WojtekWawszczak

Cieknący przewód hydrauliczny C-330

Polecane posty

w ostatnim czasie zakupiłem gumowy przewód hydrauliczny który zamontowałem pod siedzeniem w moim ciapku i problem jest taki że jak włącze ciągnik to olej wypływa spod śruby pod którą jest podkładka wszystko jest dokrencone a olej cieknie tak wyglonda przewud z jednej strony szybkozłączka a z drugiej taka końcówka

post-128978-0-08588800-1419160788.jpg

post-128978-0-91094900-1419160796_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli cieknie (przy założeniu, że wszystko dobrze podłączyłeś) to wynika to z niedostatecznego dokręcenia śruby, brudu między podkładkami, nieodpowiedniej podkładce lub rys na niej.

Odkręć srubę, wyczyść łączone elementy, załóż nowe podkładki (za każdym razem nowe) i odpowiednio dokręć śrubę.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zrób zdjęcia, jak to wygląda w realu, bo tak naprawdę ten przewód nie pasuje do tej końcówki, którą zamieściłeś. Ten przewód nadaje się do połączenia głównego rozdzielacza z rozdzielaczem na błotniku i nigdzie indziej, gdyż ma zakończenie żeńskie a nie stożkowe jak wszystkie pozostałe. Zaznacz na zdjęciu, gdzie cieknie.

Jeżeli zrobisz zdjęcia to dam Ci patent, jak zrobić to inaczej niż jest w oryginale. 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Kiedyś  tak  miałem że  przy oczku na  przewodzie  ta  okuta  część  była  grubsza  niż  wysokość  oczka  ,  musiałem  dać  kilka  podkładek i  ok .

Mam  nadzieje  ze  to  w  miarę  zrozumiałe  co napisałem ......... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dokładnie, teraz dają cienkie podkładki i należałoby zniwelować tę różnicę dwiema lub trzema podkładkami w razie potrzeby.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już wszystko dobrze  :) założyłem pod spud 3 podkładki i nic nie cieknie :) 

 


już wszystko dobrze   :) założyłem pod spud 3 podkładki i nic nie cieknie  :)

tylko czy przewud musi być prosto czy moge go zakreńczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie zaleca się wyginania przewodów, gdyż wzrasta prawdopodobieństwo pęknięcia owego przewodu.

Na  zdjęciu masz podstawowe zalecenia odnośnie prowadzenia przewodów.

post-81345-0-18875000-1419344541_thumb.jpg


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu w ostatnim czasie zaczeło cieknąc z szybkozłączki dokładnie z tej kulki cieknie olej tak jak traktor pracuje dużo podnośnikiem to nawet ćwierć litra wyleci co zrobić by przestało cieknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekMocny    105

Zdecydowanie wymienić na dobre szybkozłączki.

 


Sprawdzam, testuję, prześwietlam.

Pozdrawiam,

Jacek Mocny

Znajdź mnie na facebooku i instagramie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Patrykkkz
      Witam mam pytanie jak pisze na instrukcji mf,a 255 zeby przełączyc dzialany hydrauliki zewnętrznej z dzialana dwustronnego na jednostronne trzeba przykrecic do 5mm czyli jeden obrót czy jak ???      działanie rozdzielacza 


    • Przez rami
      witam   zaciął mi się EHR   i nie chce opuścić ramion  lampa pomarańczowa miga ale żadne pokrętło i przyciski na błotnikach nie działają może ktoś wie jak usprawnić  żeby działał jak należy 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj