farmer_89

ile paliwa zuzywacie w swoich gospodarstwach?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1973    15287

Rolnik1973 hektar czego? Żyta czy rzepaku bo to duża różnica, albo 4 pokosy traw na sianokiszonkę

Zboża, bydła nie mam. Traktor jak z końcem października idzie na kłódki do połowy marca na nich stoi, drugi parę razy w tym czasie wywiezie świnie, to do lasu , lub odgarnie śnieg to raptem ze 3mtg w okresie zimowym. Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

34ha około 3500 L z tego jakieś 500 litrów do auta. 2x ursus 360 i New Holland T5040 do tego kombajn John Derre 950 którym robię też usługę ale tylko blisko 10 hektarów. Około 7 hekterów łąk dość daleko od domu, 1ha ziemniaków a pozostałe to zboża aha i poplony "rolnośrodowiskowe" to też trochę dodatkowego paliwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

A no i jeszcze sieję większość ozimin to orka zimowa i uprawa wiosenna odpada. Trzeba myśleć by żyć na luzie a nie robić na ropę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

@ Rolnik 1973 oszczędza na ropie bo nie polska :D :D :D

 

Prawie 20 ha około 1500 litrów ;p

  • Like 1

"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

3.5 tysiąca litrów ON ( 2 tyś VERWY 98 :) ) na 40 ha ;)

 

Produkcja roślinna ;)

Edytowano przez NewVario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

mi na ha wychodzi około 65 litrów razem z koszeniem Bizonem ZO50, produkcja trzody, 25 ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

około 1m^3 , zetor5340,15ha łak i pól,bydło mleczne mięsne i trzoda chlewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

Rolnik 1973 jeździ chyba tylko c330 a reszta to usługi u niego robią bo to niemożliwe żeby tylko tyle spalić

mi wychodzi podobnie...

kombajn 10 l/ ha,

orka 12l/ha,

siew, uprawa, oprysk, nawoz - 15 l/ ha 

pozostałe 3l/ha - inne drobne czynnosci

bez najmowania usług

40l/ha spokojnie wystarcza, pow. 20 ha orne, bez zwierzat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Mi raczej wychodzi średnio tak : 

Orka - 15 l/ha

Siew agregatem uprawowo siewnym - 8 l/ha

Oprysk (4 razy po około 2 l/ha) czyli 8 l/ha

Rozsiew nawozów podobnie

Zbiór 13-15 l/ha

Czyli wyjdzie ponad 50 litrów , nie wiem jak można zejść niżej, chyba że ktoś wszystkie pola ma koło domu, ale to i tak nie zejdzie się poniżej 40. Fakt mi nie raz też wyjdzie 12 l/ha orki, ale to na ładnym równym i dużym polu, ale pojade na jakiś klin albo gline i wynik zupełnie inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    139

25 ha, ok 3,5tys ropy. Plus 20 ha dodatkowo koszenie fortschrittem 514 i plus 40 ha dodatkowo balotowanie sipma clasicc. produkcja zwierzeca (90szt bydła) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

Napiszcie że starczy wam 30 l na ha ,a jak dostaniecie dopłate akcyzy na te wasze litry ,to dopiero muzgownica zacznie myśleć.

W szystko zależy od profilu produkcji ,pogody i jaką posiadamy ziemie,oraz jaka wydajność z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesiu19911    25

Z  tego co dystrybutor nalicza u mnie w pracy wychodzi ok 120 000 L na rok.Nowy dystrybutor ktory jest ok 4 lat ma juz 490 000 L a drugi ma 520 000L tylko nie wiem ile lat juz jest. Do obrobienia ok 1400ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Pytanie trochę z innej beczki. Orientujecie się ile kosztuje litr ON z za wschodniej granicy(głównie Ukraina)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesiu19911    25

thor z tego co czytalem to na Ukrainie jest bardzo kiepska ON.Nasze nowe maszyny na tym dlugo nie jezdza.Czytalem o ludziach to zaczynali gospodarzyc na ukrainskich odlogach typu Stoklosa itp to szybko zajezdzali maszyny, pompy wtryskowe i wtryskiwacze nie dawaly rade.Jeden gosc zmienil cala flote z JD na ich maszyny typy Kirovetz czy MTZ. Ale jak sam nie sprawdzisz to sie nie dowiesz, moze teraz sie zmienilo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Co do ukraińskiego paliwa, to dzwoniłem ostatnio do Claas Polska, i przypadkiem dowiedziałem się , że wychodziły Claasy właśnie na rynek wschodni i miały dodatkowe filtry paliwa bo jakość jest bardzo kiepska. Przy tych cenach które aktualnie są chyba nie ma sensu kombinować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Dla osób które mają większość swoich hektarów (zwroty) i są na vacie ukraińskie paliwo jest nieopłacalne. Do tej pory (ostatnio w polsce paliwo poszło dużo w dół) średnio można było liczyć że ukraińskie paliwo było tańsze ok 1 zł/l, a przywożąc samemu być może więcej. Na przykładzie własnego samochodu wiem że dyskusja na ten temat (paliwa z ukrainy) to jak dyskusja, że silnik samochodu zagazowanego szybciej się zużywa i jest mniej trwały niż samochodu jeżdzącego na czystej benzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

jeżeli kupowac paliwo to tylko z białorusi jest lepsze i tańsze 

a jeżeli chodzi o zuzycie paliwa w 2014r to 70ha z produkcją zwierzęcą +usługi kombajnem 150ha + usługi koparko-ładowarką + 2 auta ok 25tys l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj