Skocz do zawartości
damianXXL

Pszenica- Samopsza, odmiana starodawna

Polecane posty

WHATEVER

damianXXL    17

Witam. 

Co myslicie o takiej pszenicy? Czy we wschodnich rejonach Polski byłoby to opłacalne i gdzie znaleść zbyt. Jak z uprawą takiej pszenicy i czy w ogóle da sie to uprawiać.

Wczoraj pokazali w tv program o uprawie ekologicznej w PL, facet taka pszenice sieje i dostaje nawet 5.000zł za tone ziarna. Mąka za kg waha sie w granicach 20zł.

http://www.eduteka.pl/doc/pszenica-samopsza

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez EKO-ENERGIA
      Witam

Chciałem podpytać kolegów, czy pakujecie suche ziarno zbóż w rękawy foliowe???

Jak się przechowuje ziarno???
      Jak duze czy małe ilości pakujecie???
      Macie maszyny własne czy usługa??

Zastanawiam się nad takim magazynem, by nie budować silosów. Mój magazyn płaski już nie daje rady i muszę coś wymyśleć.

Z góry dziękuje za uwagi
    • Przez BartekZawadzki
      Witam panowie.Mam pytanie jakie wapno wybrać na 5 klasę ziemi i ile jego sypać na ha. Pole ma 5 ha.
    • Przez Rol_C-330M
      Chciałbym zasiać pszenicę ozimą po wcześniejszym łubinie na poplon. Chciałbym się dowiedzieć jak ją uprawiać a dokładnie na ziemi 4-5 kl. i jaką najlepiej odmianę wybrać.  Jeśli ktoś wie proszę o pomoc.