sirmnemonic

Koszty i opłacalność kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sirmnemonic    1
Napisano (edytowany)

Jak w temacie. Koszty, średnie ceny sprzedaży, wydajnośći z hektara.

 

Proszę o wypowiedzi osób prowadzących taką uprawę

 

Nie pisz posta dużą czcionką na dodatek drukowaną!!!

Edytowano przez robertbara
Zmiana czcionki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

lepiej zmien czcionke jak nie chcesz bana dostac :D

 

zależy jakie masz opady, ziemie w swoim rejonie i jaką technologie zastosujesz. Rozpiętość w plonie przy głupim błędzie moze być kilka ton. Normalny plon to od 6 wzwyż. Poniżej koszty suszenia zaczynają dawać znać i sie zaczyna mało opłacać. Przy standardowym roku normalnie 8-10 powinno wszędzie sypać. W lepszych rejonach 10-12t. Oczywiście po wysuszeniu. Cena teraz to około 600zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

W tym roku to trzeba dołozyc do kukurydzy na ziarno 17zł mokra 40 sucha, kpina!!!! Ceny zbóż są nisze niż koszta związane z ich uprawą!!!! :angry:


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
No to ile ci zostaje na czysto z hektara albo na tonie?

to pytanie wydaje mi sie tendencyjne :P

nikt ci na nie odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cuubs    1

tak prawde mówiąć to zeby dziś mieć jaki kolwiek zysk z uprawy kukurydzy na ziarno, trzeba osiagać plo 8 ton z hektara i wiekszy. jesli tona suchej kukurydzy kosztuje 550-600zł. wtedy jest to oplacalna produkcja. Trzeba także pamiętać ze kukurydze można uprawiac z powodzeniem na gorszych glebach. Dziś cenny nawozów,paliwa i wszystkich środków do produkcji są tak porażające ze trzeba sie nieźle nagłowić żeby uzyskać i tak niewielki zys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

jeśli chcesz uprawiać kukurydze na ziarno dla zwierząt to możesz ja zakisić w rękawach i koszt suszenia ci odpadnie.

 

p.s. u nas jeden w tym roku zastanawiał się czy kosić kuku bo koszt zbioru i suszenia przewyższał cenę sprzedaży ale widziałem ze skosił


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Taki zysk liczysz to raz na 10 lat się uda,podaj na jakiej podstawie obliczyłeś,pewnie zgubiłeś amortyzację suszarni,kombajnu,ciągnika i silosów w których musisz trzymać ją ponad pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Opłacalnośc na dziś to miedzy 2500zł, a 3000zł z ha.

Opłacalności w moim rejonie, na dziś nie ma żadnej.Kukurydza w wyniku braku opadów,poszła lub idzie spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie naszczescie juz prawie zakryłam miedzyrzedzia, wiec nie wyparuje z niej zbyt duzo, Jeszcze moglaby przejsc taka lekka burza z obfitym opadem i wtedy podskoczy :)

Co do opłacalności jesli sam sobie nie suszysz i nie kosisz i masz sprzedac za 500zł/t to moim zdaniem zysk jes zerowy...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Witam

 

szukam obiektywnych informacji nt Ile was kosztuje wyprodukowanie jednej tony kiszonki z kukurydzy - tak globalnie łacznie ze zbiorem i transportem - dopiszcie tez w jakiej technologii jest zakiaszan (rekaw, silos) i jaki macie mniej wiecej plon z hektara

 

pozdrawiam


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demien    1

Wiesz co ciezko okreslic ile to wyniesie bo jest wiele czynnikow zwiazanych z tym jak np jaka jest odleglosc pól od miejsca skladowania kichy i np maszyny pracujace przy ugnitaniu ( choc tutaj to traktor najmniej pali) ciagniki transportowe ciagnik ktory chodzi ze sieczkarania ludzi ktos do pomocy przy rozgarnianiu kuku na boki np w silosie zeby rowno bylo chyba ze jest tur i nim sie rozpycha kiszonke... jesli nie ma silosu to na pryzme to dochodzi filia na spod plus na koniec aby okryc cala pryzme. A co do plonu z ha to wszytstko jest zalezne od roku sposobu nawozenia opryski itp i jakosci pola. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jobsik    0

u nas jak tną to biorą 800 z ha jak na miejscu, a jak muszą wozić to 50 dych drożej z ha, tnie claas jaguar, wożą fendtem 125 km, i fergusonem 125 km, i gnieść samemu trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    5

Kiedyś mi znajomy z agencji wyliczał to koszt kiszonki z kukurydzy z 1ha tak jak pisze @MECHANIZATOR wychodzi 2200-2400zl przy wydajności ok50t/ha(zbiór swoim sprzętem, silos przejazdowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

2200 - 2400 / ha przez 50ton - to by wychodziło 44 - 48 zł/t czyli w 50 zł sie by człowiek zmieścił


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

A jeśli można wiedzieć, autorowi tematu te informacje są potrzebne w jakim celu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymus004    2

Chciałbym się dowiedzieć czy opłaci się siać kukurydze na ziarno. Interesują mnie jakie są koszty i le można zarobić na niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj