makaron151900

Problem z wymiarowaniem i wyborem opon do MF 255

Polecane posty

Witam. Zająłem się remontem ciągnika a wraz z nim wymianą opon na nowe. Problem w tym, ze seryjne opony to stomil o rozmiarze 12.4-32, tzn, ze w przeliczeniu na mm szerokość opony wynosi 315 mm. Patrząc na opony nowe np. Mitas czy Cultor o tych samych wymiarach szerokość bieżnika to nie 315 mm a 275 mm. Czy wszystkie nowe opony maja taka szerokość? Szerokość bieżnika seryjnych opon wynosi 315 mm, wiec chciałbym takie, a nawet szersze. Proszę o pomoc kogoś kto zna się na tym i potrafi mi doradzić przy wyborze opon, przy zachowaniu szerokości bieżnika 315 mm bądź szerszej.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Chyba coś Ci się pokręciło z tymi milimetrami. 12,4 tj jest 12,4 czyli ok.315 mm zależnie od producenta. Z tym, że odchyłka tych max 1,5-2 cm może się zdarzyć. Tak więc kupuj spokojnie 12.4-32 albo 320/85 R32 i będziesz zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pokręciło, szerokość opony 12.4 wynosi 315 mm seryjnej stomil które własnie zdjalem z felg, mierzylem nowe mitasy i cultory szerokosc tych wlasnie opon to 275 mm chodzi mi tu wlasnie o szerokosc bieznika bo balon w starych jak j nowych ma 315 mm, a mi chodzi o to by nowe opony mialy 315 badz wiecej, a nie 275. spotkalem sie np z czyms takim na mitasie, 12.4/11 - 32, czyli szerokosc balonu 315 a bieznika 275, kaszana nie chce takich waskich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Kup 320/85 R32 radialne i będziesz miał te 320 po bieżniku. Co do tych 12,4 to tak właśnie wygląda w diagonalnych, Zakładałem niedawno Cultora do 255 i tak właśnie to jest jak piszesz ale dla mnie to nawet na plus ponieważ ciągnik pracuje tylko jako pomocniczy i przy opryskach lepiej się mieści np, w burakach cukrowych. Jak potrzebujesz uciągu to nie żałuj kasy tylko kup radialne i będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Szukaj polski Taurus i będziesz miał pełen wymiar i w obwodzie i szerokości bo te inne to 2 liga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Co znaczy druga liga. Uważasz Taurus za lepsze od Cultora czy Mitasa? Na jakiej podstawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

To znaczy że nie są pełnowymiarowe dla metrówki. Ja jak kupowałem to każdej brakowało do obwodu i szerokości a Taurus był taki jak powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

kiedyś nie oszczędzali na gumie. 3 lata temu kupiłem oponę do mf 255 stomila za 1000 zł była taka jak oryginalna rok temu chciałem kupić taka samą to koszt 1600 zł i kupiłem petlasa za tys ale warto było by dołożyć trochę kasy bo w każdych warunkach jak kopie się to na to koło z petlasa . A więc polecam stomila .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam w ciągniku Alians wąskie, pisze na tylnych 270 a metrówka pokazyję 190 mm, przednie mają 270 tak jak pisze. W oponach to norma ze szerokości nie trzymają, ale gorzej jak średnicy nie trzymaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Antek1391
      Jakie polecacie opony na tył do c360 w pole i do lasy bardziej do lasy. Posiadam taurusy  radialki i w zimie się nie nadają do niczego  jadą na lodzie.Proszę o opinie jakie opony polecacie najlepiej sprawdzone. Z góry dzięki. 
    • Przez michu06
      Witam,
      Demontowal ktos pedal gazu w mf255 pekla mi sprezynka i pedal nie odbija. Z gory dziękuję za pomoc. 
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie czy jest jakiś wymóg co do opony jodelki na tył traktora aby przeszła przegląd. Naprzykald ile ma jodelka wystawiać lub coś innego. 
      Czy opona nacinana tez może przejść przegląd? 
    • Przez Krystian92
      Witam mam problem z moim mf 255 zapala chodzi kilka sekund i gaśnie. Gdy odkręcę śrubę od odpowietrzania chodzi normalnie gdy zakręcę to zgaśnie po kilku sekundach 
    • Przez Mc3
      Witam, mam zapytanie do tych co naprawili luzy w układzie kierowniczym. Mf255. Co dokładnie trzeba wymieniać? Nie ukrywam że chcialbym kupić cała kolumnę kierownicza koszt 1350zl ponieważ słyszałem że wymiany pojedynczych części w kolumnie nic nie dają iz musi byc to fabrycznie spasowane do siebie. Tylko Jeżeli wymienię cała kolumnę, to co Jeszcze pozostaje do Spr lub wymiany przy przedniej osi? 
      Proszę podzielić się informacjami na ten temat jak już ktoś to przerabial. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj