Lukasz93

Jaki pług obrotowy do Zetora 7745/7245 ?

Polecane posty

Lukasz93    25

Posiadam Zetora 7745, zastanawiam się czy poradzi sobie z pługiem obrotowym Agro-Maszu, resorowanym 3 skibowym?

Ziemia 4,5 klasa, niewielkie wniesienia.

Szerokość skiby regulowana 38, 42, 46, 50 cm. Masa ok 1220 kg.

Jak myslicie? Ktoś ma podobny zestaw?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

witam obawiam się że może fikać przy takim ciężarze wiesz jak nie masz dużo kamieni  to lepszy byłby na zabezpieczeniu  śrubowym  jest lżejszy a zamiast kołków używam śrub 8,8 fi 12  i jest dobrze  jak  4 obrotowy do renault  155-54 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Podepnę się pod temat. Mam zamiar kupić pług obrotowy z możliwością regulacji szerokości orki  do zetora 7211, ziemie mam lekkie i równe. Jaki wybrać ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

ksiazka na jeden korpus obrotowego podaje min 30 km wiec do 7745 trojka to teoretycznie za duzo, ja turbo czasami ledwo ciagne na terenowych zwykla 3 z agro-maszu na IV klasie tyle ze to az siwy ił. na piasku[mam tez pare takich kawalkow] spokojnie powinien pociagnac, tylko nie wiem co z pompa i ukladem zawieszenia. 1220 kg to pewne klopoty-urwane ograniczniki, pekniete lapy,urwane mocowania- z wlasnego doswiadczenia.

do zetora bez napedu obrotowke to chyba jakos 30 letnia z zachodu wtedy robili tam lekkie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

witam obawiam się że może fikać przy takim ciężarze wiesz jak nie masz dużo kamieni  to lepszy byłby na zabezpieczeniu  śrubowym  jest lżejszy a zamiast kołków używam śrub 8,8 fi 12  i jest dobrze  jak  4 obrotowy do renault  155-54 

A po paru latach pług na złom bo rozgiełdany na wszystkie strony.... Po to jest zabezpieczenie żeby się zerwało, cudując z twardymi śrubami ustąpi coś innego... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

kiedys jak mielismy 7745 pracowal z kvernelandem vd 85 3skiby obrotowy odkladnie nr8 ze scinaczami a ustawiony byl na 40cm na skibe a zabezpieczenie mial kolkowe super plug do zetorka polecam czsami mial co robic zetorek to tylko czarny dym z komina he he pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszkoooo    0

kolego  ta mase co podał  1220 to za cieszki sam posiadam płóg 3 obrotowa do 7245  i  musze miec  obciazniki   bo dzwiga przód   teraz do orki zapinam łyżkę do tura i już lepiej sie ora  a  moja 3  obrotowa waży ponad 700 kg  zerknij w galerie moja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Jak to może być za ciężki, jeżeli zetor ma udźwig 2400 kg ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszkoooo    0

po pierwsze bys musiał miec super hydraulike po drugie udzwig jest mierzony na koncówkach zaraz   im wiecej jest wysunieta maszyna do tyłu tym udzwig sie zmniejsza   po trzecie jest to długi płóg i bedzie przód podnosiło tobie po czwarte jak  wjedziesz gdzies w dziure  szybko to moze wyrwac podnosnik lub ramie szczeli  wiem bo  spotkałem sie z takimi zeczami   mozesz wierzyć albo nie  kupisz to sie przekonasz


podam  przykład  z udzwigiem wes sobie   worek zboża 50kg  podnieś go przy  sobie i trzymaj a weś go podnies na  prostych rekach  i trzymaj  cierzar ten sam ale  jest wysunięty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

To jaka musi być max masa pługa aby swobodnie podnieść/pracować i nic przy tym nie urwać ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszkoooo    0

tego  tobie kolego nie powiem najlepiej  pożycz od kogoś  i sprawdz sam jak  bedzie dzwigała pompa i czy przodu nie bedzie podnosic  i czy dasz rade w orce bo kupić  i  jak nie dasz rady to troche szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekwador    11

Skoro nie podnosił ci tego pługa to powiedz czemu masz wymontowany siłownik pomocniczy :P, w nich był on fabrycznie montowany.

Co do stosunku udźwigu ciągnika  do wagi pługa to spójrzcie do tabelki z 11 strony tego katalogu, da to Wam pewne rozeznanie w temacie  :)

http://www.chemirol.com.pl/files/pdf/f_lgfHvw.pdf


Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do takiego zetora coś zachodniego lekkiego, ja do 7341 mam opala 110 i na mojej ciężkiej ziemi ma co robić traktor, po pełnym rozkręceniu zabiera 1,50, zachodzi za cały traktor, waży około 800kg z  przedpłóżkami, waga 1200kg na zetora za dużo on jest za krótki  do takiego ciężaru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

Zamówiłem Agro Masz PO3 z zabezpieczeniem kołkowym do 7745. Myślę zakładać drugi siłownik wspomagający do podnośnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekTeam    1

Kolego ja chciałem Agro-Masz ale okazało się że one są tańsze i niedobre, więc zamówiłem sobie Akpil 4-skibowy obrotówkę są droższe bo 24 tyś. a agromasz ma mój sąsiad i chce sprzedać ale chciał za 24 tyś. a teraz 14 tyś. chce Polecam AKPIL za 24 tysiące bo jest solidniejsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a nie lepiej poszukać lemkenów opal 090 ?? lekkie i bardzo fajnie orzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Powinien poradzić, ale na piasku, jak w moim 7745 turbo nie włączę przodka to 4*35 nie ruszy. Może nie mieć przyczepności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Na piasku 4x30 da rade ale jak ziemia ciezejsza to szkoda ciagnika paliwa i nerwow brak napedu oraz masy ciagnika i lipa Kiedys sam oralem takim 4x30 zetorem 8111 i na glinie mial co robic i jest duzo ciezszy od seri 7xxx opony mialem 18.4 i bez napedu za wiele nie zdzialal tylko trzeba bylo sie suwac terenowa 3-jka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znajomy ma 6211 i orze 4x30 na 2 biegu , klasa ziemi 4 i trochę 3 . Ciągnik nie ma problemu z orką .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

U nas na lubelszczyznie w strone Zamoscia to sa ciezkie ziemie teraz mam 110KM i w zagowowce 4x40 ma co robic  Jest jeszcze kwestja samej orki jaka glebokosc jaka predkosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A u nas na Lubelszczyźnie ziemie są słabe i lekkie , jak deszcz pada co 3 dni to wtedy jest OK. B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj