gabione

Ciągnik na 18ha

Polecane posty

gabione    0

Witam wszystkich!

Zastanawiamy się z ojcem nad zakupem jakiegoś ciągnika ponieważ brakuje nam przedniego napędu, głównie w czasie orania.

Obecnie mamy zetora 7211 i c-330.

Sprzęt jaki obecnie mamy to agregat sprężynowy 2.8m, pług 4skibowy, talerzówka 2,2m, siewnik poznaniak 3,2m.

Uprawiamy na chwilę obecną: pszenica, fasola jaś. klasa ziemi 1-4

Ojciec jest już na emeryturze zusowskiej, ale brakuje mu już "sił" do ciężkich prac więc powoli zaczyna spadać wszystko na mnie. Ja natomiast pracuje zawodowo, ale trochę czasu jeszcze mi zostaje aby coś jeszcze porobić w polu.

Na samym początku myśle aby zacząc wymiane sprzetu od traktora. Kasy nie mamy za dużo, na żadne dotacje w naszym wydaniu niestety nie możemy liczyć. Więc pozostaje sprzęt używany. Myśle o mocy w przedziale 80-95koni.Kasa w granicach 40-70 tyś  Co byście doradzili?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Może MTZ/belarus 82


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabione    0

Nie mówię nie.

Ale już kiedyś ojcu wspominałem o belarusie to mnie wyśmiał:-) U nas te ciągniki mają opinie dobrych ale cieknących.

Rozważę każdą opcję jaką mi podacie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Kup coś z renówek, jest duży wybór a za rozsądne pieniądze można kupić nie stary traktor. U mnie w okolicy wszyscy chwalą te traktory, bardzo dużo ich pracuje podczas koszenia kukurydzy na kiszonkę w firmach usługowych i dają radę.


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Zetor 7340/41 turbo, Massey Ferguson 698, Deutz Fahr Dx 4.50


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabione    0

dzięki chłopaki za propozycje jak Wam się coś jeszcze nasunie to dawajcie.

Zrobił trochę na mnie dobre wrażenie. Rozmawiałem z gospodarzem co ma 309 ale starszy z 92r. i mówił, że maszyna jest nie do zdarcia. Wcześniej miał 7211, później kupił 7245 którego szybko się pozbył i kupił fendta i teraz mówi że jest zadowolony.

Z tego co się orientowałem to maszyna jest z Francji i niestety nie ma sprężarki. 


Kup coś z renówek, jest duży wybór a za rozsądne pieniądze można kupić nie stary traktor. U mnie w okolicy wszyscy chwalą te traktory, bardzo dużo ich pracuje podczas koszenia kukurydzy na kiszonkę w firmach usługowych i dają radę.

A jaki model z reni ma dobrą opinie bo u mnie tych ciągników to wcale nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiu670    2
kb4512    358

Są to przeważnie modele sześciocylindrowe, te starsze ale też aresy, wujek ma bodajże 103.54, 4 cylindry pracuje z turem traktor silny i oszczędny, wujek mówi że pali mniej jak c360 nawet w lekkich pracach.


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj