Lukasz93

Jaki pług obrotowy do Zetora 7745/7245 ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mikruss    536

ja swoim mf + grudziąc 4x30 + dwie kolczatki orałem bez problemu od 3 do 5 kl. czy to orka przedsiewna (ok 20 cm) czy zimowa (ponad 25 cm) i ciągnik bez napędu i problemu nie miał. Kwestia ustawienia pługa jak i dobranie przełożenia na skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Tez tak bym chcial ale co zrobic moj 3512 ma co robic z 2 skibami 912 ciagaja 3 skiby a do frotki 110 zapinam 4x40 i nie nudzi sie z nim  Ziemia jest taka ze nie chce sie zmywac z odkladnic kiedys ta glina lepili kafle jak zdun robil piec a za czasow gdzie dziadek to uprawial ludzie mieli posiane cale zycie trawy bo konie nie dawali rade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Unia 4X30 to największe dziadostwo jakie może być.  Z zasady orka na 30 cm głęboko pługiem który ma 30 cm na korpus jest niemożliwa a jeśli ktoś ją robi i twierdzi że jest ok to nie ma pojęcia jak ona ma wyglądać. Spadek prędkości tym, pługiem średnio poniżej 7-9km/h już śmierdzi porażka a nie orką.

Jeśli ciągnik z takim pługiem szedł bez napędu to ziemia do orania lekka. Ustawienie tego pługa jego lekkość ciągania znaczenia nie ma. To spychacz. Im głębiej tym większy. Mam i znam. Szmelc dla każdego kto wymagania odnośnie orki.

 

Chcesz mieć ładną orkę szukaj zachodniego pługa najmniej 3x40 czy nawet 3x45  a drobnicę jak 4x30 czy 4x35 polskiej produkcji na starych odkładniach sobie daruj.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Seweryn napisałem wyraźnie że orałem (a nie pisałem o 30 cm tylko ok 25 cm) i bez napędu przy dobrych warunkach itp. A jadąc z tym pługiem 9 km/h  po moich polach to bym po kilku metrach z samą ramą został bo czasami na  zaoranie 2 ha potrzebowałem 2 komplet lemieszy tyle mam kamieni, teraz mam Goizina francuskiego (wywrot na zab. hydro) i orze się całkiem inaczej bo długość odkładnicy to jak dwie w starych polskich grudziądzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie chodziło mi o twoją orkę na 20 cm. Z taka jeszcze sobie jakoś radzi. U nas zimową robi się na 30 i tu klops unia na starych odkładniach miesza a nie orze.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. Do tego pcha a nie bierze ziemi na siebie, blisko odrzuca skibę która wsypuje się do bruzdy.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Witam

Posiada ktoś pług Akpil km80 (3 skiby) do Zetora 7745 z dużą kabiną. Chciałbym się dowiedzieć czy przy takiej konfiguracji nie ma problemów z obrotem pługa (czy przy max podniesieniu TUZa nie zaczepia wieżyczka o kabinę, czy nie zaczepia kółko przy obrocie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj