Skocz do zawartości
panmino

Zgrabiarka dwukaruzelowa Niemeyer 620 - czy warto?

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

panmino    4

Znalazłem na allegro zgrabiarkę Niemeyer 620, cena 8tys, druga jest za 9,5 ale za to na tandemie. Ceny innych używanych zgrabiarek dwukaruzelowych zaczynają się od ok. 12tys. Co z tą zgrabiarką jestnie tak, że taka cena? Przecież tyle to kosztuje jedna większa karuzela w dobrym wydaniu. Na co w ogóle należy zwrócić uwagę przy zakupie dwukaruzelówki? Na zdjęciu Niemeyer 620 za 8000.

post-42907-0-09281800-1418550845_thumb.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

agromatik    182

Zwracaj uwagę czy tylne koła mają układ kierowniczy powiązany z dyszlem, zgrabiarka wtedy na uwrociach idzie równo po śladzie ciągnika. Przed kupnem sprawdź wszystkie krzywki ramion, czy przypadkiem nie są poprzeginane. Przekładnia karuzeli powinna pracować cicho, wszelkie stuki, turkotanie wskazują że koło talerzowe się kończy, a to kosztowna rzecz. Zorientuj się w  necie jak z częściami.

• Like 1

panmino    4

Zwracaj uwagę czy tylne koła mają układ kierowniczy powiązany z dyszlem...

Nie bardzo rozumiem. Możesz podać przykład zgrabiarki z takim rozwiązaniem.Zamierzam kupić Niemeyer rs 620, zdjęcie wstawiłem w pierwszym poście. Nie widzę tam takiego rozwiązania. A może się mylę?

agromatik    182

Z tyłu za nimeyerem jest taki deutsch jak mój, on ma u. kierowania o który mi chodzi. Podsyłam moja fotkę, gdzie jest to mam nadzieję widoczne. Jeżeli zgrabiarka jest wyposażona w taki układ, to nie ma problemów z pozostawianiem niezgrabionych pasów na uwrociach, maszyna jedzie dokładnie po śladach ciągnika. Ma to znaczenie na łąkach ograniczonych np.rowami, pasani krzaków czy skarpami, gdzie nie ma możliwości nadkładania ciągnikiem. http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/430372-deutsh-fahr-ks-260/

krzeniek    5

Wymieniał ktoś osłony gumowe pod talerzem krzywkowym w Niemeyer rs 620 czy to zrobić najłatwiej wybić kołki rozporowe i odjąć całość z kołami kopiującymi czy rozkręcić na regulacji wysokości grabienia, aż skończy się gwint   i wszystko się rozdzieli .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez johny22
      Witam, 
      poszukuje zgrabiarki karuzelowej zagranicznej produkcji, jakiej firmy polecacie, czy lepiej jedna karuzela czy dwie, ile ramion na tej karuzeli najlepiej, tak w cenie do 12-13 tys. Przeglądąłem w Niemczech strony i trafiłem na coś takiego, ile waszym zdaniem warto jest zapłacić za taką zgrabiarkę 

• Przez debrzyna
      Czy ktoś posiada taka przetrząsarkę i podzieliłby sie wiadomościami na jej temat

• Gość bartek18
      Przez Gość bartek18
      Mam do wydania 15 tys i chcę za to kupić zgrabiarkę. Czy lepiej będzie nabyć nowego Samasza 4.10 m ( http://www.samasz.pl/samasz/pl/oferta/zgrabiarki/zgrabiarki-1-karuzelowe?table=2#zakladki ) czy może np taką Krone KS DUO ( http://allegro.pl/zgrabiarka-krone-i2079350829.html )?
    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez zetor7745
      Po wczorajszych przezyciach przy sianokosach z zgabiarka gwiazdowa mamy zamiar kupic zgrabiarke karuzelową i tu pytanie do ich uzytkownikow czy ladnie zgrabiają?? i jakiej firmy polecacie?

Ja mam juz upatrzona jest to firmy Pöttinger EUROTOP 421 N
      http://www.poettinger.at/landtechnik/schwa...amp;produkt=150