mfek3050

Zgrabiarki karuzelowe [Połączone]

Polecane posty

mfek3050    163

Witam wszystkich użytkowników AF. A mianowicie wraz z prasą rolującą zamierzam kupić używaną zgrabiarkę karuzelową do c 330 lub do mf 255. Do zgrabiania 24 h łąk. Praktycznie wszystkie równe.

 

I pytania:

1. Jak dużą zgrabiarkę karuzelową udźwignie c 330, mf 255 (szerokość robocza)?

2. Jaką firmę najbardziej polecacie pottinger, krone, kuhn, fella itp.?

 

Zgrabiarka obowiązkowo z tandemem. :D

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

moja 30, dzwiga zgrabiarke DF ks 1.70, okolo 2,50-2,60 szeroka, ale na dolkach lubi przodem dzwignac, wiec mysle o dociazeniu przodu.

Edytowano przez dcnt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Na tandemie 30 nie da rady żadnej w sensie dzwigania jej chyba żę masz blisko łąki a zgrabiarka będzie podnoszona hydraulicznie na kołach  i pociągniesz ja na kołach za sobą to wtedy można szukać. Coś z maszyn do 4.2m generalnie od 4 większośc zaczyna się na tandemie. MF tęż będzie stękał bo jednak podnieśc coś co wystaje do tyły ponad 4 m nie musi mieć dużego ciężaru a już sama odległość od ramion ciagnika robi swoje. Ile chcesz przeznaczyć na zakup tej maszyny? Będzie łatwiej sprecyzować czy mowa tu o nowej czy uzywanej?

 
 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Lepiej do mfa żebyś sobie na tej 1,2h latał :) sąsiedzi do takiego mfa zapinali 4,8 tylko że full obciążników bo strasznie nosiło. Myślę że te 4 obciążniki + 4m tandem będą spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Odświeżamy temat. Pilnie potrzebuje opini o zgrabiarkach karuzelowych. Zgrabiarka musi mieć szerokość min ok 3,80 m, a najlepiej ok. 3,90 m, max 4 m, najlepiej jakby chodziła przy c 330, a jak nie da rady to ewentualnie mf 255 bym zgrabiał dzień przed prasowaniem, obowiązkowy tandem oraz po 4 palce na ramionach. I ogólne ich sprawowanie, jakie są po niej wałki, awaryjność itp.

Na allegro najbardziej mi się spodobały:

- claas liner 390 s,

- krone swadro ks 395,

- deutz fahr swat master 3921,

 

Proszę o szybkie odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Wątpię żeby c-330 dawał radę.

Lepiej kup Ursus 912 i od razu będziesz go miał do tej prasy, którą chcesz kupić, albo jakiś inny ciągnik o mocy ok 80 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ale my mówimy o zgrabiarce  :D  :P Nie ten temat kolego ;) Napisz to w "Jaka prasa do mf 3050" tam pogadamy  :)

 

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Wiem, że o zgrabiarce, ale w pierwszym poście napisałeś że chcesz kupić zgrabiarkę wraz z prasą i pomyślałem że będziesz chciał ciągać tą prasę 330 albo mf i żeby one od razu były do tej zgrabiarki, więc tak oto moja myśl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Witam wszystkich.

 

Przepraszam za drugi temat o tym samym, ale w poprzednim cierpliwie czekałem 3 dni na odpowiedzi, których nie otrzymałem.

Do rzeczy,pilnie potrzebuje opinii o zgrabiarkach karuzelowych. Zgrabiarka musi mieć szerokość min ok 3,80 m, a najlepiej ok. 3,90 m, max 4 ,20m, dobrze by było jakby chodziła przy c 330, a jak nie da rady to ewentualnie mf 255 bym zgrabiał dzień przed prasowaniem, obowiązkowy tandem oraz po 4 palce na ramionach. I ogólne ich sprawowanie, jakie są po niej wałki, awaryjność itp.

Na allegro najbardziej mi się spodobały:

- krone swadro ks 395,

- kverneland taarup 9039.

Co o nich sądzicie? 

 

Proszę o szybkie odpowiedzi. 

 

I przy okazji, WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU! :D

 

 

3 dni to nie powód żeby dublować tematy, tematy zostaną połączone.
+2p. ostrzeżeń za dublowanie tematów i za pisanie posta pod postem.
Edit: kris14

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Jak masz jakiegoś sąsiada z taką zgrabiarką to spróbuj ją podnieść swoją c330 jak podniesie to będziesz zgrabiał na 4biegu bo szybciej ciapek nie wyrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Niestety nie mam sąsiada z taką zgrabiarką... :(

Ale 255 ma większe szanse?

 

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

trudno mi się wypowiedzieć ja mam pottingera 4,2m ciąganego c330 da radę ale powoli natomiast ciągam 3p na 4 biegu i wom zależnym. Więc Ferdek da radę zgrabiać aby tylko nie machało nim przy podnoszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Od czego są obciążniki ;)

Ale tak najbardziej by mi odpowiadała 3,90 m, z tych co wymieniłem

To co, c 330 da rade z 3,90? Niech się wypowiedzą ci co takie mają, 330 musi dać radę bo nie zawsze będzie mi pasować zgrabianie dzień przed prasowaniem

 

Nie pisz posta pod postem! Do tego służy "edytuj"

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Kolego z tymi co wymieniłeś to zapomnij o C-330, ja miałem 3m taka jak ta http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fimg34.olx.pl%2Fimages_tablicapl%2F142348405_2_1000x700_zgrabiarka-do-siana-dodaj-zdjecia.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Folx.pl%2Foferta%2Fzgrabiarka-do-siana-CID757-ID5DqUJ.html&h=562&w=1000&tbnid=gXrPe6zP5zQE-M%3A&zoom=1&docid=ffUZIhfgCwt5PM&itg=1&ei=hNKbVPiXK4n3O6b7gTg&tbm=isch&ved=0CF8QMygyMDI&iact=rc&uact=3&dur=328&page=3&start=41&ndsp=27 (szerokość grabi bo mierzy się do plandeki czyli ok3,5m i tak samo podają w ogłoszeniach i katalogach grabie + szerokość pokosu) na dwóch kołach dosyć lekka to 330 sobie radziła, trochę przód podskakiwał, wiadomo ale teraz kupiłem kuhn-a także na dwóch kołach i szerokość grabi ma 3,2 czyli 20cm szersza (identyczna jak ta http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fimg27.olx.pl%2Fimages_tablicapl%2F145261599_3_644x461_zgrabiarka-kuhn-ga-4101gm-pozostale-maszyny-rolnicze.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Folx.pl%2Foferta%2Fzgrabiarka-kuhn-ga-4101gm-CID757-ID5KGa9.html&h=461&w=615&tbnid=1MHLUbfWvBMVVM%3A&zoom=1&docid=a8NeE9uAuolV2M&itg=1&ei=AtSbVNa9JYHDPMblgOgB&tbm=isch&ved=0CGYQMyg5MDk&iact=rc&uact=3&dur=509&page=4&start=52&ndsp=20) i jak podczepiłem do C-360 to tak samo podskakiwała jak 330 z tą poprzednia a widać po niej że gabarytowo nie jest taka jak te co podałeś i podobna do mojej poprzedniej a ile cięższa (wystarczyło dobrze ręcznie rozbujać zgrabiarką aby przednie koła oderwały się od ziemi) więc nawet nie próbowałem podjeżdżać c-330.

Weź pod uwagę że to co najcięższe w niej jest daleko od ciągnika i mocno przeważa

Edytowano przez pawlo36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj