PanJoker

Amazone AD404 Super czy sobie poradzi....

Polecane posty

PanJoker    4

Koledzy mam możliwość kupienia brony wirowej z nabudowanym agregatem. Szerokość 4 m redlice stopkowe. I moje pytanie brzmi tak, czy Renault 180,94 taki zestaw pociągnie? W skrzynię mieści się tonę ziarna. Sprzedający twierdzi że to nie jest traktor do tego typu sprzętu ponieważ nie ma on konstrukcji ramowej. Twierdzi że może go pociągnąć np JD 7710 czy np 6920. I troszkę szczerze mówiąc mnie to zirytowało że mówi tu o słabszym ciągniku który jest gabarytowo mniejszy. Twierdzi że mój ciągnik może tego zestawu nie wytrzymać. Jak sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

Wg mnie jeżeli mu dobrze dociążysz przód to da rade ale i tak będzie miał ciężko JD 7710 jest dużo cięższy wiec on spokojnie sobie da radę ten mały to by nawet nie fiknął bo jest za krótki i za lekki do takiego agregatu, chociaż jak patrzę w dane to Twoje renault jest dłuższe od JD ale jednak jest lżejszy na przód najlepiej byś musiał zawiesić 800 kg to byś mógł pomyśleć o tym zestawie w pełnym zasypie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Z ciężarem nie ma problemu żeby mu dołożyć ponieważ mam tuza, na dodatek w przednich oponach jest zalany płyn. Tylko właściciel tej maszyny twierdził że ciągnik może nie wytrzymać tak ciężkiego zestawu. Z tego co mi się wydaje to na siewniku pisało AD ale im dłużej myślę tym mniej jestem pewien...

 

Aaa i jeszcze wkradł mi się jeden błąd, mowa była o JD 7610 a nie 7710 :)

 

Edytowano przez PanJoker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
steffler1    17

taki zestaw waży około 2 500 kg. na siewniku napewno jest AD ale ważniejsze jest oznaczenie brony. jak głęboko chcesz uprawiać tą brona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Aaa nie wiem, mówił że to jest najmocniejsza wersja brony. Na jaką głębokość? Hmm szczerze mówiąc nie wiem, wyszło by to pewnie dopiero w pracy. Spodobała mi się ta maszyna ale nie wiem... Robotę pewnie robi piękną na polu. Z tym że mam troszkę kamieni miejscami. A jeżeli chodzi o uprawę to chodzi mi głownie o siew pszenicy po kukurydzy, żeby nic się nie zapychało i było równo zasiane. Bo z tym jest największy problem. Zastanawiałem się też nad 3m agregatem talerzowym i do do tego jakiś siewnik. Tyle że w siewnik wtedy raczej nie zmieszczę dużego worka z materiałem siewnym :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
steffler1    17

i tak będzie się zapychac. pisałeś ze ma redlice stopkowe a nie talezowe. jeżeli jest to najmocniejsza brona to jest to model KG. jeśli można wiedzieć ile koleś chce za ten zestaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Mówisz że będzie się zapychać?? To lepszym wyborem był by agregat talerzowy i do tego siewnik talerzowy? Czy wystarczył by siewnik stopkowy? A mówił że 40 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
steffler1    17

zapychac się będzie siewnik a nie brona. z własnego doświadczenia twierdzę że najlepszym rozwiązaniem będzie brona wirnikowa i siewnik talerzowy.

rzepak siejesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Tak, sieję. Czyli chyba dam sobię w takim razie spokój z tą broną :/ Ma też fajny siewnik talerzowy do sprzedania  Sulky Tramline SE, talerzowy. Ale troszke goły jeżeli chodzi o wyposażenie :/ Ale stan bardzo fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
steffler1    17

moim zdaniem ten zestaw amazone który ten koleś tobie oferował jest faktycznie za duży na ten ciągnik. myślisz może o uprawie bezorkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Za duży booo??? Nie, w najbliższym czasie nie przewiduję przejścia na siew bezorkowy. Musiał bym pierwsze zrobić kontrole na jednym z pól i przekonać się na własne oczy czy to ma sens. Bo nie wszędzie to wychodzi. A czemu pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
steffler1    17

pytam bo brona KG jest przystosowana do siewu bezorkowego. poszukaj sobie takiego zestawu amazone KE/ADP 303 z siewnikiem talerzowym. jest to siewnik pneumatyczny. bardzo dobry do siewu rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Oglądałem je już kiedyś na allegro, cena już troszkę wysoka się wtedy robi. Szczególnie z broną KG, i jak by nie patrzeć potrzebny będzie do tego ciągnik minimum 160 koni. A mam również drugi ciągnik i do tej pory nim siałem a mianowicie 110 konną renówkę. A może do niej jednak szukać jakiegoś zestawu... Już sam nie wiem, a koniecznie chcę coś kupić bo mój stary zestaw już jest wysłużony. A może kupić zwykły agregat talerzowy i do tego siewnik talerzowy i dokupić do niego nabudowę? Ale czy zmieści minimum 500 kg ziarna to też tego nie wiem. Sulky po dodaniu nabudowy ma 700l, a wolał bym amazone d9 na talerzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj