Skocz do zawartości
Mateusz_Inspektor

Mieszanie oleju Claas Arion 530 z John Deere 6630 - można, czy nie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas

Witam,
Mam do Was pytanie. Czy bez problemu można podłączyć JD 6630 Comfort i Claas Arion 530 (nowy model) z tymi samymi maszynami? Nie będzie problemu z mieszaniem oleju?

Czekam na pomoc.

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    259
W obydwóch ciągnikach są stosowane oleje typu STOU MC 10W40

Więc nie powinno się nic dziać przy mieszaniu.

Musisz dowiedzieć się jakimi olejami masz zalane poszczególne ciągniki, Mój Jd 6630 jest na Hy-Gard, a Claas raczej ma inny.

A można sprawdzić to tak że bierzesz przykładowo 2 kieliszki w jeden z pierwszego olej, a w drugi z drugiego, i później je ze sobą zlac w jakieś naczynko, jeśli sie będą "gryzły" to nic z tego, jeśli się wymieszaja, to nic się nie piwinno dziać.

szopen    28

Chyba że podczas pracy zaczną się pienić po wymieszaniu, a wtedy cuda się będą działy ze skrzynią.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmkam
      Jak w temacie, chciałbym .się dowiedzieć jakich smarów używacie do smarowania swoich maszyn rolniczych,ciągników,kombajnów.Ja dotychczas smarowałem wszystko jak leci smarem ŁT 43 to chyba najpopularniejszy smar w rolnictwie,ale czy najlepszy ??? Co sądzicie???
    • Przez SebaCzyta
      Może na rynku jest coś nowego, protestowałbym jakiś nowy olej. Znacie coś? Polecicie?

• Przez ketlin23
      Witam przepraszam ze na tym forum i w tym dziale 
      Czy olej Fusch 10W40 STOU nadaje się do silnika do ciężarówki man F 2000 26.414 czy ten olej będzie spełniać wymogi czy lepiej kupić typowo samochodowy 
      Proszę o racjonalną pomoc
    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami