Deutz-Fahr-Team-18

Rozsiewacz pneumatyczny Amoazone Jet,Rauch,Kuhn,Keverland i inne .OPILNIE

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Jestem zainteresowany kupnem takiego rozsiewacza lecz chciał bym zaczerpnąć opinii użytkowników posiadających  taki rozsiewacz

 

Czy sieją one lepiej od normalnych rozsiewaczy talerzowych czy gorzej ?

 

Jakie są ich plusy i minusy ? 

 

Czy opłaca się kupić używany w dobrym stanie czy lepiej nowy ?

 

 

Z góry dzięki za pomoc .Pozdrawiam

 

Edytowano przez Deutz-Fahr-Team-18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Jak dla mnie super maszyna:bardzo równomierny wysiew, i nie boi się wiatru.Ale ma dwa minusy: do mycia trzeba zdemontować aparaty dozujące, i niestety nie kupisz nowej amazonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozsiewacz czy siewnik?

 rozsiewacz 

Jak dla mnie super maszyna:bardzo równomierny wysiew, i nie boi się wiatru.Ale ma dwa minusy: do mycia trzeba zdemontować aparaty dozujące, i niestety nie kupisz nowej amazonki.

 A dużo jest pracy z tym ściąganiem tych aparatów (Chodzi mi  ile czasu to zajmuje i czy jest przy tym dużo kombinacji)?

 

Bo Amazone nie produkuje już tych rozsiewaczy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Amazone już tego nie produkuje od ładnych paru lat.Argumentują to tym, że dokładność wysiewu w klasycznych rozsiewaczach znacząco się poprawiła, a pneumatyki są bardziej skomplikowane( droższe) w produkcji.Ostatnio nowego pneumatyka, tylko ciąganego, pokazał chyba konskilde.Ściąganie aparatów to 5min,ale niewygodne.Żeby je zdjąć najpierw zdejmujesz pierwsz element lancy(ok.1m długości), a dopiero masz dostęp do aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez dominikl95
      Witam mam możliwośc kupienia kosiarki dyskowej kuhn ,ale że miałem tylko zwykłe rotacyjne chciałbym zapytać się jak się one sprawują, i na co zwracać uwagę przy zakupie. Dodam że ta kosiarka ma rozwalone 2 łożyska. Jak myślicie czy warto to kupować?
    • Przez Majkelo
      Kupie  siewnik TALEZOWY AMAZONE d8-30 lub d9-30, w rozsądnej cenie
      Może ktoś ma lub ktoś coś wie....
    • Przez ZiemowitWielki
      Witam. Mam problem z zgrabiarką KUHN GA 3501 GM model jest na tandemie posiada 10 ramion. Jest to moja pierwsza maszyna i nie wiem czy źle ją ustawiam czy ma jakiś problem natury technicznej. Chodzi o to że ramie zgrabiarki jakby za wcześnie się podnosiło już przed kółkiem od tandemu przez to wałek jest szeroki i nierówny. Jeśli koś wie w czym jest problem proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj