sirmnemonic

Koszty i opłacalność kukurydzy

Polecane posty

Patryk52    2

dzieki wszystkim za odpowiedzi. a wiecie może jak na pszenicy sie wychodzi?

 

a cena za metr to nie jest 90 lub 100 bo tak czytałem ostatnio że po tyle

 

i ile trzeba zasiać ha żeby było przynajmniej 20 tyś zysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0
Napisano (edytowany)

Gdzieś 2 tys za uprawę tak jak inni pisali.A z cena to róznie bywa w ubiegłych gdzieś 2 lat to dobra cena była ,że się opłacało ,ale zoaczy się co teraz będzie, wiosna strasznie opoźnienia była w tym roku i zboż bardzo nie będzie i ludzie sieli qq trochę.No zobaczy się co będzie.Te rolnictwo to loteria jest.

 

2 lata temu to miałem 14 t z ha a w ubiegłym roku to było 11 t , bo susza była , ale i troche cena większa była.

Edytowano przez ziom343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Jakie polecacie bardzo wczesne odmiany kukurydzy na ziarno, żeby zbierać we wrześniu, ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U mnie w tym roku koszt uprawy jednego hektara wyniósł 2700+ koszenie ( nie liczyłem siewu bo sam siałem). Oczywiście do tego należy doliczyć paliwo na wszystkie zabiegi w ciągu roku. Koszt taki wyszedł mi podliczając nawozy NPK ( 180:90:170) , herbicyd, odżywki oraz nasiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego z kuku.jest tak jak ze zbożem rok tak rok tak w zeszlym opłacało się na mokrą bo płacili po 600zł w tym tylko 450zł a koszt ususzenia to ok 120zł za tonę więc policzyć trzeba samemu czy się opłaca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Musisz sobie wszystko przekalkulować. W mojej okolicy dużą popularnością cieszy się sprzedaż mokrego ziarna hodowcom bydła i trzody na kiszonkę w rękawach dlatego ceny podskoczyły do ok 500 zł za tonę mokrej przy cenie 400-450 w punktach skupu. Sporadycznie zdarza się że ktoś na własną rękę suszy i sprzedaje suchą ale z tym jest dużo zachodu a zysk wcale nie taki duży przy cenie ok 700 zł za tonę suchego ziarna. Dodam tylko że ostatnio kalkulowaliśmy ze znajomym że opłacalność siewu kukurydzy na ziarno jest dużo wyższa niż rzepaku. Kalkulacja dotyczyła tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSPODAR    8

Rozmawiałem ze znajomym ktory kukurydze sieje jiz kilka lat na duzym obszarze i mowił ze choc by była qq po 600zł/t suchego to i tak sie opłaca wiadomo teraz wszedzie trzeba suszac oszczednosci poczawszy od siewu az do suszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nht6030    17

W tym roku kukurydza jest w mojej okolicy najbardziej opłacalną uprawą, jako taka kukurydza sypnie 10 ton / ha i dajmy na to bedzie miała 30 % wilgotnosci to pójdzie po 450 zł / tona ( Podlaskie ) więc se przelicz co w tym roku jest bardziej opłacalne, pszenica po 650 przy plonie 5 ton/ha przy nawożenie na 7 ton/ha ( słabe plony na Podlasiu ) czy ta kukurydza, ja dziś kosilem kukrydze, byla bardzo ładna to miałem powyżej 15 ton/ ha przy wilgotnosci 34 %, poszła po 390 zł a i tak to się opłaciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek0829    2

jaki byłby całkowity koszt uprawy 200 ha kukurydzy na ziarno

Edytowano przez mirek0829

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenrix    5

koszt całkowity zależny od masy czynników, począwszy od stanowiska klasy gleby, zasobności w składniki mineralne, ph gleby .. itd a także od plonu jakiego oczekujesz, czy masz wszystkie maszyny potrzebne do uprawy,pielęgnacji, zbioru ? tak że bez tych danych chyba nikt nie jest w stanie ci odpowiedzieć na zadane pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Dziś liczone to wyszło 1700zł z koszeniem, wywieźieniem na punkt skupu, zawozy opryski, sianie, bez orki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturmen    3

to jak możesz do napisz dokładnie krok po kroku że wyszło Ci 1700.... Dla mnie nie możliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

moim zdaniem to jest koszt ok 2500zł/ha przy założeniu 10t/ha ziarna o wilgotności do 30% - to są wyliczenia orientacyjne, przymierzam się do posiania na wiosę 5ha kukurydzy bez obornika, licząc 480zł/t wychodzi 4800-2500= 2300zł/ha - poprawcie jak sie mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nawozy 1500zł,nasiona 400-500zł, opryski 250-300zł, siew 140zł, kombajn 350zł, siła pociągowa własna 800- 1000zł (orka, uprawa, oprysk , rozsiewanie nawozów itp)do tego dosuszanie, podatek i inne d*perele i będzie 5tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Dziś liczone to wyszło 1700zł z koszeniem, wywieźieniem na punkt skupu, zawozy opryski, sianie, bez orki

Jak to policzyłeś :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

sianie 120zł, koszenie 280zł/ha, 150kg polioska 6-330zł, RSM 100litrów-160zł, oprysk 150zł, transport 1t/20zł, nasiona 600zł, Sredni plon z 8 hektarów ponad 7 ton przy 26%, Klasa ziemi od V do VII i nie klasyfikowanej. Chyba to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U każdego koszt wyjdzie inny. Kwestia co było przedplonem, i czy słoma przyorana czy zebrana. Jeśli np kukurydza na ziarno to dostarcza bardzo dużo potasu. Jeśli ma się swój siewnik i kombajn do zbioru to spora oszczedność, bo samo to to od 400-500 zł / ha. Koszt uprawy kukurydzy to od 2000 do grubo ponad 3000. Kwestia czy chcesz dać książkowe ilości nawozu czy tyle żeby ci urosła, czy masz obornik czy go nie masz. Nasiona dobrej marki to koszt około 500 zł, herbicyd około 200 zł. Nawożenie zalezy od Ciebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj