wisnia

Auto do gospodarstwa

Polecane posty

Piochu    8

W tym roku kupiliśmy Audi 80 (1991r), ale dla mnie najlepszy samochód to VW Golf l (diesel 1.6) mieliśmy takiego 10 lat chyba żaden samochód nie przewiózł tyle materiałow do gospodarstwa.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam forda focusa a na gospodarstwo najlepszy samochód to nissan navara z zabudowanom pakom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

wiekszosc rolnikow w mojej okolicy maja vany do pola idealny na nawoz czy jakies worki ze zborzem czy z ziemniakami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fantavision    1

Moim zdaniem najlepszy do gospodarstwa nadawałby się jakiś busik. Na tą chwilę są one już stosunkowo niedrogie. Zazwyczaj mówimy tu o transporcie do gospodarstwa (części, nawozy itp.), a nie o wyczynowej jeździe po polu (samochody terenowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem najlepszy do gospodarstwa nadawałby się jakiś busik. Na tą chwilę są one już stosunkowo niedrogie. Zazwyczaj mówimy tu o transporcie do gospodarstwa (części, nawozy itp.), a nie o wyczynowej jeździe po polu (samochody terenowe).

watpie na teren to nie samochod no moze sa jakes ale watpie najlepszy bedzie pickup moj znajomy ma takiego http://www.fermodes.de/pictures/autonews/00325-gross.jpg tylko caly orurowany fajny i dobrze sie spisuje w terenie


Power by tradition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Moim zdaniem najlepszy do gospodarstwa nadawałby się jakiś busik. Na tą chwilę są one już stosunkowo niedrogie. Zazwyczaj mówimy tu o transporcie do gospodarstwa (części, nawozy itp.), a nie o wyczynowej jeździe po polu (samochody terenowe).

A co jak będzie trzeba dowieźć na pole zborze na siew, nawóz, paliwo czy jakieś części albo narzędzia gdzie wypadałoby podjechać pod samą maszyne? Co bedzie jak po ulewnym deszczu gruntówka na pole rozmoknie? Poza tym u mnie zimą zwykły bus nie ma prawa bytu poniewarz do asfaltu mam zasypane śniegiem 2km, a czasem i 6 jak odśnieżarka o nas zapomni... Dlatego wg mnie do gospodarstwa tylko terenówka z nadwoziem pickup, ma dużo mocniejszą konstrukcje od vana czy nawet busa, spory wybór wersji i możliwości zabudowy paki, możliwość podłączenia PTO (coś jak WOM w ciągniku), napęd na 4 koła, biegi terenowe i czasami blokady mostów... Nie pisze tu o tych najnowszych wersjach bo z samochodem użytkowym mają już niewiele wspólnego, ale starsze Mitsu L200, Nissan Pickup, Toyota Hilux, VW Taro czy Opel/Isuzu Campo nadają sie idealnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

tak zdecydowanie nysa


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0

Proponowałbym Mitshubischi L200(nie wiem czy dobrze napisałem nazwe :) :) :) ) lub Nissana Navarre. Sam na akie poluje teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dymek    0

Ja mam nieduze gospodarstwo ale posiadam 10 tuneli foliowych wraz z mnozarkom! od 9 lat mamy mercedesa 208D z 1984 ma juz zrobione 498tys i silnik doslownie mruczy a jest nominalny!! nie do zajechania sprzet ciezarem:) laduje mu dwie tony na pake towaru i dwie tony na przyczepke i 80km/h to idzie sobie namieko!! fakt faktem stare sa ale nie do zdarcia!! prucz tego mam lanosa 2000 rocznik 1.6 16V mowie wam wyciaga 113km a setke osiaga w niecale 10 sekund!!! i wdodatku sie nie psuje ma juz zrobione 146tys i poszlo tylko lozysko w prawym kole a tak chodz jak marzenie!! jestem zadowolony z swojich autek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja mam Peugota Partnera. Super sprawa,wyzszy niz osobowki. Duzo miejsca,dobrze sie wozek ciagnie,a do tego co najwazniejsze spala srednio po roznych trasach ok 6,5 litra oleju napedowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

ja jako rolnik mam Mercedesa ML320 4*4 220KM

przejechane ma 122tyś

mam jeszcze GolfaIV 4#4 6-cio biegowego

VW transportera T5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja mam Audi A4

I jeszcze Poloneza Caro Plus uważam że on jest najlepszy do gospodarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja mam VW sharana 2.0 naładuje z 7m do niego ;] i najważniejsze na moją rodzine to mniejszy niż 6 osobowy odpada ;] a ten jest 7 ;]

bez samochodu u mnie jest grucho codziennie sie gdzieś jedzie w obrębie 10km to jade se motorem ale dalej to trzeba samochodem albo po co czy w gości


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorychar    1
Ja mam VW sharana 2.0 naładuje z 7m do niego ;] i najważniejsze na moją rodzine to mniejszy niż 6 osobowy odpada ;] a ten jest 7 ;]

bez samochodu u mnie jest grucho codziennie sie gdzieś jedzie w obrębie 10km to jade se motorem ale dalej to trzeba samochodem albo po co czy w gości

 

 

 

ja też mam VW sharan 2002r. 115km


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1
Ja mam VW sharana 2.0 naładuje z 7m do niego ;] i

W naszego sharana kiedyś weszło 8m żyta i 3 ludzi, nadal ciężko mi to ogarnąć jak to możliwe ;)


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja mam 2 samochody skodę felicie i lade2107 skoda jest na dalsze wyjazdy a lada do np przeworzenia zborza na pole kiedyś wieżliśmy kilku metrowe drzewo na dachu


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

Niema jak polonez niezawodne maszyny ;)I do tego tanie ale wytrzymałe na gaz i gitara można śmigać :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

@Mateo13 to prawda Polonezy to są niezawodne maszyny i na poli i do miasta duża pojemność bagażnika wszystko włożysz

tylko blacha słaba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
@Mateo13 to prawda Polonezy to są niezawodne maszyny i na poli i do miasta duża pojemność bagażnika wszystko włożysz

tylko blacha słaba

merce nie gniją ? z 2000r i rdza az miło patrzeć :rolleyes:


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

Mimo że mam audi a6 ale to jest nasz rodzinny samochód do gospodarstwa polecam zresztą sam bym chciał takiego mieć nissan navara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Navara do gospodarstwa jak znalazł,super autko. :rolleyes:


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj