Polecane posty

Witam serdecznie AGROFOTO - WICZÓW . Mam dylemat nad zakupem ciągnika , najchętniej bym chciał MF - fa jakiegoś ze 150 km tak do 180 km ale wiadomo części nie są wcale za tanie i nie wiem jak jest z awaryjnością tych serii .Z drugiej strony w moim rejonie głównie króluje popularna 16-stka (sam mam 12-stkę więc nie za bardzo bym chciał kupować 16-stkę) ale części są dostępne od ręki za przyzwoite pieniądze chociaż wolałbym coś zachodniego tym razem . Sporo jest licencji MF-fa (Steyr,Landiini, Valmet) więc jest w czym wybrać. Mogę przeznaczyć na zakup jakieś do 45 TYS.Mam pole trochę po górach więc zetor 12045 nie wystarczy mi pod względem mocy . Chciałbym też zakupić pług obrotowy 4-ro skibowy bo mam jak na razie zagonowy 5-cio skibowy. A może ktoś poleca inną markę ciągnika ?. Prosił bym Głównie o wypowiedź posiadaczy MF-fa jak wam się sprawują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ile waży MF 3655 gdy ma obciążniki : ten gruby odlew gwiazd felg tylnych i odlew gwiazd

przednich felg niema tego (obciążnika pod chłodnicą) . Jest taki w tej chwili na OLX.pl Massey Ferguson 3655 za 35.500 tys i jest fajny za 37.000 tys z przednim TUZ-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś się wypowie na temat skrzyni w MF-fie w tych seriach (3655,3670,3690) bo z tego co ja się orientuje to były ; 16-stka ( podobno awaryjna a właściwie niedopracowana ) . 32 speedshift ( fajnie by było jakby ktoś napisał coś o tej skrzyni jak wygląda jazda pod obciążeniem jak i praca w polu) potem od 92 roku były produkowane dynashift 4 przełożenia pod obciążeniem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Sporo jest licencji MF-fa (Steyr,Landiini, Valmet) więc jest w czym wybrać. Mogę przeznaczyć na zakup jakieś do 45 TYS.

[...]A może ktoś poleca inną markę ciągnika ?

 Z tego co wiem to nie była licencja a po prostu współpraca 3 firm (MF, Steyr i Valmet)

Landini to już zupełnie inny ciągnik - tam był silnik Perkinsa a nie Valmeta jak w/w, inna skrzynia biegów, inna kabina w ogóle te ciąniki nic nie miały ze sobą chyba wspólnego.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

Mam 3645 dynashift ogólnie polecam z pewnością wygodniejszy od 16-stki ;) przez 6 lat awarie: padł jeden elektrozawór (500 zł) / wytarły się widełki rewersu (500zł)/ wyrwane dwa zęby z koła zębatego od przedniego napędu przy rwaniu drzew (2 tys)/ cieknące sprzęgło (50 zł)/ gdzieś ginie napięcie i nie mogę przełączyć żółw/zając z kabiny tylko ręcznie pod kabiną przekładam kabelki ;P i to by było na tyle :) ciągnik ma ponad 11 tys mtg z czego u mnie 3tys+

spalanie orka 9l ON i 4lpg na hektar gleba 4 i 5 klasa głębokość 27 cm  http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/453783-mf-3645-plug-huard/

siew około 4l/ha http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/lightbox/528247-mf-3645/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak . Co do tych ciągników ( steyr , valmet i mf ) to była współpraca tych firm , każda z nich dołożyła cegiełkę w budowie tych serii ciągników żeby stworzyć ciągnik jak  najbardziej nowoczesny i konkurencyjny na rynku, w obliczu rozwoju innych marek ciągników i idącej do przodu technologii. Co do landini to nie wiem co to za ciągnik ale wie że są wersje identyczne jak MF np ; Mf 3655 i Landini 16500 , przynajmniej z wyglądu.smile.png

Może ktoś napisać opinię  o skrzyni w MF-fie 3655 tylko że tej starszej 32 ( speedshift ) czy warto kupić ciągnik z taką skrzynią bo to chyba prawie taka sama jak dynashift tylko że są dwa przełożenia , a nie jak w dynashift-cie 4 ?

 

Edytowano przez Danielkoltun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Miałem na myśli serię Legend

To Landini 16500 akurat to też bedzie to samo co MF - ale nigdy praktycznie tego w ogłoszeniach nie widziałem więc może wyprodukowano tego kilka sztuk - nie wiem.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

Jesli tylko masz okazje,bierz skrzynie dynashift.Speedshift wymaga uwagi i opieki,srednio sprawdza sie w transporcie-ruszenie z 1 B z ładunkiem nie nalezy do najprzyjemniejszych a dynashift juz inna bajka,4 połbiegi i ruszasz bez problemu.popatrz moze nowszej wersi 81xx,kuzyn ma 8120 155km ze skrzynia wlasnie dynashift i sobie chwali.Ja uzytkuje 3080 32x32 AB z jednym polbiegiem,i jedyne co to tarczki od speedshift wymienialem,a  nastukalem nim ponad 6tys mth-dziś szukałbym wyłącznie z DynaShift ze wzgledu na komfort,bo o oleje i filtry to w jednej i drugiej musisz dbac jednakowo,nie mowiac juz o staraniu sie o nie mieszanie oleju z innych ciagnikow podczas pracy z hydraulika maszyn wspolpracujacych-ale nie tylko MF-y nie lubią mieszania oleju:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest problem ze znalezieniem konkretnego ciągnika. Mieszkam w woj. Lubelskim a przeglądając ogłoszenia na OLX.pl to muszę stwierdzić że  duża większość ciągników na sprzedaż jest w województwach zachodnich , albo z Anglii albo z Francji , ewentualnie od rolnika ale to też wszystko zachód. W moim regionie szczytem technologii jest 16-stka jakieś 80% ( każdy by ci ją polecił) a województwach zachodnich to by mnie pewnie wyśmiali z starą 16-stką (w tym ciągniku jakiegoś skoku technologicznego nie było ) no ale do rzeczy >>> . Kawałek mi drogi jechać za ciągnikiem ( bo zrobić te 500 ponad km w jedną stronę za ciągnikiem i kupić to co będzie stało , to nie za bardzo ale też nie opłacało by się jeździć z 10 razy  i nic nie kupić , wiadomo, czas i paliwo ). Najbliżej mam za ciągnikiem do Częstochowy  ale duży jak na moje potrzeby bo 3690 z przednim oryginalnym TUZ-em za 35 tys od rolnika , jeszcze będę czekał może coś się pojawi . Ile może spalać MF 3690 i przy jakich maszynach ( orka ,siew ...)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie , zakładając awarię na polu MF 3670 i musowo holować ciągnik do domu . to czy można uszkodzić lub zatrzeć skrzynię bez pracy silnika ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

nie wskazane jest holowanie tych ciągników na wyłączonym silniku. Chodzi o pracę pompy hydraulicznej i smarowanie elementów.

Sam użytkowałem MF3080, a obecnie 3065 na skrzyni Speedshift. Skrzynia wporządku, jeśli odpowiednio się o nią dba.

Jednak w MF 6180 mam dynashift, 4 biegi pod obciążeniem. Bardzo wygodna maszyna. W pługu czy siewie jak za mało mocy to półbieg w dół i maszyna idzie dalej.

 

Skrzynie w tych starszych MF wymagają dbałości, wymiany olejów i filtrów oraz odpowiedniego użytkowania. Dużo awarii spowodowanych jest nie właściwym jej użytkowaniem. Ja osobiście polecam te ciągniki. Na tamte lata zaawansowane maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!! Jak możecie  napiszcie na co zwracać uwagę przy zakupie 3670 , bo pomału już zaczynam się kręcić za ciągnikiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj