Skocz do zawartości
Lukasz93

Jaki pług obrotowy do Zetora 7745/7245 ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pług
Mikruss    55

ja swoim mf + grudziąc 4x30 + dwie kolczatki orałem bez problemu od 3 do 5 kl. czy to orka przedsiewna (ok 20 cm) czy zimowa (ponad 25 cm) i ciągnik bez napędu i problemu nie miał. Kwestia ustawienia pługa jak i dobranie przełożenia na skrzyni.

krzysiek1979    33

Tez tak bym chcial ale co zrobic moj 3512 ma co robic z 2 skibami 912 ciagaja 3 skiby a do frotki 110 zapinam 4x40 i nie nudzi sie z nim  Ziemia jest taka ze nie chce sie zmywac z odkladnic kiedys ta glina lepili kafle jak zdun robil piec a za czasow gdzie dziadek to uprawial ludzie mieli posiane cale zycie trawy bo konie nie dawali rade...

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    575

Unia 4X30 to największe dziadostwo jakie może być.  Z zasady orka na 30 cm głęboko pługiem który ma 30 cm na korpus jest niemożliwa a jeśli ktoś ją robi i twierdzi że jest ok to nie ma pojęcia jak ona ma wyglądać. Spadek prędkości tym, pługiem średnio poniżej 7-9km/h już śmierdzi porażka a nie orką.

Jeśli ciągnik z takim pługiem szedł bez napędu to ziemia do orania lekka. Ustawienie tego pługa jego lekkość ciągania znaczenia nie ma. To spychacz. Im głębiej tym większy. Mam i znam. Szmelc dla każdego kto wymagania odnośnie orki.

Chcesz mieć ładną orkę szukaj zachodniego pługa najmniej 3x40 czy nawet 3x45  a drobnicę jak 4x30 czy 4x35 polskiej produkcji na starych odkładniach sobie daruj.

Edytowano przez seweryn20

Mikruss    55

Seweryn napisałem wyraźnie że orałem (a nie pisałem o 30 cm tylko ok 25 cm) i bez napędu przy dobrych warunkach itp. A jadąc z tym pługiem 9 km/h  po moich polach to bym po kilku metrach z samą ramą został bo czasami na  zaoranie 2 ha potrzebowałem 2 komplet lemieszy tyle mam kamieni, teraz mam Goizina francuskiego (wywrot na zab. hydro) i orze się całkiem inaczej bo długość odkładnicy to jak dwie w starych polskich grudziądzach.

seweryn20    575

Nie chodziło mi o twoją orkę na 20 cm. Z taka jeszcze sobie jakoś radzi. U nas zimową robi się na 30 i tu klops unia na starych odkładniach miesza a nie orze.

emtecc    12

Witam

Posiada ktoś pług Akpil km80 (3 skiby) do Zetora 7745 z dużą kabiną. Chciałbym się dowiedzieć czy przy takiej konfiguracji nie ma problemów z obrotem pługa (czy przy max podniesieniu TUZa nie zaczepia wieżyczka o kabinę, czy nie zaczepia kółko przy obrocie)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się