HAKER

Silnik MMZ D243 z pompą motorpal problem z odpalaniem brakuje mocy

Polecane posty

HAKER    4

odkręciłem te trzy ale to nic nie daje bo piasta nie przejdzie przez kołnierz zostaje tylko odkręcenie kołnierza ale śruby są tak wkręcone ze raczej na pewno sie ukręcą i trzeba bedzie sie męczyć z wykręcaniem a moze nawet z gwintowaniem 

pozostaje ściągnąć piaste ale nie mam takiego ściągacza ....

doradźcie coś ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HAKER    4

Pompa juz odkręcona a wiec dla tych co nie wiedzą ,odkręca sie 3 nakrętki od piasty a od pompy nie rusza sie żadnych tylko od tego kołnierza co jest pod sprężarką  wykręca sie 4 śruby i pompa wychodzi z piastą bez problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7960

pisałeś ze ma 350 mtg i już pompę wyjmujesz ? jak ma muła to zobacz na których śrubach jest plomba , wykręć z obrót i bedzie szedł jak rakieta , tyle że chmura dymu będzie.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HAKER    4

Mam dobrego pompiarza to ustawi za stówkę a kręcąc to tylko wir w baku bedzie a i tak za dużo pali jak na taką moc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7960

a no to chyba że tak. Nie wiem jak na tej czeskiej pompie ale na ruskiej to MTZ mało palił, kapke więcej jak c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ltz z silnikiem mtz d240 ciężko odpala pierwszym razem trzeba długo kręcić i leci dym ciemno siwy wziąłem przedstawiłem zapłon o dwa otwory kręcąc pompą w prawo i o dziwo silnik odpala na pół obrotu tylko mam wrażenie że za ostro chodzi i słychać taki ryk przy dodawaniu gazu nie wiem to dobrze czy źle?  Silnik wydaje mi się o wiele zrywniejszy niż wcześniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Jeździć, obserwować. Napewno dłużej będzie chodził i bardziej bezproblemowo niż D-144. Ewentualnie zapodaj film z pracy silnika.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosik88    0

Cześć, widziałem że kiedyś miałeś problemy z pompą Motorpal w mtz i jestem ciekawy czy doszedłeś z tym do jakiegoś ładu albo czy chociaż mógłbyś mi trochę naświetlić jak tam można coś podregulować. Mam taki problem że traktor od samego początku jest dziwnie przymulony i słabo się zbiera, jak sie daje gaz to jakby tylko powietrze przedmuchiwał zero jakiegoś dymka jakby miał strasznie małą dawkę paliwa. Mam mtzety bez turbo to sie zbierają dużo lepiej niż 1025 z tą czeską pompą. Odkręcałem ten dekielek na tyle pompy są tam trzy śrubki jedna tak z boku całkiem i jedna wyżej i druga nizej zakontrowane na klucz 10mm, jest też ten taki dekielek okrągły u góry pompy gdzie podobno jest jakaś spreżyna, tam idzie też rurka z powietrzem taka na holenderek ale tego nie ruszałem, byłbym wdzieczny za jakąś wskazówke, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Zdemontuj i zawieź albo wyślij do gościa do Czechowic Dziedzic , moc wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosik88    0

 

5 minut temu, hemi napisał:

Zdemontuj i zawieź albo wyślij do gościa do Czechowic Dziedzic , moc wróci.

Tylko ta moc się jakby nie straciła, on ma kilkadziesiąt motogodzin a serwis się wypina twierdząc że nie umiem jezdzić turbodoładowanym ciągnikiem gdzie trzeba mu dawać 2000 to wtedy będzie jechał dobrze, tyle że wcale nawet na dużych obrotach nie przebija poczciwego mtz 82-820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Zgadza się one są tak ustawione oszczędnie. Gość wie o co chodzi z tymi pompami i potrafi lepiej ustawic. Nie dawno robiłem takiego przymuła 820 i mogę polecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosik88    0

A miałbyś jakiś kontakt?

1 godzinę temu, hemi napisał:

Zgadza się one są tak ustawione oszczędnie. Gość wie o co chodzi z tymi pompami i potrafi lepiej ustawic. Nie dawno robiłem takiego przymuła 820 i mogę polecieć.

a miałbyś jakiś kontakt ? Bo w tej miejscowości jest pare firm od takich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosik88    0

Nie daje mi to spokoju i zrobiłem taki test dzisiaj, że dałem tam jakiś średni bieg ustawiłem reczny gaz na 1500 i traktor se jechał, wcisnąłem hamulec zdusiło bez problemu, zapaliłem dałem obroty 1900 na tym samym biegu ruszyłem wcisnąłem hamulec ile wlazło z całej siły a silnik tylko czarny dymek i ciągnie jak oszalały tylko gwizda. Ale bez jaj ze bede wszystko robil na 2000obr bo do 1800 to prawie nic siły i jakiegoś zrywu tylko tak leniwie ledwo co jakby samo powietrze miał ani kszty dymka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosik88    0

Jakby ktoś mial identyczny problem jak ja to doszedłem z tym co zrobic zeby od spodu była moc, była to kwestia tego korektora, powinno sie to na maszynie zrobić ale pomalutku i z głową da się to ogarnąć też na ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomas13
      Mam problem z ciągnikiem  Belarus 952.4. Kontrolka od świec żarowych po przekręceniu kluczyka powinna się świecić przez około 30sek od momentu przekręcenia kluczyka i zacząć migać po tych 30sek informując ze świece są nagrzane, po odpaleniu silnika powinna zgasnąć. Teraz jest tak ze kontrolka miga od razu po przekręceniu kluczyka  (co ok 3sek przez ok 0,5sek) . Włączenie silnika nie powoduje przerywa migania kontrolki, sama przestaje migać po kilku minutach. Co może być tego przyczyną, czy to problem z jakimś przekaźnikiem/sterownikiem świec???
    • Przez Scappy
      Cześć . Zbliża mi się wymiana głowicy ,bo przepuszcza ona olej do komory spalania . Obecna była już na szlifie i Pan powiedział że następna regeneracja musi być już konkretna,bo zawory głęboko siedzą i może się to nie zamknąć w 900 zł . Myślę że lepszą opcją będzie kupno nowej głowicy i jest kilka ofert na rynku . Co polecacie żeby nie wpaść w niepotrzebne koszty ? Czeka mnie też wymiana pierścieni,może i też tłoków ale to zobaczymy .
       
      Pozdrawiam
    • Przez TheXxKamilxX
      Siemka tak jak w temacie mam problem z podnośnikiem  a mianowicie po dłuższej pracy gdy olej się zagrzeje słabo podnosi,taki agregat talerzowy 1300 podniesie ale jak chce siewnik podczepić to drgnie na 50 cm i dalej nie chce. Naczytałem się trochę na ten temat bo nie jestem jedynym użytkownikiem tego ciągnika który ma lub miał ten problem,większość pisze że to zawór bezpieczeństwa z tyłu ciągnika obok rozdzielacza,wszyscy piszą że trzeba regulować ale nikt nie pisze jak to dokładnie zrobić i tu właśnie jesteście mi potrzebni.
      Jeśli ktoś sie bawił z tym to proszę żeby mi krok po kroku opisać jak to zrobić bo nie chce czegoś zepsuć  
      z góry dzięki za odp   
    • Przez GrzywaRM
      Witam
      kupiłem MTZ i mam pytanie czy ten pręt pod skrzynią ze ściętymi  dwoma bokami na zdjęciu jest do zmiany prędkości obrotów wom? 

    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj