kopsta

Jaki ciągnik wybrać? NH czy Zetor?

Polecane posty

kopsta    0
Witam. Przymierzam się do zakupu nowego ciągnika do małego gospodarstwa (22ha). Pod uwagę wziąłem dwa ciągniki. Zetor Major 80 (76km) oraz NH TD5.75 (72km). Obecnie posiadam dwa wysłużone Ursusy więc będzie to ciągnik główny. Jego zadaniem będzie koszenie łąk, prasowanie, ładowanie oraz transport bel (siano, słoma, siano-kiszonka).

Za Zetorem przemawia korzystne spalanie, tańszy serwis (tak mi się bynajmniej wydaje), oraz cena (138 tys z turem). Na temat NH wiem trochę mniej. Na pewno lepiej wykonana i bardziej komfortowa kabina. No i NH ogólnie wydaje się być solidniejszym sprzętem (bynajmniej w moim mniemaniu).  Cena NH to 145 tys z turem. 

Dowiedziałem się jeszcze, że w Zetorze nie ma fabrycznej klimatyzacji. Pan w salonie powiedział, że mogą mi ją założyć na miejscu. No i pojawia się pytanie jak to będzie wyglądać i działać? Mieliście z czymś takim do czynienia? Jest się czego bać? 

Proszę o wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

jeden i drug to bardzo proste ciagniki. moze lepiej rozejrzyj sie za lepsza seria nh zeby mial rewers hydrauliczny lub elektro hydrauliczny bo o ile pamietam to w td jest chyba mechaniczny a przy turze sie przyda lepszy. co do mojej opini to jeden  2 sa dosc proste zalezy jakie masz ursusy ale w moim odczuciu raczej ciagniki pomocnicze niz glowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crative009    12

Jak sie zastanawiasz nad NH z turem to dołóż jeszcze troche (chyba ze sytuacja na to nie pozwala) i wez wiekszy model bo z tego co się orientuje to mniejsze  niz 80 km mają suche sprzęgło i mechaniczny rewers a wieksze maja mokre i rewers hydrauliczny co jest bardzo przydatne przy pracy w turze. A zapas mocy zawsze się przyda w przypadku rozwoju gospodarki.

Edytowano przez crative009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopsta    0

jeden i drug to bardzo proste ciagniki. moze lepiej rozejrzyj sie za lepsza seria nh zeby mial rewers hydrauliczny lub elektro hydrauliczny 

To może i lepiej, że są proste. Mniej rzeczy do psucia :) Całe życie pracowałem na ursusach C360 i generalnie chciałem poprawić sobie komfort pracy kupują nowszy ciągnik. Nie potrzebuję nie wiadomo jakich udogodnień. Zwłaszcza, że to wszystko wiąże się z cena, a tu raczej bym chciał się zmieścić w kwocie o której pisałem wcześniej. Ew. zostają jeszcze używane,ale ciężko znaleźć coś konkretnego. 

Lepszą serią tzn jaką? Jesteś w stanie podać konkretny model w granicy 80 km? Czy w serii T4 jest szansa na rewers hydrauliczny, bo na stronie NH nie mogłem znaleźć tej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nh ma rewers hydrauliczny, takie jak w td5050 z mokrym sprzęgłem. Nie jestem przekonany do Zetora. Miałem brać proxime 90, ale wolałem Td5050, po 1 lepsza cena, a w czechu za wszystko doliczają, i suma sumarum zetor by mnie wyniósł by więcej, Nh jest dobrze wykonany, prosty, system lift-o-matic jest bardzo dużym ugodnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Jeżeli chcesz serie to to weź td 85 bo on ma rewers hydrauliczny a docenisz to przesiadając się z 60 szczególnie przy turze ale nawet na polu nie musisz ciagle ciskać sprzęgła a w końcu kupując nowy ciągnik kupujesz go na lata. Ja mam 60 i jd 6100rc i powiem ci szczerze ze tego czego najbardziej brakuje mi w 60 to rewers i przedni napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelkx
      Witam, w New Hollandzie 7740 zaczęła mi się zapalać kontrolka i nie wiem od czego jest. Zapala się jak przy wysokich obrotach. Np. przy 1600 się zaświeci to gdy odpuszczę gaz a obroty się zmniejszają lampka gaśnie.
       

    • Przez mario989
      Mam problem z wyświetlaczem w New Holandzie tvt 155. Nie wyświetlają się żadne kontrolki w liczniku, oprócz tej od ładownia. Ciągnik normalnie odpala 
    • Przez adam1968z
      Witam pacjent to nh 8260. Wymienione przewody paliwowe ,nowy wskaznik poziomu paliwa ,płukany zbiornik a nadal się zapowietrza dzieje się tak podczas cięższych prac np orka, talerzowanie. co może dolegać.
    • Przez LubelskiRolnik
      Witam wczoraj wyskoczył mi taki o to błąd co to oznacza?
      20210418_183517.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj