mrc1005

Od 2015 Zetor będzie składakiem

Polecane posty

qazi    61

Pawel855 10 lat od nowości bez awarii, 195000 mth, a części na pewno lepsze od Ursusa.

 

nawet jak jedno zero za dużo to i tak ładny wynik prawie 2000h rocznie , ponad 5h każdego dnia

 

jednak chciałbym zobaczyć wskazania licznika w tym ciągniku

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Qazi cztery razy codziennie objeżdża oborę,w zimie często do lasu, a jak zacznie się wiosna to prawie cały dzień nawozy, siew marchwi, kukurydzy i buraków, opryski,kosiarka, przetsąsarka, transport beli, włóka, transport, później kopanie kartofli itp. W zimie 5 godzin  rzadko pracuje, ale nadrabia to później, poza tym kupiłem go używanego (mowa o Zetorze Forterra 8641, do pomocy ma 7211 i C-330).

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Chłopie weź lupę i zobacz gdzie przecinek jest, nierealne zrobić 1900mth w rok.... Masz pewnie 1900,00 mth 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

te 1900 na rok jest realne, co nie zmienia faktu że z chęcią bym zobaczył taki zegar

 

swoją drogą to w tych zetorach zegar jak mnie pamięć nie myli pokazuje do 9999,99 i zaczyna od nowa kręcenie czyli już 2 raz kończy obroty

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Jaki rok ! Wcześniej napisałem, że 10 lat !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Jednak łącznie ma 18106 mth (pamiętałem,że coś koło 19000, zale wcześniej nie dokładnie),a aktualnie na liczniku  8107 mth i tak jak napisał Qazi kończy drugi obrót.

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Jest głównym koniem pociągowym, ale 10 lat to przesadziłem, rok produkcji 1999 ( jeszcze maska metalowa). Trochę odśnieżał jeszcze i pobocza kosił, a ja kupiłem używanego od Spółdzielni (za małe pieniądze, które mnie skusiły), gdzie też robił codziennie w oborze, używany był przy siewnie kukurydzy i buraków (łącznie obsiał tam kilka tysięcy hektarów) oraz przy opryskiwaczu.

 

Oczywiście kilka awarii było, ale remontu jeszcze nie.


Dobra, ale kontunuujmy temat o nowych Zetorach. Co sądzicie o tych silnikach Deutz'a ?

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Ja mam od nowości 3320 rocznik 1998 ma teraz 5 tyś mtg. silnik już prawie do remontu a pompa podnośnika już dawno osłabła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Proszę, będą większe Zetory : http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/zetor-8211-forterra-hd-od-stycznia-wersja-170-km-w-i-polowie-2015-roku,54711.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nawet już są... :P

 

Prototyp%20Zetor_Brno_29.3%20(3).jpg

 

Prototyp nowości złapany na ulicy.

Źródło- agroportal24h.cz

Edytowano przez agrotechnicZ165

Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Ładnie się prezentuje, jest wręcz piękny ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

nawet ładnie to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Farmers Weekly pisali o Forterrce HD o mocy 150-170 koni z silnikiem 6 cylindrów, więc to pewnie ona.

 

Artykuł:

http://www.fwi.co.uk/machinery/zetor-forterra-HD-woos-arable-farmers.htm

 

Zabawna w sumie sprawa bo łursus miał tego całego 14014, potem 15014 pokazywali, wszystko z silnikiem 6 garów a skończyło się na 4 garowym C4150.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Spokojnie, Ursus wprowadzi też modele 6 cyl. i pewnie z tymi samymi silnikami, co Zetor, czyli Deutz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

To zdjęcie było robione chyba nie daleko fabryki,albo praktycznie obok niej :D

Jeśli to faktycznie wersja ostateczna Crystala,to strasznie ma gruby dach i ciekawe czy ma podłokietnik ;)

Edytowano przez Kamil1998

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik    0

A słyszeliście coś, że w przyszłorocznych modelach zetora proximy fabryka zamierza do zetorowskich silników zastosować układ wtrysku common rail plus do tego system z ad blue w celu spełnienia tych nowych norm emisji spalin? Nie wiem na ile te plany są prawdziwe ale rozmawiając z dilerem twierdził że doszły go takie słuchy ale na dzień dzisiejszy żadnych konkretów nie ma. Co o tym myślicie? Jeśli okaże się to prawdą ciekaw jestem ile poszybuje cena w górę tych modeli, obawiam się że może być zaporowa. Z w miarę prostego ciągnika zrobią kolejną zabawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Cena min 20 tys w gore pojdzie i oczywiscie serwisowanie jego bedzie trudniejsze i kosztowniejsze bo to common rail... Takie Info :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Serwis CR jak dla mnie jest prostszy niż pomp wtryskowych. Gorsza jest ekologia czyli EGR, DPF, SCR(to jest wyjątkowe gówno, zresztą chyba każdy z was wie jak zachowuje się rozpuszczony mącznik w niskich temperaturach). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

w zetorze jest w miarę dobrze z eko śmieciami, dpf można wywalić w 5 minut a i egr łatwo usunąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

To samego CR nie ma się co bać, jeszcze 20 lat temu podobny strach był o turbiny a dziś nie wyobrażamy sobie już silników wolnossących. Ba uważam że CR jest lepiej naprawić niż pompy rozdzielaczowe z elektronicznym sterowaniem(samochodziarze na pewno kojarzą VP44, albo kochanego Lucasa Epic'a) czy pompo-wtryskiwacze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Dotyczy filtra Deutz (nie SDF), o nr 04131596, filtr paliwowy dokładny common rail.
      Filtr nowy zanieczyszczony opiłkami poprodukcyjnymi na gwincie wewnętrznym. Inne filtry z tej partii na półce w sklepie podobnie.
      Przedstawicielstwo sdf w Polsce reklamacji nie uznaje.
      Miał ktoś podobny problem, zazwyczaj użytkownicy nie sprawdzają co montują a serwisanci wcale, tylko zdjąć zaślepkę i wkręcić. później układy siadają ponieważ dbając i wymieniając filtry możemy zajechać układ paliwowy.
      Najlepiej gdyby filtry Deutz były zapakowane w folii zgrzewalnej i pudełku a nie tylko z zaślepką.
    • Przez badboy27
      Dzisiaj pojawił się problem podczas pracy wspomaganie zaczęło słabo działać to znaczy działa bo jakby nie działało to bym z ładowaczem nie ukręcił ale jak wczesniej jedną ręką swobodnie kręciło sie kierownicą tak praktycznie nagle się zmieniło i trzeba dosyć mocno kręcić bo stawia opór. Nie wiem jak to jest w Deutz K90 czy ma osobną pompe do wspomagania i ona siadła bo wszystko inne działa ( ładowac, podnośnik ) czy może orbitrol. Oleju jest w skrzyni prawie max. Może ktoś miał podobne objawy to proszę o pomoc bo ciężko się jeździ
      Pozdrawiam
    • Gość
      Przez Gość
      Witam dzisiaj byłem u dilera MTZ jednak nie mogę wziąć ciągnika 110km gdyż żaden MTZ ( chodź teraz mają być niedługo nowe) nie spełnia norm euro 5 dopiero te po kropce 6 mają ją mieć i tu moje pytanie jaki ciągnik do 150 tyś jak najmocniejszy i najtańszy w naprawach
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj