luxor-xp

MASZYNY DO JOHN DEERE 5090R

Polecane posty

luxor-xp    10

witam. zakupilem niedawno ciagnik jd 5090r i teraz chcialbym dowiedziec sie jakie maszyny mogłby ciagnac. zastanawiam sie czy na gebach 4,5 da sobie rade z  lekka 4 obrotowa? potrzebuje tez informacji jaka szerokosc robocza zakupic agregat uprawowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Zdecydowanie 3ka obrotowa, a agregat uprawowy oczywiście 3metry. 92 konie to nie poszalejesz i jak podczepisz 4ke a troche popada to wydajność tak ci spadnie że zaorzesz to samo co 3ką. Kup mocniejszą 3ke... A agregat to jaki ma być kompaktor? Ja np. 4ką obrotową orze johnem 6930 i wtedy w każdych warunkach idzie więc zapomnij o 4ce do 92koni. Zaczepić to nie sztuka tylko co potem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

tak jak kolega wspominal ja mam 4-ke obrotek i pracuje z agrotronem k610 teoretycznie ma 127km i jak wjade w lepsza ziemie to zaczyna czuc opor i obroty spadaja wiec lepsza 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ja mam oecnie 2Kvernelandy obrotowe modele EM85 ze stałą szerokością skiby 45cm, jedna 4ka a druga 5tka. Od razu dodam że mniejszy ciąga john deere 155KM a drugi 205KM. Wcześniej miałem 4ke zagonową AB100 i stwierdziłem po kilku latach używania że nie chcem innego pługa. Nawet nie dowiadywałem się cen bo wiadome jest że lepsze mogą być tylko Lemkeny które są i tak droższe. Kvernelandy są bezawaryjne, lekko orzą i w moim przypadku nie ma zbędnej hydrauliki jedynie 2przewody do obrotu także mogą stać spokojnie pod chmurką.


Ja proponuje ci podobny pług jak ja mam czyli model EM85 ale trójka obrotowa. Ja mam głowice 200 ale do twojego ciągnika wystarczy spokojnie 110. Grubość ramy ma przekrój kwadratowy 150na150mm. Pług 3 skibowy będzie ważył nie całą tone a w razie potrzeby czy zmiany ciągnika możesz dokupić jeszcze jeden korpus bo w modelu EM 2,3 i 4korpusowych masz możliwość dokręcenia korpusu. Ja do jednej 4ki mam dokręcony piąty korpus. Tyle że nowy kosztuje około 10tys..... Jakbyś kupował nowy czy używany a ziemie masz dość ciężkie miejscami i zakamienione to zwracaj uwagę koniecznie na ilość piór w resorach. Ma być 7sztuk. Często handlarze sprzedają z 5cioma.... i wtedy jest problem jak np. sucho to pług nie wejdzie.... Ostatnia rzecz to rozstaw pomiędzy korpusami. W modelu wyżej jak pisze jest 85cm i jak nie masz zaperzonych pól i w miarę czysto to spokojnie wystarczy, ale jak masz kukurydze to musi być 100cm ale wtedy masz dłuższy pług i przeciwwaga większa.... Ja sieje zboża, rzepak, bobik i się nie zapycha..... chyba że zboże wylegnie i słomy dużo zostanie..... ale wtedy talerzówka i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Agregaty są różne i potrzebują różnego zapasu mocy. Na pewno nie ciągasz kompaktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ja mam ciężki agregat uprawowy agromasz wzorowany na epom wicher a wicher robiony na wzór lemkena. I powiem tak mam 3 metry ciagam to jd 6100rc robotę robi miodzi, 3 wloki 3 wały z tylu podwójny croksil i ten ciągnik który generuje ponad 100 koni ma co robić. Ale w pole wjeżdżam raz i sieje. A wschody sa super. Jak jakiś zwykły to spokojnie da radę pewnie 4,2 ale jak jakiś cięższy agregat lub expom albo agromasz to może mieć problem ze stabilńoscia jak go podniesie a po 2 może go nie uciągnąć bo r ma niby 92 konie ale jest krótka i lekka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj