mafiastrozyska

Opłaca się kupić renault 85.14 czy 95.14

Polecane posty

Renault85-15TX    190

Te ciągniki to bracia, jedna różnica jaka w nich jest to moc. Musisz sobie sam odpowiedzieć na to który Ci będzie bardziej przydatny. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Moze I bracia ale ten 95.14 wygląda już tak tak bardziej potężnie dzięki tym przednim kolom . Pewnie jakimiś drobnostkami tak się różnią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

ja bym brał co będzie w lepszym stanie, maszyny i tak przypniesz bardzo podobne lub nawet te same, ze spalaniem też nie będzie większych róźnic


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Te ciągniki to bracia, jedna różnica jaka w nich jest to moc. Musisz sobie sam odpowiedzieć na to który Ci będzie bardziej przydatny. 

 

Nie masz racji, to zupełnie inna seria. 85 to największy z małej serii a 95 najmniejszy z dużej. Ja mam 95 i tam podzespoły są takie same jak w modelu 145. 95 waży więcej i jest dłuższy od 85.

A w temacie to dość udane sprzęty. U mnie 9512  (bez napędu) lata jako pomocnik z nawozami, opryskami i kiedyś z turem to on prawie nie pobiera paliwa. Ogrzewania i nawiewów nie miałem nigdy i szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi tam z tym ogrzewaniem ale to jakaś ich słaba strona bo często nie działa.

Edytowano przez PawelWlkp
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Nie masz racji, to zupełnie inna seria. 85 to największy z małej serii a 95 najmniejszy z dużej. Ja mam 95 i tam podzespoły są takie same jak w modelu 145. 95 waży więcej i jest dłuższy od 85.

Ty próbujesz ze mnie zrobić głupka czy tak na poważnie z tym piszesz? Przecież czy to będzie model 80.14 czy 95.14 to nic w nim się nie różnic w wyposażeniu jedynie takie drobnostki jak większe koła, udźwig czy masa ciągnika to jedyna różnica, a i ta moc. Tak poza tym ja mam 85.14 a kolega izydor6280 jak się nie mylę ma 110.14 i uwierz że jak byśmy porównali te dwa ciągniki nie znajdziesz w nim różnicy jedynie będą się różnic mocną, wagą czy udźwigiem. 

A tak poza za tym niech się wypowiedzą mistrzowie w dziedzinie renówek kolega @izydor i kolega @AlaCapone i pewnie rozwieją wszystkie wątpliwości i różnice jakie występują po między tymi modelami. 

  • Haha 1

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Piszesz że może się różnić wszystkim,ale nie różni się niczym? Pisze jak jest. Sprawdź na konedata model 9514 http://www.konedata.net/Traktorit/renault95-12TS16.htm i model 8514 http://www.konedata.net/Traktorit/renault75-12TS.htm to chyba oczywiste że to dwie rózne serie które mają taką samą kabine TX lub TS. Teraz kojarzysz już o co chodzi,bo ja Cię głupim nie próbuje robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Obydwie serie porównałem jedyna różnica to skrzynia u mnie jest 12x12 u ciebie 16x14 przednie koła różnią się jedynie szerokością a tylne niczym. Kolejna sprawa to masz większy zbiornik o 12 litrów i o 1.4 litra wydajniejszą pompę hydrauliczną, Pojemność skokowa i średnica cylindrów jest taka sama. To jedynie Seria pierwsza która wychodziła powyżej 80 koni i dlatego zaliczana do większej grupy jeśli o to Ci chodziło. Więc ja tu większych różnic nie zauważam które by miały tak wiele do wykonania danej pracy czy wytrzymałości danego ciągnika. 

  • Like 1

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Tzn w tym 95.14 jest więcej biegów czy chodzi o to ze ma ten żółw zajac , chociaz w tym nie wiem czy to jest . Kabiny są napewno takie same w tych i tych . Obejrzałem 3 renowki i tylko w jednej działał nawiew . W tej co dodałem tutaj to nie działa licznik zegarek i w sumie żaden wskaźnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Prawie tona różnicy na wadze nie bierze się z szerszych przednich opon. W zetorze sprzed kilku lat silnik o tej samej głowicy jest w traktorze od 65 do 140 koni, więc to najmniej istotny parametr. Większy jest rozstaw osi, a ta tona wagi to większe osie, zaczepy, wieszaki i niemal cały osprzęt. TX to rodzaj kabiny więc wiadomo że jest taka sama w obu traktorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

To to wiem ze to rodzaj kabiny . Tona wagi napewno z nikat się nie bierze . To i większe spalanie za tym idzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Obydwie serie porównałem jedyna różnica to skrzynia u mnie jest 12x12 u ciebie 16x14 przednie koła różnią się jedynie szerokością a tylne niczym. Kolejna sprawa to masz większy zbiornik o 12 litrów i o 1.4 litra wydajniejszą pompę hydrauliczną, Pojemność skokowa i średnica cylindrów jest taka sama. To jedynie Seria pierwsza która wychodziła powyżej 80 koni i dlatego zaliczana do większej grupy jeśli o to Ci chodziło. Więc ja tu większych różnic nie zauważam które by miały tak wiele do wykonania danej pracy czy wytrzymałości danego ciągnika.

 

 

Jakie różnice dzielą serie .14, .34, .54 ?? O co to się rozchodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew2111    0

Witam wszystkich,

Panowie znajomy ma problem z układem hydraulicznym w modelu 851-4, za duże ciśnienie, jeżeli ktoś miał/ma ten ciągnik a wie gdzie jest zawór bezpieczeństwa/przelewowy od układu hydraulicznego to byłbym wdzięczny. Objawy są takie że wspomaganie jak i podnośnik działa ale z takimi skokami, im wyższe obroty silnika tym gorzej. Gdy się pompę hydrauliczną obciąży tzn. są dwa wyjścia hydrauliczne z tyłu do podpięcia np. pługu obrotowego czy kipra, i gdy przytrzyma się jedną z tych dźwigni to wspomaganie działa jak trzeba pompa cichnie nie hałasuje, w innym przypadku rurka od pompy aż drży i słychać hałas (stukanie w rurce). Chyba że pompa do wymiany/regeneracji. 

Edytowano przez andrew2111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zawór bezpieczeństwa jest montowany w korpusie głównego rozdzielacza, przynajmniej w tych modelach Renault, które znam.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj