stasiu670

Claas Dominator 88s vs 78s

Polecane posty

krzysztof1987    211

a ty nie możesz sie pogodzić że nie możesz sobie poradzić z kombajnem albo ktoś ma lepszy kombajn albo lepiej ustawiony  bo próbujesz mnie podejść z każdej strony widocznie do ciebie takie technologie nie dotarły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

No to jak na zwyklej skrzyni to jeszcze ma ten kombajn mniejsza wydajność i podejrzewam ze nikt w to nie wierzy w co piszesz. A na 2 biegu na zwyklej skrzyni to możesz uzyskac predkosc od 3.5 do 8.6 km na godz. Pewnie napiszesz ze twój ma wydajniesza skrzynie biegow. :) Wiec gdzie tu jest 12km na godz? Kolego!-5km na godz to już jest szybko wiec się trochę zastanow zanim cos napiszesz bo nie potrzebnie wprowadzasz ludzi w blad. A tak na merginiesie to kup sobie instukcje obsługi i sprawdz te predosci-no i słownik ortograficzny tez by ci się przydal bo 'zboze' pisze się przez 'z' a heder przez 'h'. Pozdrawiam. :)

wyskoczyłeś mi z prędkościami wyciągniętymi z katalogu a nie bierzesz pod uwagę tego że to nie jest nowy kombajn i ktos mógł inaczej przekładnie bezstopniową ustawić ( ja osobiście nic nie grzebałem ale jestem kolejnym właścicielem ) wiem jedno że kosze pszenżyto o wydajności 5 t- 2 ha /h jak ktoś nie wieży to zapraszam w żniwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

He he Wiedzialem ze cos wymyślisz co do predkosci i gdybym nie wspomniał o skrzyni to na pewno była by szybka skrzynia w twoim claasie a co do regulacji przekładni bezstopniowej to trzeba dziś do claasa zadzwonić i się wszystko wyjasni. Ale zakladajac ze młócisz 12km na godz to chyba na pol kosy jedziesz bo na cala to wychodzi 4ha na godz a tak jak wcześniej pisałem ze 5km to już jest szybko i przy tej predokosci wychodzi około 1.6ha na godz. A 2ha na godz to sa wydajności dla kombajnu 6 klawiszowego bo nawet 98 co ma wieksza powierzchnie wytrzasaczy to 2ha na godz nie da rady zrobić-oczywscie w normalnym zbozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

czyli zabierasz na jedną przyczepę ponad 20t? bez celowania i upychania . przy 12km/h i zbożu 5-7t/ha mój dominator miałby ogromne straty,wg tego co piszesz robisz 12-15t/w godzinę to już nie lada wynik nak na dominatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel10987    5

nie drogo jak wykosisz 2h w godzine bo u nas w okolicy panyje przekonanie ze jak 1h zrobi sie za 300 (+ -) to jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ja ustaliłem takie ceny po przeliczeniu kosztów i przed kupnem kombajnu  nie świadczyłem usług koszenia (miałem bizona i to nie jest kombajn konkurencyjny na usługi ) a jak kupiłem claasa chciałem szybko wejść na rynek i takie ustaliłem ceny i w pierwszym roku bez zadnego rozgłaszania sie wykosiłem ok 150 ha a kombajn kupiłem tydzień przed żniwami w 2014 r użytkowałem go 3 rok i wykosiłem zboża 200 ha (do tej pory nie kosiłem jęczmienia ozimego) i wiecej chyba bym za bardzo nie wykosił max w sezonie to 250ha ale to by trzeba wcześnie wyjeżdżać i późno wracać a i dodam że aby kombajn bardziej wykorzystać kupiłem przystawkę i kosze też QQ zastanawiam sie nad kupnem drugiego takiego samego bo mam więcej chętnych jak możliwości maszyny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

sprowadził mi go handlarz od francuza kombajn w orginale serwisowany i naprawde ładny był pierwszy rok przesmarowany 150 ha i tylko smarowałem i paliwo lałem nic więcej kolejny rok 1 łozysko mało istotne nawaliło a wykosił 180 ha a w 2014- 200ha zboża i miałem problem bo opone rozerwałem i 1 łozysko i od łozyska pasek poszedł

żeby więcej z kombajnu wyciągnąć teraz  u siebie sieje od tego roku większość jęczmienia ozimego tzn juz jest zasiany ale trzeba myśleć o drugim bo mi ludzie żyć nie dają w żniwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ten handlarz ma teraz na stanie 98 za chyba 130 tys miał pięknego 108 cenił też 130 tys ale mówił że za 100 tys mi sprzeda ale naprawde ideał był i juz 108 nie ma na tablicy 


piszesz że tanio biore ale powiem ci historie brałem udział w przetargu na wykoszenie 80 ha i dałem cene 200 zł  za ha brutto i moja oferta przegrała i przyjechał takim samym kombajnem i to kosił widocznie taniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj