Skocz do zawartości
Zaremski24

Uprawa szparagów

Polecane posty

Zaremski24    12

Witam! :P
Mam niecałe 8 ha i chciałbym się zabrać za uprawę szparagów. Jestem jednak kompletnie zielony w tym temacie. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi tutaj wszystko po kolei opisał i wytłumaczył tak bym wiedział jaki jest czysty zysk z jednego hektara. Klasa ziemi, którą uprawiam to 5,6 :D
Z góry przepraszam gdy nie będę często odpisywał ale nie ogarniam jeszcze nowego forum :D

lew908    207

weź pod uwage ze zaczęcie uprawy szparagów na jednym ha to kosz z rzedu ok 30 tyś. Roboty przy tym jest od groma a jak nie trafisz z czasem zbioru tak jak w tym roku był bo były za wczesnie to straty ogromne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.

• Przez Tomek000
      Witam wszystkich użytkowników. Jestem tutaj nowy, jednak część tematów prześledziłem nawet po kilka razy. Zwracam się do Was z pytaniem w jakim kierunku warto iść. Mam do zagospodarowania ponad 1,5 ha ziemi w dwóch kawałkach. Podstawowe pytanie co to za pola, jednak nie jestem w stanie określić teraz dokładnej klasy, obydwa znajdują się na południu Mazowsza. Myślę, że dużo o ziemi podpowie to, co było tam uprawiane. Jedno z nich, 0,5 ha, to ziemia niezbyt dobra, ale nie najgorsza, zawsze było tam uprawiane pszenżyto, mieszanka owies-jęczmień, ziemniaki, na części pola przez długi czas była łąka. Drugie pole, ponad 1 ha, tam ziemia jest dużo lepsza, z tego co kojarzę 3 klasa. Na części tych pól, około 30 arów, będzie siane zboże dla domowego drobiu, a pozostałą część chcę wykorzystać jako hobby oraz odskocznia od pracy zawodowej. Zależy mi żeby ta uprawa nie wymagała pracy od świtu do nocy, ale żeby też nie przynosiła strat. Myślałem o jabłkach przemysłowych, bez nadmiernej opieki, jednak chyba nie jest to dobry okres dla jabłek. A może jednak warto? Może jakiś inny rodzaj sadu? Może jakieś warzywa?
    • Przez Smyq
      Cześć,
      Nazywam się Adrian i jestem tu nowy, mam 22 lata.
      Chciałbym się zająć uprawą czosnku na obszarze około 12a(na sam początek). 
      Teren jest trochę zaniedbany, rośnie tam trawa, miejscami koniczyna(2-3miejscach) i coś podobnego do mchu. Działkę regularnie kosiłem kosą spalinową by nie zaniedbać jej całkowicie.

Ziemia jest nieuprawiana od 5-6max lat. Wcześniej rosły tam takie warzywa jak: dynie,fasolka szparagowa, marchewki, pomidory, cebula, buraczki czerwone, buraki pasterne i ziemniaki. Ziemniaki były sadzone jako ostatnie przez okres 3-4lat. Działka była nawożona obornikiem.

Moje pytanie brzmi drodzy koledzy, jak doprowadzić działkę do stanu użytkowania bym mógł tam zasadzić czosnek? Jeśli chodzi o odmiany czosnku to nawet o tym jeszcze nie myślałem, ponieważ chce na samym początku doprowadzić teren do ładu.

Proszę o pomoc.

• Przez agrofoto
      Cześć,
      Pod tym tematem możecie publikować wszystko co jest związane z pracami przygotowującymi do sezonu wiosna 2017.
      Możecie publikować informacje na temat przygotowania maszyn, zdjęcia z pola itp.
      Wszytko to, co jest związane z tematem.