kamils8

case 5150 czy case mx120?

Polecane posty

turion23    28

też zastanawiam się nad podobnym wyborem co Ty i chyba raczej skusze się na mx-a to jednak ta pompa od hydrauliki przewaza za seria mx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

W mx jest troszke mniej elektroniki i pompa tańsza wytrzymalsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

wszystko zależy do czego konkretnie potrzebujesz czy to bedzie główny czy pomocnik ? seria MX jest trochę cięższa i ma dużo bardziej wydajną pompę co czasami ma duże znaczenie na plus MX w MX będziesz miał lepszą widoczność wyżej jest kabina umiejscowiona no i ta seria jest jednak trochę młodsza jak by nie było jak dla mnie seria Mx co nie znaczy że jego starszy odpowiednik jest gorszy po prostu ten jest nowszy i ma co nieco poprawione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Jeżeli chodzi o prace polowe to podnośnik ehr w MX jest jak dla mnie wielką wygodą podczas orania, siania, agregowania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils8    3

Ciągnik przeznaczony by był do najcięższych prac polowych

Czy te modele różnią się w spalaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

Silniki posiadają takie same charakterystyki silnika są praktycznie identyczne wiec jakaś tam różnica wystąpi na pewno ale to minimalna nieodczuwalna wg mnie Mx jest trochę cięższy wiec niech będzie że spalanie bardziej na korzyść 5150 ale to wg mnie minimalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6630    0

Szczerze, ten temat to poniekąd głupota, MX jak wiadomo to następca serii 51xx i 90% części w MX to to samo co w 51xx. Co do wyglądu i wnętrza to nie ma porównania, także jeśli masz pieniądze to się nie zastanawiaj i bierz MXa, ciągnik tak samo wytrzymały jak 51xx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

MX jest roszke młodszą konstrukcja,niektorze rzeczy poprawiono,jak np te nieszczesna pompe.Ale mimo iz MX jest ciagnikiem ogolnie mlodszym,nie oznacza ze bedzie mniej wyeksploatowany.Moim zdaniem,jak trafisz zadbany egzemplarz,to i z 5150 bedziesz zadowolony.5150 ogladalem,ale nie jezdzilem,natomiast sam posiadam MX150

na plus:

-ergonomia w kabinie

-elastycznosć w spalaniu-zresztą,uwazam ze ten silnik to klasa sama w sobie

-nieskomplikowana konstrukcja,wlaściwie to mechaniak(rzedowa pompa paliwowa,zwykla pompa hydrauliczna,polbiegi sterowane hydraulicznie)

-dostepność czesci z racji blizniaczych modeli w marce MCcormick

-cisza

na minus:

-mx150 to juz kawal kloca,i jest zwinny jak słoń w składzie porcelany:),wiem,ty piszesz o mx120,a ze to troszke mniejszy gabarytowo traktor,mysle ze jest zwrotniejszy

-kultura skrzyni biegow

-brak regulacji czułości rewersu,najczesciej ostro szarpie(ale to wynika z konstrukcji skrzyni)

-lubi pocic sie na zlaczkach od hydrauliki-powinna byc jakas wanienka na splywajace resztki oleju

-ciezko trafic maszyne ponizej 10tys mth,

Ogolnie,ja jestem bardzo zadowolony,i moge polecic MX-a.Oczywiscie,najbardziej moim zdaniem przy szukaniu zwroc uwage na stan ogolny,a nie na model czy to MX czy 51xx

-.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

mati nie pisz że MX 150 jest mało zwrotny, też takiego mam, bo jak przesiadłem się  na teścia 1634 to na mostki nie mogłem wjechać w polu, bo skrętu brakowało, jeździłem ludziom po polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6630    0

No dokładnie tak jak Mati00733 pisze, jeżeli trafisz na zadbany egzemplarz to logiczne, że 51xx wybierzesz, no ale jeżeli się trafią podobne MX i 51xx to bierz MXa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

tomek73 troszke zle sformułowalem swoja wypowiedz,oczywiscie,wg danych MX jest zwrotniejszy od konkurencji z NH ,Mf-a(8120) czy JD (7710)nie mowiac juz o U1634 i fakt , ogolnie jest bardzo zwrotny,jednak w moim odczuciu przesiadajac sie jednego dnia z MF-a do MX ten drugi to Kloc:)wiem wiem,inna klasa,inna moc,inna waga,ale jak napisalem,to tylko i wylacznie moje odczucie,choc widzialem w akcji MX170,ale juz na ogumieniu 30 i 42 cale tylko ze wezszym,i naprawde wydawał sie jakis taki zwrotniejszy.Ale wroćmy do tematu:)

Mx120 i 5150 maja taki sam promień skrętu,Mx wiecej podniesie,wiecej tez wazy ale roznice sa na tyle male,ze mozna powiedziec ze oferuja to samo,pod wzgledem osiagów-w MX jest ciszej.

Najlepiej,bys przejechał sie jednym i drugim,i sam zadecydowal ktorym Ci sie lepiej pracuje Cenowo,5150 bedzie tanszy MX drozszy...ale jesli zdecydowałbys sie na MX120,popatrz rowniez na Cigniki McCormick-mozesz trafic odpowiednik MX-a w lepszym wyposazeniu,mlodszy rocznikowo i za mniejsza kaske:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

przycisk do podnoszenia/opuszczania/docisk. Regulacja szybkości opadania (pokrętło) max wysokość (pokrętło) położenie ramion (pokrętło) amortyzacja podnośnika (przycisk) praca ramion na nierównościach (pokrętło) i chyba wszystko a jeśli chodzi o WOM to włączasz i wyłączasz takim guzikiem i można chyba ustawić że jak podniesiesz podnośnik to sie sam rozłącza i włącza z powrotem podczas pracy, na wyświetlaczu pokazuje prędkość obrotów WOM. I to wszystko z elektroniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj