sygi100

Zetor Major czy Proxima 70 czy Farmtrac 675dt czy nowy Ursus C380

Polecane posty

adamek1942    6

XMK13 no tu to widac różnice między c 380 a c 382 heh skąd on ma takie ogumienie ?? w jakim kraju to jest?? Zgadza się dobrze piszcie najlepiej popracowac jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Najlepiej weź na testy i będziesz wiedział. Zetor dobry traktor, ma moc nie tylko papierkową, mamy 2 i nie narzekamy na nie, mało palą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

 W Ursusie kabina 4 słupkowa co przekłada się na lepsza widoczność w zetorze tradycyjnie 6.

 

Faktycznie lepsza widoczność, szczególnie przez ten tylny gruby słupek :lol: Nie wspominając, o szybie do drzwi która kosztuje 1000zł (do zetora ok 300) i bocznych szybach, których w ursusie nie można uchylić, bo ich tam niema (a to jest bardzo przydatne deszczową porą)  :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jak jedziesz samochodem i pada deszcz to tez uchylasz szyby? Od tego jest klimatyzacja. Kupujesz ciagnik z zamiarem niszczenie szyb? Brawo ty. Pracuj tak aby go nie zniszczyć. Jak dbasz tak masz. To może jeszcze najlepiej wstawić blachę zamiast szyb to i parować nie będzie ;)

Jak dla mnie te ciągniki są identyczne. Jedz do dilera który zaproponuje lepsza cenę, warunki, serwisu, gratisy, dodatkowe wyposażenie lub inne atrakcje to tam weź. Nie bez znaczenia jest fakt tego czy juz kupowałeś u niego itp.

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

W polskich kabinach wentylacja jest taka, że Ci klima nie pomoże :) Brawo Ty :)  Myślenie to dla Ciebie trochę problem. Szyb nie trzeba wybijać, ona jest tak skonstruowana, że sama wyleci bo wygina się we wszystkie strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

To, że szyby drogie nic się nie poradzi. Też się tego bałem, w swoim Kiotim (cena oryginalnej szyby drzwi 2500zł), ale są już zamienniki. Z reszta jak ciągnik nowy lepiej na zimne dmuchać i AC wykupić.

Według mnie są ważniejsze kryteria wyboru ciągnika a niżeli to czy ma uchylne szyby czy nie. Bardziej zwrócił bym uwagę na ergonomią w środku i to który jest wygodniejszy podczas pracy.

Siedziałem u znajomego w C-380 i powiem że kabinka nawet wygodna. Wszystko w miarę pod ręką i niczego nie trzeba szukać a jakość wykończenie jak na ten pułap cenowy nie jest zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Skoro u zetora za skrzynie 40 trzeba dopłacić za rewers również, to cenowo ursus bije go na głowę.Ale nasze ciągniki zawsze były tańsze od zetora również w PRL-u.Jakby był pojedynek Ursus  vs proksa który by wygrał ?? Wyczytałem ze ursus jest krótszy od zetora.

Mnie też trochę przerażają te wielkie drzwi u ursusa ja bym wołał 6 słupkową z uchylnymi bocznymi. A co myślicie o farmtracku 685 dt konstrukcyjnie to samo co i ursus a tez wydaje się większy od ursuska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Co do nawiewów w deszczową pogodę w Ursusie, to są do niczego. Jest tylko 6 wywietrzników i ledwo starcza, żeby owiały przednią szybę i boki (aby widzieć drogę, lusterka i mieć widok w bok). Moim zdaniem kabina serii H jest lepsza. Choćby drzwi, które w C nigdy nie chcą się zamknąć za pierwszym razem, nie dolegają do ramy i siłownik czasem nie ma siły je uchylić. W H drzwi są sztywne, szczelnie przylegają i siłownik wygodnie je uchyla oraz domyka za nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rdm82    62

mam proxime 90 z 2012 roku I 730h nakrecone, niby nie duzo bo chodzi na 20 ha I powiem koledzy ze z tym ciagnikiem to nawet fenty czy john deere nie maja Co startowac. Ciagnik solidny I przede wszystkim bardzo bardzo tani w utrzymaniu. Wiem Co mowie bo koledzy rolnicy maja I jd I fenty I nh. I wiecie co żałuja zakupu bo drogie czesci bo drogi serwis, a parka sie na potege. No ale "ja".....niemieckie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Kolego, o bezawaryjności możesz coś napisać ale dopiero jak folię z fotela zdejmiesz :) Czyli za minimum 1500 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Jak ktoś nie potrafi użytkować normalnie ciągnika, to może i się psują...  Jak zrobisz drugie tyle mth co masz obecnie to można co nie co wspomnieć o bezawaryjności. Zresztą jak już wspomniałeś o fendach i JD to nikt ich nie kupuje na 20ha a raczej na większe areały na których faktycznie są wykorzystane w 100% a wtedy nie wykluczone, że jakieś awarie większe lub mniejsze się zdarzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96
o fendach i JD to nikt ich nie kupuje na 20ha

 

 

To mało wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Moim zdaniem jeśli producent daje 4lata gwarancji na transmisje i podzespoły produkowane u siebie(silnik chyba 2 lata bo tez mieli zmienić na 4 lata ale nie wiem jak jest) to raczej są pewni co sprzedają bo inaczej byłby to strzał w kolano... dziwi mnie wgl taka sprzedaż NH skoro daje tylko rok gwarancji a wiadomo że to wszystko musi trochę popracować zanim ujawni się stopień jakości użytych materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

4 lata gwarancji to pic na wodę. To jest tylko po to, abyś przez te 4 lata wykonywał obowiązkowe przeglądy, które kosztują sporo :) W razie awarii i tak uznają, że to Twoja wina, bo tak najprościej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Rozumiem, że zdarzyła Ci się taka awaria i puścili cię z kwitkiem mówiąc, że to twoja wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Rozumiem, że awaria Ci się trafiła i zrobili Ci wszystko na gwarancji ? (mówię o poważniejszej awarii, a nie wymianie bezpiecznika, czy spalonej żarówki) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Żarówki nie podlegają 4 letniej gwarancji człowieku. Tylko skrzynia biegów. Czyli jak jeden user miał awarię skrzyni opisaną w wątku Ursusa to mu ją serwis naprawił. Twoje zmyślanie i wymyślanie robi się coraz bardziej nie do zniesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Idź się powieś z tego powodu :) Powodzenia w naprawie gwarancyjnej łożysk w skrzyni biegów, a wysiadają często :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Niech użytkownicy 380/2/M opisują w odpowiednich wątkach poważne awarie (jeśli w ogóle takie występowały już) i reakcje serwisu. Wtedy będziemy mogli oceniać/oskarżać serwis/fabrykę.

Na razie czytałem o jednej "poważnej" awarii, gdzie Carraro nie dokręciło nakrętki i serwis to szybko naprawił i o wadliwym kawałku odlewu w podnośniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Ursusc385, to że się sparzyłeś na Farmtracu nie oznacza że Ursus też musi być wadliwy. A co do tego że tak wychwalałeś Zetora, znasz ten wątek?

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/83800-zetor-proxima-90-opinie/page-18

 

Jakoś w temacie Ursusa nie znalazłem tematu z tyloma usterkami... Ale pewnie odpowiesz że Ursus młodszy (sprawdź w temacie powyżej przy ilu mth proxa siada, np post 351) albo że użytkownicy Ursusa chwalą swoje a do usterek się nie przyznawają, bo z tego co zauważyłem zawsze jesteś na NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

A propos, zna ktoś dokładne ceny przeglądów gwarancyjnych Zetora i Ursusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja w C-380 płacę nie około 550 zł za przegląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj