stasiu670

Claas Dominator 88s vs 78s

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nunu85    499

jakosc ta sama

a ktory lepszy zalezy od potrzeb i tego w jakim stanie trafi sie konkretny egzeplarz.

 

gdyby tylko chciało ci sie poswiecic 5 inut i poszperac o forum, to bys znalazł wiele interesujacych inforacji o tych modelach.

 

jak masz do 40-50ha, to 78 wystarczy, jak masz wiecej, to bierz 88 albo 98. Zrobisz szybciej i sprawniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

No 88 na pewno wydajniejszy od 78 bo piecio klawiszowy. Sam posiadam 88sl i naprawdę polecam go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Jak 88 jest 5-cio klawiszowa, to chyba normalne że sita będą większe niż 78  4-ro klawiszowej :o

SL to hydrostat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiuc2    5

Czy 78sl da radę na usługach czy odrzucić tą myśl? Jak wygląda jego wydajność w porównaniu do Bizona Super. W mojej okolicy są same Bizony, więc nie chce żeby się okazało, że jestem niekonkurencyjny. Szukam czegoś większego, aby wyjechać na usługi.


Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

78 będzie porównywalny lub troszeczka lepszy jest mniejszy od bizona ale ma nowszą konstrukcje i moze byc wydajniejszy ja mam 88 to 2 ha robie przez godzine i za mną biega mnóstwo ludzi z roku na rok coraz więcej a jade z taka prędkością że człowiek żeby wszedł na schodki musze zwolnic bo inaczej nie da rady kosze zboze o wydajności ok 5t z ha z prędkościa 12 km to juz fajna prędkość  :D  :D  ludzie widzą prędkość i lgną do mnie jak muchy lepiej mieć większy kombajn a mniejszy heder szybciej latasz i jest wygodniejszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiuc2    5

Właśnie o to mi chodzi. Ludzie u mnie mają dość bizonów, które sypią się nieprzewidywalnie. 5 lat koszę tylko swoję Rosenlewem 600 i nie narzekam ale chce zacząć wejść w usługi więc większy musi być  :D Jaki masz heder?


Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ja mam heder jeden z najmniejszych 3,9 m zważając to że do takich maszyn zaplanowany był największy heder to 6.6m to można pędzić jak szalony a i każdy sie dziwi że kombajn nie gubi ale jak ma gubić jak jest w stanie tyle przez siebie przepuścić a i posiadaczy bizonów dziwi że docina słome przy takiej prędkośći w pierwszym roku jego użytkowania to posiadacze bizonów schodzili z kombajnów i przychodzili odlądać czy jeżdze po polu czy po drodze a miałem nawet kilka przypadków że stawali na końcu pola i chcieli sie ścigać  :D  fajnie to wyglądało a i leżące zborze kosze szybciej jak bizon stojące poprostu polecam duży kombajn z małym chederem lepiej sie poruszać p drogach i  jest wygodniejszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

12km na godz???????????????. Zastanowiles się co piszesz? Tez mam 88sl i heder 3.9 i dobrze nim trzeba jechać żeby 1.30ha na godz zrobić a 12 km na godz to nawet nie  ma opcji żeby na roboczych biegach osiagnac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Haha 2 ha/h 88 :lol:  Chyba w zbożu 2t z hektara, ludzie co za bujdy :lol:  W poprzedniej wypowiedzi jest napisana realna wydajność tej maszyny :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

to przyjedź i zobacz ja sie nie boja żadnego sprawdzania pisze realnie co jest i jak użytkuje kombajn 

 


a i to jest z sypaniem zboża tylko że sypie w czasie jazdy jak nie wierzysz zapraszam w żniwa zobaczysz jak sie kosi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

2 ha/h zrobisz jedynie na totalnej pustyni, mam 96 na hydro z mercem 175km i w tym roku w poległej pszenicy plon 7,5-8t/ha plus bardzo dużo słomy gdzie przy puszczonym dosyć nisko klepisku nawet nie szło pogonić bo zaraz dusiło maks 1ha/h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

to widzisz mi nic nie dusi a nie jeżdze po pustyni tylko w zbożu co sypie ok 5 nawet do 6 t z ha jak wysypuje 2 zbiorniki z ha to tyle jest zboża jak mieszkasz niedaleko mnie zapraszam nie mam nic do ukrycia a rekord co zrobiłem to 22 min 1 ha na bardzo słabym zbożu długim polu i słabym zbożu to jest rekord mój ni nic nie koloryzuje w moich okolicach jest jeszcze  jeden 88 ale jego sąsiedzi do mnie przychodzą bo tamten wolno jeździ jak chcesz zapraszam w żniwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

A to młócisz na 3biegu? :) Mój sąsiad ma claasa 108 i heder 5.1 to nim około 2ha zrobi pod warunkiem ze długie pole a jak mloci dobra pszenice to robi 1.5ha na godz a ty to chyba rekord Guinesa tym claasem88 zrobiles. :) A wszystkich zbiornikow w czasi jazdy nie wysypiesz bo na pusta przyczepe to się zgadza ale jak już się pelna robi to nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

chyba że ty sypiesz na jakieś przyczepki samochodowe bo my jak kosimy u mnie to 2 ciągniki zborze odwożą i wchodzi na przyczepe 5-6 zbiorników spokojnie bez jakiegoś specjalnego celowania kombajnem i upychania a kosze na 2 biegu i przyśpieszacz na max i mam prędkość 12 km 


chyba kolego mało widziałeś - nie wiem czy widziałeś prasowanie słomy z prędkością 20 km/h bo mam kolege co tak prasuje kiedyś mi mówił że by szybciej pojechał prasa by chciała ale podbierak wolniej chodzi jak sie prasa przemieszcza albo koszenie trawy 2 ha 20 arów w 22 min tylko łąka musi być równa bo mozna z kabiny wypaść tylko mi nie pisz o żadnych pustyniach bo na pustyniach nie robie tylko to koszenie trawy i prasowanie to nie ja a mój kolega 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas kiedyś w okolicy  też kombajnista kosił szybko jak szatan tylko że 98, pokosił rok i ludzie przestali go brać do koszenia bo nie każdy lubi zielone dywany na polu. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

A twój jest hydro czy na zwyklej skrzyni? Ja sypie na hl6 a claas jest wersi maxi i w zbiornik wchodzi 4tony pszenicy i sypie 1pelny i 70% drugiego i przyczepa pelna wiec mogę sobie pozwolić tylko co 2 zbiornik w czasie jazdy wysypać. A chciałbym widzieć te twoje 20tonowe przyczepy a wydaje mi się ze jak ktoś ma same takie duże przyczepy to już nie mloci claasem 88 tylko przynajmniej tucano i do tych co jedzisz na "fuche" to niby tez maja takie duże przyczepy? a nie maja swojego kombajnu. :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

mam na zwykłej skrzyni clasic i wozimy przyczepami fliegl pewnie nawet takiej przyczepy nie widziałeś która nie podnosi sie a wyładowuje cały towar gdzie cała przednia ściana mase wypycha 


a do dalszej części to najwięcej kosze u siebie i u kolegi z którym współpracuje tak prywatnie też kosze ale w wiekszych gospodarstwach znam też gospodarstwa co mają po 80ha a drugie co ma 170ha  nie mają kombajnu wolą najmować a jeżeli chodzi o zielone dywaniki to wystarczy kombajn dobrze ustawić i nie ma dywaników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Powiem tak, trochę oszukuje Cię prędkościomierz, bo zakładając szer. koszenia na 3,8m x 12km/h to wychodzi ok. 4,5 ha/h, piszesz że sypiesz w biegu (nie tracisz czasu) a na długich polach to ile stracisz na nawrotach ? Jak stracisz 10% czasu na nawroty to  i tak wychodzi ok 4ha/h, matematyki nie oszukasz, realne to może jest 8km/h, odliczając czas na nawroty to wyjdzie ok 2,5ha/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

No to jak na zwyklej skrzyni to jeszcze ma ten kombajn mniejsza wydajność i podejrzewam ze nikt w to nie wierzy w co piszesz. A na 2 biegu na zwyklej skrzyni to możesz uzyskac predkosc od 3.5 do 8.6 km na godz. Pewnie napiszesz ze twój ma wydajniesza skrzynie biegow. :) Wiec gdzie tu jest 12km na godz? Kolego!-5km na godz to już jest szybko wiec się trochę zastanow zanim cos napiszesz bo nie potrzebnie wprowadzasz ludzi w blad. A tak na merginiesie to kup sobie instukcje obsługi i sprawdz te predosci-no i słownik ortograficzny tez by ci się przydal bo 'zboze' pisze się przez 'z' a heder przez 'h'. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj