Polecane posty

kot003    0

Witam, mam pytanie dotyczące dzierżawy. Kupiłem niedawno okazyjnie ziemie 4ha, jednak ziemia ta jest w dzierżawie do 2015 roku. Jako obecny właściciel nie otrzymałem umówionej opłaty za wydzierżawienie za ten rok, poprzedni właściciel też nie. I tu moje pytanie jeśli dzierżawca nie dotrzymuje warunków umowy to czy moge mu wypowiedzieć umowe? Niby dzierżawca ma jeszcze kilka dni na dokonanie wpłaty ale jeśli tego nie zrobi to czy moge mu wypowiedzieć umowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

tak najlepiej na pismie listem poleconym. Tylko kwestia jak to było zapisane na umowie ? Do kiedy ma czas na oplate czynszu dzierżawnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Po upływie terminu, listem za potwierdzeniem odbioru wyznaczasz nowy termin na zapłatę(min. 3 miesiące). Po niezapłaceniu w terminu rozwiązujesz umowę bez zachowywania terminów.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kot003    0

W umowie jest termin do końca bieżącego roku 2014.

A da sie bez przypomnienia i wyznaczania nowego terminu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Wszystko się da. Tylko wtedy złamiesz prawo.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak jest umowa podpisana u notariusza na 10 lat to jak sie skonczy ten okres to trzeba to jakos rozwiazywac ta umowe czy normalnie klient schodzi z pola i moze kto inny wejsc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Trzeba rozwiązać. Milczenie obu stron oznacza przedłużenie umowy na czas nieokreślony.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no tak rozwiazac ale jakies pisemnie trzeba ?czy slownie no jak sie skonczyl czas no to wiadoma sprawa a tak to co by trwalona takich samych warunkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Pisemnie najlepiej. Tak, na tych samych warunkach oprócz tego, że jest na czas określony i terminy wypowiedzenia już są ustawowe.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKoczewski
      Witajcie mam pytanie 
      Czy dzierżawca jak ma oddaną ziemię w dzierżawę  umowa pisemną ma prawo brac dopłaty bezpośrednie  
      Osoba która  chce wydzierzawic ziemie chce brać dopłaty  
      I tu pytanie czy jak  osoba która weźmie ziemię w dzierżawę  może złożyć  wniosek o dopłaty Cży to będzie zgodne z prawem 
      Z góry dziękuję i sorki jak juz temat był 
       
    • Przez kris148a
      Witam, chciałem spytać czy jeśli mając na siebie ziemię na własność oraz ziemię wziętą w dzierżawę a będę przechodził na rentę chorobowa nie pełną na której nie muszę pozbywać się ziemi własnej a co z tą dzierżawioną muszę ją oddać? To nie dużo 1,5ha ale ona mi jest potrzebna żeby mieć dojazd do swojej. Ale z drugiej strony nie chce mieć problemów w krus
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
    • Przez Bercik92
      Witam. Czy mając te kilka ha gruntów ornych  i mając  zwolnienie z tzw zazielenienia po wzięciu kilka ha ziemi w dzierżawe na umowe notarialną trzeba będzie spełniać warunki zazielenienia? wtedy będe mieć około 8ha własnego i drugie tyle dzierżawy
    • Przez Andrzej_z_pod_pieca
      Mam problem z sąsiadem który pozostawił dużą ilość ,,kopkę" ,,pryzmę" siana. Działka budowlana dokładnie jest od paru lat moją własnością, sąsiaduje z innymi działkami budowlanymi o charakterze rolnym, sam z swojej działki pozyskuje siano dla bydła. Tak jak wcześniej wspomniałem pewnego wieczoru wynajął mojego znajomego by te kopkę siana przewiózł ciągnikiem z ładowaczem czołowym. Byłem u tego sąsiada rozmawiałem z nim na ten temat gdyż widziałem to na własne oczy on mówi że tego nieudowodnie tego przed sądem jeśli bym go pozwał rzeczywiście nie mam nic nagrane , ani w okolicy nie występuje monitoring, byłem u znajomego który odwrócił się do mnie plecami bo on był świadkiem ale również osobą która to zrobiła oczywiście za wynagrodzeniem nie wnikałem czy to były pieniądze czy jakiś inny upominek. Proszę pomóżcie mi nie wiem co zrobić. Jeszcze na koniec dodam że na pewno na ty miejscu nie wyrośnie trawa, a miałem zamiar zebrać trzeci pokos z tej łąki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj