meld102

Deutz agrofarm 410 czy Proxima power 90

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
meld102    0

Jw. 20ha ornej 3-4klasa 20ha łąk. Ciągnik będzie chodził w pługu overum 4skibowy, rozrzutnik, agregat 3.5m uprawowy, siewnik, kosiarka dyskowa, beczka, itp. Chętnie wysłucham opinii co do tych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

miałem okazję jeździć tylko w transporcie deutzem agrofarmem 85 poprzednik 410 to na powiem tak na zestaw 2* HL10 pełne z dodatkowymi burtami załądowany słodką kukurydzą to śmigał jak zły miłe zaskoczenie że z takim transportem tak fajnie sobie radził na wadze wyszło 16 ton kuku + przyczepy wiec ponad 20t i nie było problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meld102    0

Dzisiaj pytałem się o cenę starszy agrofarm 410 G z obecnego rocznika obciążniki rewers mech. klima 160tys brutto. Natomiast Wersja 5, która od nowego roku już idzie z rewersem elektrohydraulicznym, klima, kompletem obciaznikow 190tys brutto. Nadal nie wiem czy Proxima Power 90 nie będzie lepsza i tańsza.Deutz jako marka wydaje mi się pewniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

właściciel u którego jeździłem tym deutzem miał jeszcze zetora proxime 95 z turem i kierowcy inni mówili że zetor te 10 km na jego korzyść było trochę wyczuwalne jednak deutz wg mnie masz lepsza wygodę pracy masze to sprzegło już automatyczne nie musisz za każdym razem sprzęgłem mieszać deutz będzie zwrotniejszy najlepiej jak by się użytkownicy wypowiedzieli bo ja za dużo do czynienia z nim nie miałem jedno co mnie trochę czasem przeszkadzało to jakoś dziwnie 5 bieg wchodził z automatycznego sprzegła ale możę to też na dotarciu tak miał bo nawet 500 godzin wtedy nie mial 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 410 DT już prawie 4 lata. Ma 1600 godzin to już mogę trochę się wypowiedzieć na temat tego ciągnika. Pracuje on na 25 ha więc się nie przemęcza, dużo świadczymy usług prasą zwijającą z którą on współpracuje. Awarie jakie były przez 4 lata to:

- na gwarancji pociekł uszczelniacz w skrzyni więc trzeba było go rozpoławiać ( miał 54h )

- nie działa fabrycznie klimatyzacja ale ją naprawili w pierwszych dniach użytkowania ciągnika

- po gwarancji popsuł się rozrusznik, a dokładniej mechanizm planetarny. Fabrycznie nie został nasmarowany więc się tryby pościerały. Koszt nowego rozrusznika 1500 zł, ale my kupiliśmy sam mechanizm w inter carsie od jakiejś ciężarówki i pasował. Chodzi już 2 lata ( oczywiście nasmarowaliśmy )

 

I to chyba tyle co się wydarzyło przez tyle lat użytkowania. Od roku jest założony na nim tur, ale jedynie pracuje on przy zwózce słomy. Przydałby się rewers elektrohydrauliczny, ale rekompensuje to fakt iż kto z moich znajomych kupił GS w każdym było wymieniane sprzęgło a u nas nic nie ruszane. W całej gminnie jest 15 Agrofarmów więc dużo jest opinii. Nikt nie narzeka na niego, jedynie na sprzęgło. Polecam abyś dołożył do klimatyzacji oraz szyberdachu. Mega wygoda w pracy z ładowaczem czołowym oraz ładniej wygląda :D Spokojnie spokojnie radzi sobie z 3 matrowym zestawem uprawowo-siewnym, z pługiem 4x40 już ma dużo ciężej. Jak są optymalne warunki czyli jest dużo wilgoci i nie ma perzu to spokojnie sobie radzi 1 szosową 8-8.5 km/h a jak jest bardzo sucho oraz cięższa ziemia to 4 terenową orze 7.5 km/h. Spalanie w pługu 12 l na ha, w agregacie jakies 7 l na ha a w prasie 5.5l na h z klimatyzacją :) Spalanie mierzone. Jakbyś miał więcej pytań to chętnie odpowiem, O proximie lepiej zapomnij :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Dokładnie. Zetory już od 8-9 lat mają bardzo awaryjne sprzęgła  :wacko: Proximy i tak jeszcze trochę się trzymają (modele 6421-8441 i 65-95). Forterry  to całkiem jakiś szmelc te sprzęgła  :huh: . Pan z sąsiedniej wioski ma 9641 z turem i 115stkę (zdj. w galerii) to mała już 2 razy stała na sprzęgło, a duża tydzień temu wróciła z warsztatu. Remont to koszt 3000zł.

 

Też zaryzykował bym DFa. Wiadomo jest ryzyko, ale teraz każde się psują  :wacko:  aby komputera nie miał  ^^   :P

Edytowano przez bobcat2250

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meld102    0

Czyli lepiej wziąć DF`a. Teraz od nowego roku aby seria 5 będzie sprzedawana i taką zapewne przyjdzie mi kupić, kwestia czy opłaca się brać z elektrohydrauliką skoro nie będzie pracował w turze. Zastanawia mnie jeszcze czemu nowa seria ma poj. 3.6 a nie jak wcześniejsze 4.0, chodzi mi głównie o moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Właśnie...  :unsure: Też ta mała pojemność mnie niepokoi. A kiedy planujesz zakup? Jak Masz trochę czasu jeszcze to ja na Twoim miejscu poczekałbym na te nowe Ursusy serii U. I zobaczyłbym co to z nich wyjdzie, ale jak nie Masz już bardzo czasu to bierz zielonego ;)  


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

99 Km 140 netto Rolsad masz z szerokim ogumieniem rewres hydr ja nie biorę został jeden masz 100DT polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meld102    0

Czas na zakup mam niby do 2017 roku ;p Bo jest to brane na program. Starą 410G bez elektrohydrulicznego rewersu, z obciaznikami, klima oferowali mi za 156 brutto bodajrze, a może jakiś inny ciągnik polecacie? Musi być w przedziale od 80 do 90KM. Niedaleko mnie jest Case warto zwracać uwagę na serie JXU? Słyszałem opinie że łatwo silniki case zdusić.. prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Ja na twoim miejscu nie śpieszyłbym się z decyzją tylko pogadał z przectawicielami kilku marek i brał ciągniki na testy i po tych testach by ci się dużo rzeczy wyjaśniło jaki ci najlepiej pasuje i jak z ich mocą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Gdybyś nie miał ograniczenia pieniężnego to można pomyśleć tak: Steyr 4085 Kompakt :rolleyes: mało popularne, ale dobre. No i wiadomo to "Austryjak" znaczy dobrze rozłożona masa, szerokie klapciochy i uciąg jest. Pozatym jak masz blisko Case to części też by były, bo to to samo co seria Farmall, a JXU też chyba wycofują...

Ja tam też lubię Claasy ^^ Komfortowe w miarę, cena też do przebolenia  ;) no i wiadomo skręt jest, widoczność jest, i opcji też od wuja B) Axos 320 albo 330 chyba 86 i 90 kM. W podstawie da radę zejść grubo poniżej 200.000 , a no dla Cb to jak nic ta nowa seria Atos :rolleyes: już nie pamiętam, po ile kM mają, ale 350tka ma 109, a 340stka - 102. To trzeba by te mniejsze przejżeć. Ale ich główny atut to silnik z ciągników SDF ;)

No i jak zawsze trzeba wspomnieć o Kubocie. :D Model M8560 Trwały, skrętny, najoszczędniejszy. Za to lekki -_- i kabina dla jednej osoby komfort (i fajnie buja :P przynajmniej w M7040) ale dla 2 za ciasna <_<

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.13 +1p. ostrzeżeń.

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meld102    0

Właśnie pare min temu dzwoniłem do oddziału case i jedynie farmall można kupić to 85A za 160 brutto by poszedł w full opcji nie wiem jak wersja U dużo lepiej wygląda.. chociaż i ich pojemność zaskakuje 3400 ;o 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj