petro11

Oświetlenie gospodarstwa LEDem

Polecane posty

petro11    29

Witam wszystkich. Chciałbym oświetlić podwórko i nie wiem jakie lampy zastosować. Chodzi mi o oszczędność także w grę wchodziły by raczej naświelacze LED. Tylko po pierwsze nie wiem ile wat wystarczy bo chciałbym podwiesić w szczycie dachu domu żeby oświetlić plac z maszynami (jakieś 50 na 50 m) ale nie wiem czy strumień światła da rade jak powiesze na wysokości jakieś 7metrów. Znalazłem np. naświetlacz 2razy40 WAT co daje 5600lm czyli 70lm\W za 290netto. A może jedną mniejszą np. 50W na szczycie, a drugą 50W na drugim budynku? Sam nie wiem ile tych naświetlaczy mi potrzeba..... Jedno jest pewne że raczej LED bo chcem podłączyć do niego czujnik zmierzchu bo nie interesuję mnie czujniki ruchu. Ma świecić całą noc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterwx2    0

weź 2 razy 50W tylko (zimne światło, białe) nie bierz światła żółtego bo żółte sie sprawdza tylko na małych powierzchniach 


Jak pomogłem to daj strzałkę w górę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Lepiej jedną lampe podwójną 2razy50W czy dwie sztuki po 50? Jakąś firme polecasz bo raczej wszystko made in China.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

2 osobne lampy będą mogły być rozstawione pod innym kątem dzięki czemu osiągniesz większy kąt oświetlenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Już zakupiłem na razie jeden naświetlacz LED 50W marki Bowi światło białe zimne i do tego czujnik zmierzchu. Dałem razem ponad 3stówki ale może poświeci dłużej niż te tanie wynalazki. Zamontuje i zobacze efekt. Jak będzie ok to biore drugi taki zestaw. Troche martwi mnie kąt światła bo tylko 120stopni a np. podwójny 100W daje już blisko 180, ale faktycznie jak drugą lampe zamontuje to powinno być ok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Naświetlacz założony na chwilę i zdjęty bo jednak jasna barwa jakoś mi nie pasuje, jakby ksenonem po podwórku świecił i do tego mocno razi aż oczy bolą. Ogólnie dużo światła daje i jestem zadowolony z kąta świecenia bo prawie 180 stopni daje, ale wymienie jednak na naturalny kolor jasny ciepły i pomyśle nad zwiększeniem mocy bo jednak jeden duży by mi wystarczył dam ciepłe 80 albo 100 to już będzie jak w dzień..... Montuje go w szczycie domu na ponad 7metrów to ta 50tka o drobine za słabo daje na odległość.... Jak macie spore podwórku to nie warto kupować 10 czy 20W bo to zdecydowanie za mało. Tutaj kolego kris myliłeś się co do kąta bo jeden reklektor daje z 50metrów na boki i wystarczy pobawić się mocą. Tylko kwestia zamocowania go w najwyższym punkcie..... i całe podwórko oświetlone. Po lewej stronie domu mam garaże to w środku jak drzwi otwarte można coś tam działać bo widno..... a garaże są jakieś 30metrów od reflektora, ale po linii prostej na 40stu metrach to już słabo się robi...... więc troche Wat i będzie ok.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

LEDY już założone. Wybór padł na dwa reflrktory po 50W w cenie po rabacie 360za dwie sztuki marki KOBI. Światło białe ale ciepłe i teraz dopiero jest ok. Darujcie sobie zimne białe bo jest sztuczne, a teraz po zmianie jest dobrze i naturalnie. Pisałeś Piter żeby żółtego nie brać i masz racje ale białe ciepłe jest zdecydowanie najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

@petro masz może jakies zdjęcia które pokazują oba kolory światła? tez sie zastanawiam nad ledami ale ja wąłsnei chciałem to białe - mniej męczace. teraz trochę zwątpiłem..

 

wrzuć linka które dokładnie modele kupowałeś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Niestety nie mam. Miałem właśnie założony biały zimny kolor bo też pisali gdzie niegdzie że więcej światła i może i troche jest więcej ale po założeniu przeszedłem się po podwórku i zdjąłem bo nie dość że razi to jeszcze dziwne te światło. Takie sztuczne. Może zależy kto co lubi. Teraz mam jak wyżej pisałem 2naświetlacze LED ze światłem białym ciepłym. Obawiałem się żeby te światło nie było za żółte jak w lampach ulicznych czasami i to faktycznie jest męczące światło ale nie. Barwa jest faktycznie jasna wpadająca lekko w żółć ale lekko. Jest ok. Jakby był ten biały kolor dobry to bym nie leciał kawał drogi do hurtowni żeby wymienić.....  A chcesz kupić do stałego oświetlenia czy na czujnik ruchu? Duże masz podwórko? Moje halogeny są na stronie www.kobi.com.pl


A halogen chcesz kupić przez internet? Zajrzyj jeszcze na strone neonica.pl Tam też są ciekawe. Jakbym przez net kupował to nawet bym się skusił bo to dobra firma a np. LED 50W ma 4250lm a mój Bowi ma 3500. W ogóle wszystkie mają około 3500 ale ten z Neonici ma aż 100 diod Led a np. w innych jest jedna duża dioda i jak padnie to lampa na złom...... I z Neoniki cena taka jak dałem za swoją.... Tylko czy lepsza jedna duża czy 100małych to już na tym się nie znam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Ja w garażu mam świetlówki i w rogu podwórka (30x30m) jedna lampę rtęciową. Wszystko to świeci białym światłem i czegoś podobnego będę szukał. Kiedyś w garażu miałem zwykle żarówki ale do dłuższego siedzenia się nie nadają - zwłaszcza jak często wychodzisz z garażu na światło dzienne. Jak takie lampy ledowe współpracują z czujnikami ruchu? Ogranicza to ich żywotność

 

Mógłbyś cyknac jakieś foto jakie to "białe zolte" jest;)

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Wiesz mi się wydaje że lampa to lampa a naświetlacz to naświetlacz i daje ostre światło bo odbijane jest przez halogen i bardziej razi. Ja też w garażu mam świetlówki ale one jednak inną barwę dają jak LED i mam wrażenie że delikatnie oświetlają pomieszczenie bo dają światło rozproszone a naświetlacz bardziej punktowo świeci. U mnie naświetlacze są tylko tymczasowo a w przyszłości chcem założyć normalną lampe na podwórku. Pytałeś czy takie włączanie i wyłączanie ogranicza żywotność.... myśle że tak po na pudełkach pisze mniej więcej ile godzin wytrzyma i ile włączeń. Zazwyczj jest to około 20tys włączeń. Minusem tych halogenów jest właśnie to że jak się spali to już diody nie wymieni i idzie na złom..... a plus to taki że np. jak u mnie dwa halogeny ciągną 100W a u mnie są bez czujnika ruchu tylko całą noc to powinny się zwrócić jednego roku bo normalne dwa to na pewno z 500W by musiały mieć.... Najlepiej kup w jakimś sklepie bądź jak ja w dużej hurtowni bo nie dość że cena będzie przyzwoita to jeszcze bez problemu zamienisz jak ci się nie spodoba i najlepiej jakiejś przyzwoitej marki bo wiadomo że na każdym pudle pisze china ale renomowane firmy byle jakich diod nie wstawiają..... I nie wiem w jakich odległościach działa czujnik ruchu bo np. 50W to już spora moc i trzeba ją wysoko zamontować bo nic miłego jak powiesisz na 3metrach a tu ci da po oczach taki strumień światła.....  Ja mam zantowane halogeny na około siedmiu metrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No  a jak z halogenami z allegro za jakieś 100 zł bo  kupiłem taki za 80 zł i zamieniłem go zamiast 500,   która spaliła mi sie, ale świeci jak z 300 w, znowu kupiłem sklepie 20 w  i ładnie świeci dużo mocniej niż kiedyś miałem 150w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

odgrzebie temat - co sądzicie o obecnych nazwijmy to LEDach do oświetlania podwórka?

 

np takich:

http://allegro.pl/zewnetrzna-lampa-led-30w-ip65-4000k-biale-1800lm-i5266654159.html

W sumie myślałem strzelić tak 2x po 3 sztuki na jednym budynku i ze 2 sztuki na dom aby maszyny oświetlało.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Minusem tych halogenów jest właśnie to że jak się spali to już diody nie wymieni i idzie na złom.....

 

 

Diody można wymienić, są do kupienia na allegro, 30W ok 40zł, one są wykręcane, tylko kabelki trzeba przylutować i luty zaizolować. Do zrobienia samemu bez problemu :) Sam wymieniałem diodę bo fabryczna walnęła mi po ok 2mies, kupiłem na allegro o takiej samej mocy (30W) i widzę że świeci lepiej jak fabryczna, już drugi rok bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Minął równo rok po zakupie lamp o których pisałem i jedna już tylko się świeci.... czyli 175zł poszło..... ale muszę sprawdzić bo jest nadzieja że coś się odłączyło. Ogólnie powiem że jakoś słabo świecą po roku, jakby moc traciły albo odblaski jakieś dziadowskie. Na lampę 50w można z podwórka patrzeć  w nocy i nawet nie razi.... Muszę jakiś inny patent obrać na doświetlenie podwórka. Zastanawiam się nad ulicznymi lampami. Walnę chyba jakąś najmocniejszą jakie są i spokój będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tanie LED się "wypalają" z czasem (świecą ale słabiej).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barcol84    6

Ja mam halogen z żarówą 2000W, a pobiera tylko 400W. zawieszony jest na 7 metrach. Podwórko doświetlone jak diabli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zmień dostawcę zioła, bo jak coś o mocy 2 kW pobiera 0,4 kW ?

 

Może to jest odpowiednik 2 kW ?

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Napisałeś jasno że z żarówą 2000W nic nie pisałeś że jest to jakiś odpowiednik, wrzuć link tej lampy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tak zwane "metalohalopaki" mam takie z 4 sztuki kupione po 15 zł z żarnikami PHILIPSA (150W). 

 

Tylko tam gdzie występują chwilowe spadki napięć to się nie sprawdzi bo po zgaśnięciu musi się wystudzić aby się ponownie zapaliła.

 

Testowałem względem LED 20W to wygrała 150W ale jakby były 2*20 W to światło było by zbliżone.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj