Skocz do zawartości
KlimekPL

Jakie opony do Zetora 5211

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Opony
KlimekPL    122

Witam,

poszukuję nowych opon do Zetorka 5211, ale jeśli ten traktor miałby robić tylko w polu to bym tego tematu nie zakładał. Problem jest taki, że ciągnik będzie dużo czasu jeździł po twardej nawierzchni. Służy do nauki jazdy a jeżdżenia po placu i po ulicach ma bardzo dużo. Jaka szerokość opony byłaby optymalna dla tego ciągnika? Wśród jakich producentów szukać i jaki rodzaj opony? Radialne czy diagonalne? Chodzi o to, aby opony jak najwolniej się zużywały i aby służyły do pracy w polu i do jazdy po twardym placu. A jeśli ma to jakieś znaczenie, to moje ziemie są V i VI klasy.

Z góry dzięki za odpowiedzi. ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

tomekzet    38

Jak ma jeździc po drogach bez ładunku w ramach "L" to ja bym się zastanowił nad oponami 16.9x28

KlimekPL    122

Chodzi o to, że on będzie służył za równo jako eLka a także do roboty w polu, więc trzeba tak dobrać aby zużycie było jak najmniejsze. A te szesnastki to chyba mogą być już za duże do tego zetorka, czy się mylę?

Znalazłem dwie przykładowe oferty i się zastanawiam, czy między oponą diagonalną a radialną są zawsze aż takie straszne różnice w cenie? Czy radialna opona jest jakaś o wiele lepszej jakości czy lepiej szukać tańszych diagonalnych?

http://allegro.pl/380-85r28-133a8-tl-petlas-14-9r28-nowe-i4799995869.html

http://allegro.pl/opona-rol-14-9-28-petlas-8pr-ta-60-ursus-c-360-i4872013953.html

Edytowano przez KlimekPL

kris14    259

Radialne nie lubią twardych nawierzchni.

Myślę że lepiej pójść w diagonalne, są tańsze, a w polu przy 50KM dużej różnicy nie będzie (tymbardziej jeżeli ciągnik ma ciężarki na kołach z tyłu).

seweryn20    575

Diagonalne opony są dedykowane do ciężkich maszyn poruszających się w trudnym terenie no. place budowy czy góry.  Radialne mają inaczej ułożony kord,  na asfalcie łatwiej się poddają przez co nie będzie cię bolał tyłek a w polu to ugięcie zwiększa powierzchnię przylegania opony do gruntu. Tak że zdecydowanie opony radialne.

Rolnik1973    1248

W pole tylko radialne na grząskim troszkę jak siada to się opiera na bocznych wybrzuszeniach i pomaga ciągnąć bokami, a zwykła włazi w błoto jak nóż.

Rolnik1973    1248

Właśnie takie mam u siebie w u3512, mają 4 lata i jakby wczoraj kupione. Szerokość jak i obwód pełen wymiar.

firewall54    1

16.9 x 28 BKT diagonalne też mogą być. Ja mam takie przy moim a oryginalnie były 14.9 i różnica jest jedynie w prędkości i lekko w mocy ale nie odczuwa tego. Mam je 4 lata i nie widać śladów zużycia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się