kopsta

Jaki ciągnik wybrać? Zetor czy NH?

Polecane posty

kopsta    0
Witam. Przymierzam się do zakupu nowego ciągnika do małego gospodarstwa (22ha). Pod uwagę wziąłem dwa ciągniki. Zetor Major 80 (76km) oraz NH TD5.75 (72km). Obecnie posiadam dwa wysłużone Ursusy więc będzie to ciągnik główny. Jego zadaniem będzie koszenie łąk, prasowanie, ładowanie oraz transport bel (siano, słoma, siano-kiszonka).

Za Zetorem przemawia korzystne spalanie, tańszy serwis (tak mi się bynajmniej wydaje), oraz cena (138 tys z turem). Na temat NH wiem trochę mniej. Na pewno lepiej wykonana i bardziej komfortowa kabina. No i NH ogólnie wydaje się być solidniejszym sprzętem (bynajmniej w moim mniemaniu).  Cena NH to 145 tys z turem. 

Dowiedziałem się jeszcze, że w Zetorze nie ma fabrycznej klimatyzacji. Pan w salonie powiedział, że mogą mi ją założyć na miejscu. No i pojawia się pytanie jak to będzie wyglądać i działać? Mieliście z czymś takim do czynienia? Jest się czego bać? 

Proszę o wasze opinie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

kupowałem w tym roku zetora ale wybrałem proxime bo major ma wspólnego z zetorem tyle co silnik i maskę kabina polska dlatego nie ma klimy za zetorem przemawia silnik 4153cm3 a nie 3200cm3 jak NH  wiem bo mam taki w casie jx 60 ja bym brał ale tylko proxime bo major to według mnie ujma zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

moim zdaniem major to ciągnik który spóźnił się o ok 10 lat. Proxima w podobnym wyposażeniu co new holland wypadnie podobno cenowo a new holland jest o wiele lepszy wiec odpowiedz nasuwa się sama 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopsta    0

o Proxime nie pytałem, ale podejrzewam, że będzie to dla mnie kwota nie do przyjęcia :/ początkowo myślałem też nad używanym, ale obawiam się, że trafię na egzemplarz z ukrytymi wadami. Sąsiad kupił McCormicka i na dzień dobry padła mu skrzynia. Pomału kończą mi się pomysły,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

a ile masz przeznaczone na ten zakup i czy bierzesz to na jakiś program czy coś i od razu mówię że interesuj się markami ciągników których dealerzy są sprawdzenie i godni polecenia i najlepiej blisko ciebie bo pewien facet obok mnie kupił sobie ciągnik TYM i miał awarie to jak przyjechali po dwóch tygodniach to mu powiedzie że trzeba było kupić ciągnik od kogoś innego jak ma problem. A co spalania to zetor nie jest jakiś oszczędny i new Holland spali trochę mniej moim zdaniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

o Proxime nie pytałem, ale podejrzewam, że będzie to dla mnie kwota nie do przyjęcia :/ początkowo myślałem też nad używanym, ale obawiam się, że trafię na egzemplarz z ukrytymi wadami. Sąsiad kupił McCormicka i na dzień dobry padła mu skrzynia. Pomału kończą mi się pomysły,,,

Polecam również dowiedzieć się ile będą kosztowały przeglądy jak zakupisz nowy ciągnik. Mam nadzieję, że za gotówkę kupujesz, bo u mnie nie jeden teraz jest zaskoczony jakie duże koszty są nowego ciągnika... Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj