triplehhh

Plonowanie owsa

Polecane posty

triplehhh    0

Takie wyniki mam już od około 6 lat i większość kolegów co też sieją powyżej 5 hektarów owsa raczej mówią że to słaby wynik... Nie wiem chyba to wina zakwaszonej gleby.. klasa gleby u mnie 3 i 4

a wy macie porównywalne wyniki ?


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

jak się dba to się ma że tak powiem... wszystko zależy od aury. jeszcze 2 lata temu jak siałem owies to otrzymywałem około 5 ton z hektara przy dobrym roku.. trzeba dodać że owies jest lekki. i odmiana odmianie nie równa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Ja w latach 2003-2006 też miałem prawie 5 ton na hektar ale od 2006 jak zacząłem siać ponad 5 hektarów to co rok były jakieś problemy szczególnie z doborem oprysków.

Mój tata nie miał doświadczenia bo jak dawniej prowadził gospodarstwo siał przeważnie kukurydzę zarówno na paszę i nasienie...


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Jest to bardzo mało,a w sprawie nawożenia udaj się do jakiegoś doradztwa rolniczego i oni ci podpowiedzą jakie opryski lub nawozy stosować.Na odkwaszenie proponuję rozsiać wapno ja tak zrobiłem i pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na 3 i 4 klasie siejesz owies i tylko taki plon?? Zapewne jest zakwaszona gleba ale owies i tak powinien dać lepszy plon. Kiedy brałeś nasiona do siewu z centrali?? Stosujesz jakieś nawożenie?? Jjakie zmianowanie??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Na klasie VI Rz uzyskałem 4 tony w 2010 roku, natomiast w 2011 tylko 2,8 tony. Nawożenie to: 300 kg amofoski 4/16/18 i 120 kg canvilu oraz 50 kg soli potasowej w spód. Pogłównie 120 kg saletry amonowej. Na chwasty Chwastox Turbo 340Sl z dożywkami z Agreko -Grinlist Max w ilości 2 l. na ha . Wszystko zależy od opadów. W tym roku zasialiśmy 13.03.2012 nowe Bingo. Wygląda rewelacyjnie w fazie 4 liścia chociaż zauważam niedobory magnezu. Celuję w 4-5 ton

dlatego do 2 kolejnych oprysków dodałem po 5 kg siarczanu magnezu jednowodnego, wymieniony Grinlist Max po 1 l,

Grinlist Mn 2x 1 l , Grinlist Cu 1l, Grinlist Zn 2 x 0,2 l, mocznik 2 x 6 kg . W trzecim zabiegu Stabilan i coś na grzyba plus dodatki.Traktuję ten rok jako doświadczalny po dobrym wapnowaniu wapnem dolomitowym i kredą jeziorną. Wszystkie moje pola są bez obornika . Prowadzę dokładną kartę pola więc będę znał dokładny wynik ekonomiczny tej zabawy.

Owies z poprzednich żniw sprzedałem po 620 zł netto. Obecnie obsialiśmy 8,3 ha Bingo i 3 ha mieszańca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8
Napisano (edytowany)

no triplehhh zapytano Cię o coś -jaka agrotechnika tego owsa?

Autor jest chwilowo niedostępny z powodu bana za multikonto (do 11.05.2012)

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Takie wyniki mam już od około 6 lat i większość kolegów co też sieją powyżej 5 hektarów owsa raczej mówią że to słaby wynik... Nie wiem chyba to wina zakwaszonej gleby.. klasa gleby u mnie 3 i 4

a wy macie porównywalne wyniki ?

tylko jaki sens ma sianie owsa na 3 czy 4 klasie........??????


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Jak ma dużo wilgoci tak jak w zeszłym roku to dość pokaźny plon nawe na 5 klasie.

 

Owies objętościowo to sypie ładnie , tylko że oponki w przyczepie zbytnio się nie uginają;p


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To upuść powietrza to się ugną :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

W maju opisałem zasiew owsa w moim gospodarstwie. Wszystko na VI klasie . Owies Bingo na kawałku 5,3 ha wydajność 5,59 t/ha -grunt kamienity, żwirowy, natomiast ten sam owies na 3 ha na gruncie piaszczystym 3,52 t/ ha. Ta sama agrotechnika na obu kawałkach robiona bezpośrednio po sobie. Plony jak wspomniałem na Vi klasie i duze i częste opady miały tu znaczenie . W maju w czasie 2,5 tygodniowej suszy było z nim cieńko, ale jako dobrze odżywiony po deszczu super wystartował. Zastanawia mnie różnica dwóch ton na tej samej klasie. Oba kawałki jako przedplon po gryce, Moze gleba kamienista lepiej utrzymuje wilgoć. Co ważne to pomimo słabej klasy ziarno jest ładne, grube i ciężkie. Polecam Wam tę odmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Nie wiesz jakie są zasobności na tych osobnych działkach. Wyślij próbki gleby na badania npk,ph do stacji rolno chemicznej. Koszt kilka zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mentol54    0

ja na 4/5 klasie kosze ok 6 7t owsa a daje 100kg saletry pod korzeń, nastepnie gdy już liście zakryją ziemie OSD micro i póżniej 100kg saletry w wiechę :P a na 3 klasie 3t owsa to bez nawozu powinno rosnąć chyba że masz jakiś siewnik lipny a od tego bardzo dużo zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Czy owies może sypać 12t/ha bo znajomy mi coś gadał. U mnie w tym roku sypał 7,5t/ha. Z góry dzięki za info


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

12 ton to chyba liczy ze słomą i korzeniami.

  • Like 1

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Objętościowo to może miał takie wrażenie.

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Czy owies może sypać 12t/ha bo znajomy mi coś gadał. U mnie w tym roku sypał 7,5t/ha. Z góry dzięki za info

 

Znajomego poniosło na maxxxxa ale ciebie tez sporo 7,5t/ ows Z ha???? chyba że przyczepa waży 3t a reszta to owies :) :)

 


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

kolego farmervip są swięta  mazenia sie spełniaja  to można mażyc , poco negowac kolegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak by go kosić na przełomie czerwca i lipca przy użyciu orkana to by można było taki plon osiągnąć.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja już przez pare lat nie powiem że z każdej dzialki tyle namłuce ale koło 7 ton sie kręce, jeśli ktoś napisze że bingo tak plonuje to 25kg w worek tylko wchodzi, sama plewa i pusty,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Ja w tym roku miałem 5,9 tony owsa z hektara.Wszystko było ważone.Klasa ziemi od czwartej a do szóstwej.


Ja w tym roku miałem 5,9 tony owsa z hektara.Wszystko było ważone.Klasa ziemi od czwartej a do szóstwej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Jak ważyłem oryginalną szóstkę  hl  z owsem nasypaną na taki czub że więcej nie chciało wejść (czub wystawał na 0,5 m) to było 5,6t. Myśl że koledzy sugerują się przyczepą i  porównują to z pszenicą czy innym zbożem i tworzą rekordy po 7 t.   Ale ten co 12 no to chyba zielonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik3
      Witam
       
      Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.
       
      1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??
       
      Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Kordar
      Witam, owies siany na początku marca, czy coś z niego może być ? Dodam, że jest siany na VI klasie ziemi, sam piach a deszczu znikome ilości jak na tą porę roku


    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Dziś zaorałem pod owies czyli czwartek  i czy będzie dobrze jak zasieje go w sobotę ? Gleba słaba , do soboty to pewnie już kurzyć się będzie  Oczywiście pole zwałowane będzie przed siewem  
    • Przez LukaszC5
      Piszcie wszystko co wiecie o czarnym owsie,najbardziej interesuje mnie jak wypada jego plonowanie i wykorzystanie jako pasza w porównaniu do zwykłego owsa.
    • Przez MF6190
      Witam
      Mam pytanie odnośnie owsa głuchego w owsie, chce zrobić teraz zmianowanie po pszenżycie i w siać na wiosnę owies, tylko jak się pozbyć później tego owsika, chciałem axialem ale to spali mi też owies. I tu moje pytanie czym opryskać aby nie rósł owsik ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj