sirmnemonic

Koszty i opłacalność kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dexterek    83

koszty uprawy, nawozow, ŚORów, robocizny, materiału siewnego, zbioru, amortyzacji i pozostale wynosza okolo 4400zl/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

dla Mnie temat dziwny bo taki Dexterek będzie mial inny koszt, Ja mam inny HubertO syn Ojcany ma inny i wątpię aby znalazły się dwie osoby na forum które mają identyczny ba nawet żeby różnił się 100zł :lol: Każdy sieje różną ilość, ma inne nawożenie sposób uprawy, inne zużycie paliwa u nas Ojciec jak kiedyś liczył to różnica pomiędzy polami wynosiła 200zł :blink: Ale tak jak przedmówca napisał z amortyzacją to raczej nikt nie zejdzie poniżej 4000/ha ;) no chyba, że siew zbiór i suszenie usługowo to może wtedy ale będzie ciężko


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

koszt intensywnej uprawy kukurydzy to dla mnie dzisiaj na poziomie 2000 zł 1 ha, do tego zbiór na poziomie 300 zł 1 ha + suszenie ok 10 - 14 ton ziarna z 1 ha 1000 - 1500 zł, czyli wyjdzie na poziomie 3800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

to napisz jaka to technologia, że 2000 za ha ;), no i nie uwzględniłeś amortyzacji


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyks    2

ja sieje kukurydze od 20 lat i koszty to jakies 2500 do 2800 zalezy od roku i cen nawozow i paliwa jest to kalkulacja bez suszenia bo to juz zalezy czy masz wlasna suszarnie czy nie ile ton suszysz itd a po drugie to jak widze takie wyliczenia kosztow z amortyzacja i robocizna to smieszne to jest bo tego nikt nie moze wliczac poniewz wtedy zadna uprawa jestmnie oplacalna a po drugie nikt nie wyliczy jak dlugo bedzie mial okreslona maszyne i za ile ja sprzeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Z Agrotechu przywiozłem taką fają książeczkę: "Kukrydza nowe perspektywy". Zawarta w niej jest tabela Kalkulacja kosztów uprawy 1h kuku na ziarno z uwzględnieniem cen środków produkcji na 2011 r. Razem koszty bezpośrednie:3.868,5 (w tym 500 zł dotacja UE). Wskażnik pokrycia kosztów to 49.6 kwinatala(przy cenie ziarna paszowego 78 zł kwintal). Koszt bezpośredniej produkcji 1 q=50. 75 zł. Wartośc produkcji ziarna (14% wilg.) 76, 22 q*78 zł= 5945, 23 zł Zysk z 1h 2076, 73 zł. Zysk na 1 q ziarna 27, 25 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budzu321    0

Witam posiadam 11ha w sumie połowa to łąki o polowa to pola. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy opłacało by mi się posiać tak 0,5 ha kukurydzy? Wykosił by mi znajomy, woził i ugniatał też bym jakoś, bo mam tylko t-25. Kiszonka była by na pryzmie. Opłacało by sie, bo chodzi mi głównie o to żeby krowy dawały wiecej mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Znajomy ma podobną hodowlę nawet mniejszą i właśnie sieje 0,5 ha QQ sieje już parę lat więc chyba mu się to opłaca tylko jak jest ciepło nieraz ma problemu z grzejącą się kukurydzą ponieważ mało jej zabiera na jeden raz. Ogólnie jak byś robił to pryzmę stosunkowo wąską a długą aby zabierać jak największą szerokość QQ.


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio55555    29

zgadzam sie z powyzsza wypowiedzią kiszonka z kukurydzy nalezy do stosunkowo tanich pasz objetosciowych a czyms wartosciowym zwacz zapelnic musisz takze polecam tylko tylko pamietaj ze liczy sie jakosc a nie ilosc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk52    2

Witam mam do was wielka prozbe powiedzcie mi ile może kosztować 1 ha qq na ziarno mam na myśli koszt zasiania koszt ziarna nawozów i koszenie . i Czy to sie wgl opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

długo by pisać . . Ale w skrócie.nawozy. Mocznik+wieloskładnikowy koszt ok 850 zł dobry materiał siewny 500zł oprysk ok 150 zł sianie 120 zł koszenie koło 350zł :)wszystko to na 1ha. . . tak w skrócie :) ale jeżeli będzie rok dobry to inwestycja dobra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

do tego ewentualne suszenie, chyba, że sprzedajesz bezpośrednio z pola


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

długo by pisać . . Ale w skrócie.nawozy. Mocznik+wieloskładnikowy koszt ok 850 zł dobry materiał siewny 500zł oprysk ok 150 zł sianie 120 zł koszenie koło 350zł :)wszystko to na 1ha. . . tak w skrócie :) ale jeżeli będzie rok dobry to inwestycja dobra:)

pojechales po minimalnych kosztach... u tas mniej-wiecej wyglada to tak:

Mocznik+wieloskładnikowy koszt ok 1000 zł, dobry materiał siewny 500zł, oprysk ok 220 zł sianie 150 zł koszenie koło 400zł ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

no fakt . . . Trochę zaniżone stawki. . Ale tak już coś by UROSŁO :) podałem tak ceny orientacyjnidm:) ale twój plan też ciekawy...także kolega pytający się ma ogólny zarys sytuacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Więc średnio 2tys. ha trzeba liczyć.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

i teraz zakladamy ze zbieramy z hektara 11t takiej o 30% wilgotnosci i na uwadze mamy ubiegloroczne ceny czyli 560zl t/30% (z Vatem 610zl) 11X610 ~6700- 2200 (nasiona, SOR, usluga itd) to taki ogolny zarys nam tego wychodzi, oczywiscie mozemy zebrac 8t/ha takiej 25% lub 14t/ha takiej 35% -kazdy procent w gore lub dol to srednio potracenie/doplata 10zl do tony ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

Poprostu loteria . . :) można nieźle zarobić ale można zarobić wielki ch. . -Znaczy się miałem napisać Poprostu niewiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Byly lata gdzie po 280zl/t byla i wtedy biorac wszystko pod ołówek przy obecnych cenach srodkow do produkcji najprawdopodobniej wychodzisz na minus, ale teraz to ze wszystkim loteria...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

poprzednie dwa lata kto zasiał kukurydzę nieźle zarobił. . . Ale ten rok. . . Kto wie :) okaże się we wrześniu :P co roku siejemy prawie 200 ha kuku ale większość idzie w silosy . . JaktO przy krowach pasza potrzebna ale zawsze coś tam się Sprzeda i ostatnimi laty nieźle się na tym wyszło ...jednak nikt nie jest wróżka żeby ocenić co będzie...można się nieźle przejechać . Jak na rzepaku w zeszłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj