 tzn (4*2*0.8) + czubek  co daje w przybliżeniu ponad 13 m3 . Gęstość owsa to ok 450kg na m3 co w sumie daje ok 6t. U nas pogoda w tym roku była idealna :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Mi plonuje około 5t/ha maksymalnie koło 6t miałem ale to cała wieś sie dziwiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ile może wejść w zbiornik 056? Bo sąsiad na 3 klasie młóci 6 zbiorników z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Ja jak siałem owies jak miałem świnki to chyba 2010 r ukosiłem z  1.10 ha 4 pełne rozrzutniki 3.5t połwa  sąsiadów mówiła że miałem chyba 10 t z ha po rozważeniu tak mniej wiecej było tak 5.5-6t  to może taka sama sytułacja:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Zbiornik zbiornikowi nierowny. Jeden młoci i wysypuje 3/4 a drugi owiera klape i az zacznie sie za podajnik wysypywac.  Nie wiem jak Wy ale ja w bajki nie wierze ;P  Owsa ktory moze dac powyzej 5,5t z ha NIE DA SIE ZEBRAC z pola. Ten kto sieje owies wie OCB.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W  tym  roku  sprzedawałem trochę  to  na  przyczepie  D 55  z zakładkami weszło  4  pełne  zbiorniki  z  bizona [ pełne  tzn  że  się  przesypywało ] ważyło  to  bez  paru  kg  5,5 tony .

Więc  na  zbiornik  wychodzi  jakieś  1370 kg ,  kombajnista  na  moje  życzenie  podkęcił  nieco  wiatru  żeby  nie  było  plewy i  pośladu .

Powierzchni  nie  potrafię  podać  bo  kosił  kilka  ha  i  sypałem  na  różne  przyczepy ,  ale  w  przybliżeniu  było  z  1  ha  może  1,1 .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

U mnie jak da 4 tony to wszystko ale to rzadko się zdaża  zazwyczaj od 3 ton w górę ale ziemia 5-6 klasa przy słabej agrotechnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Oiwies cięzko przeliczyć z metrów sześciennych na kg kiedyś miałem owies to 50 kg wchodzio w worek innym razem to 35 kg ledwo. Moj  rekord to 5,45 z ha ważone w ubiegłym roku ale bylo koło 6 t bo sieczone bizonem i po talerzowaniu łąka straszna była na polu. W tym roku warunki były idealne ale plon gorszy-jeszcze nie wiem bo nie sprzedane- ale z mojej winy bo wysiałem 320 nasion na metr kwadratowy (w próbie kręconej wychodzilo 420 ale później zaprawa pospadała z nasion i wszystko się ślizgało w  siewniku jak zobaczyłem to już za późno i wyszła lipa tyle że nasiona wielki) Osobiście polecam owies bingo mam go 3-rok i w tym roku będe brał z centrali i też szukam bingo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Plon owsa łatwo oszacować jeśli zna się dokładnie objętość, jaką ziarno zajmuje i gęstość zasypową. Jeśli chodzi o plonowanie, to znam takich, którzy cieszą się, że z hektara zbiorą ze dwie tony i nie wierzą, że można zebrać więcej (choćby 3 tony budzą drwiący uśmiech).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Odmiana Bingo w 2013 (rekordowym) jeśli chodzi o plony, 8,3 tony/ha - średnia z areału 37 ha. woj. Kuj-Pom powiat wąbrzeski.

W roku 2014 na tym samym gospodarstwie ta sama odmiana plonowała 5,6 tony/ha - areał podobny.

Powierzchnia GR - 480 ha.

A jakie klasy ziemi???? 

 

 

 

 

Znajomego serio pewnie pogieło. Mieliśmy 1,6ha owsa dankowskiego odmiany BERDYSZ 4 rozrzutników po czubek 3t z każdego ( rozrzutnik ma ład. 3,5t) co daje 12t : 1,6ha= 7,5t/ha :D no cóż jak nie wierzycie :( siane 180kg/ha. Czy jare pszenżyto nadaje się na słabe ziemie i czy daje lepszy plon od ozimego????

 

 

Edytowano przez tractor560

New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Oziminy lepiej plonują od form jarych, więc nawet przy opóźnionym siewie lepiej siać oziminy. Byle nie w grudniu. :) W tym roku plon 8t/ha był osiągalny (na glebach lepszych niż piątej klasy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

to co siać z jarych aby uzyskać wysoki plon 

Ps. u mnie trzyletnie FREDRO dało 6t/ha siane 350kg/ha teraz wziąłem nowe FREDRO i TWINGO. POLECAM!!!!!! Mają bardzo dobre wschody i ładnie się rozkrzewiły siane 180kg/ha jak zalecali w centrali nasiennej :D


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik3
      Witam
       
      Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.
       
      1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??
       
      Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Kordar
      Witam, owies siany na początku marca, czy coś z niego może być ? Dodam, że jest siany na VI klasie ziemi, sam piach a deszczu znikome ilości jak na tą porę roku


    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Dziś zaorałem pod owies czyli czwartek  i czy będzie dobrze jak zasieje go w sobotę ? Gleba słaba , do soboty to pewnie już kurzyć się będzie  Oczywiście pole zwałowane będzie przed siewem  
    • Przez LukaszC5
      Piszcie wszystko co wiecie o czarnym owsie,najbardziej interesuje mnie jak wypada jego plonowanie i wykorzystanie jako pasza w porównaniu do zwykłego owsa.
    • Przez MF6190
      Witam
      Mam pytanie odnośnie owsa głuchego w owsie, chce zrobić teraz zmianowanie po pszenżycie i w siać na wiosnę owies, tylko jak się pozbyć później tego owsika, chciałem axialem ale to spali mi też owies. I tu moje pytanie czym opryskać aby nie rósł owsik ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj