Skocz do zawartości
ziutek92

budowa plytki elektronicznej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Budowa
ziutek92    3

witam mam pytanie odnosnie budowy plytki elektronicznej czy jest mozliwosc wykonania jej samemu jesli jest czy bylby ktos w stanie mi w tym pomoc?

marian3p    16

Taki temat bez żadnych konkretów powinien wylecieć. Określ do czego ma to być. Chociaż z takim nazewnictwem wątpię abyś sam to ogarnął.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz odpowiedni sprzęt i materiały? Wiesz cokolwiek na ten temat? Prototyp jest przetestowany, że zabierasz się za PCB? Prześlij mi schemat e-mailem, to Ci to zrobię. Cena 10gr/cm2 za SMD i 15gr/cm2 za THT.

Sadek    446

Uważam że jak kolega chcę wykonać jakąś płytkę i zadaje pytanie na forum to skomplikowana płytka to nie jest, więc uważam że posiadając płytkę + wytrawiacz i flamaster jest w stanie do swojego projektu wykonać odpowiednią płytkę.

W sieci jest sporo na ten temat : https://www.google.pl/search?q=wytrawianie+pcb+b327&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=rEuHVM6UF8rg7QbsxYCICA

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolega pyta, czy jest w ogóle możliwość samemu wykonać PCB, więc nie ma zielonego pojęcia. A tak jak piszesz pisakiem można wykonać PCB czytając tylko to co jest w sieci, nawet nie potrzeba nikogo pytać na forum, autor zadaje pytania, wiec czarno to widzę.

ziutek92    3

http://chomikuj.pl/gumo9202/Dokumenty

chcialem cos takiego wykonac ti chyba nie jest skomplikowana jaks plytak jak procesor i dlatego pytam jak najprosciej i przepraszam ze nie pisze fachowym jezykiem narzedzi itd ale zrozumcie ze tu tesz pisza ludzie ktorzy czegos nie wiedza a chca sie dowiedziec to tak jak ja jezdze zawodowo ciezarowym i wiem wiecej na temat samochodzu ciezarowego osprzetu zasady dzialnia czy czxasu pracy i jak wy byscie o cos pytali to tez bym od razu zkrytykowal ze nie piszecie po fachowemu i ze sie wam nie uda cos zrozumiec pozdfrawiam

strd    4

Weź sobie niedużą płytkę prototypową, połącz odpowiednie pola w ścieżki lutem albo przewodami i w 5 minut to zrobisz za 1,50 PLN. bez wytrawiania i kombinacji.

i zerknij czasem do słownika ;)

marian3p    16

Do tego układu nie potrzebujesz płytki. Przełączniki i lampy i tak będą w innych miejscach. A diody możesz lutować na pająka, albo na przewód i zabezpieczyć rurką termokurczliwą. Nie są one zbyt duże, jeśli dobierzesz je odpowiednio do prądu w układzie.

SipmaZ224    59

Zrobiłem w życiu dwie PCB, najpierw narysowałem schemat w programie, potem zaprojektowałem płytkę. Całość wydrukowałem na czasopiśmie "Przyjaciółka", inne miały zły papier.

Potem prasowałem to żelazkiem tak żeby toner prze kleił się na płytkę. Na koniec zmywanie resztek gazety z płytki, jeśli jest taka potrzeba to korekta ścieżek markerem i wytrawianie.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak też można. Dla amatorskiego zastosowania wystarczy. Metoda zajmuje sporo czasu, nie jest zbyt dokładna, ścieżki są podtrawione, ale przy 1-2 szt można się pobawić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się