Skocz do zawartości
mario504

przyzbrojenie do kukurydzy john deere seria 20

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
mario504    0

witam  pytam posiadaczy kombajnów john deere  jak przyzbrajacie swoje kombajny do koszenia kukurydzy i rzepaku  proszę o opis czynności

Rafik    5

Witam

Ja w tym roku przystosowałem naszego MF32 do qq. Mozół był z tym bo przystawkę mieliśmy od claasa typ Multimaster 6 rzędów składana. Sporo przeróbek zrobiliśmy żeby wszystko chodziło bez problemu. Twój kombajn jest inny od MF-a ale mogę powiedzieć tyle, że klepisko i osłony bębna zamawiałem w Agro-Bis (solidne), górne sito zostawiłem to co było, dolne całkiem wyjąłem i zaślepiłem wlot do podajnika kłosowego i oczywiście zdjąłem mu napęd co by na darmo nie klamotał :). Obroty bębna na min. czyli niecałe 600. (45 cm średnicy). Ze względu na moc ok.170 koników koszenie nie szło super szybko, ale jakość i czystość ziarna super. Niedaleko mnie koleś ma JD 2064 (chyba) i kosi qq, jak chcesz to dam Ci namiary.

Pozdrawiam.

stanrol    0

Ja Mam 1550 cws i też pierwszy raz w tym roku przezbrajalem. Musisz kupić klepisko, które jest wzmocnione, osłony na bęben i zaslepke odkamieniacza. Sita klosowe zostawiasz natomiast ziarnowe wyjmujesz.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się