Maciek1091

John Deere 5085M [OPINIE]

Polecane posty

Maciek1091    2

Hmm... no ma niby te półbiegi, ale, może trochę subiektywnie, powiedziałbym, że w johnym lepiej są złożone biegi. Taką samą skrzynie mam w innym NH i jest ok, nie ma prblemów z nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

A wy co byście wybrali New Holland t4.85 z trzy letnia gwarancja czy Jona 5085m ?bo mam dylemat John deere bardzie do mnie przemawia i sam już nie wiem może ktoś pomoże cena podobna ?

 Wybrał bym jednak NH  , jakoś ta seria  ,,m,, do mnie nie przemawia.   


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

NH ma lepszy stosunek cena-wyposażenie. W cenie dość gołego JD mozna mieć t4.85 z EDC, dualcommand, sterowaniem tuzem i womem z błotników, najszerszym ogumieniem i jeszcze zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam JD 5080 R  wszystko ok tylko go dusi  pod górkę wiecie jaka może być przyczyna zmieniałem paliwo i cały

czas to samo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Kiedy dusi? Przy pełnej prędkości? Pod jakimś obciążeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landini    0

Zapraszam do przetestowania i zapoznania się z Landini Seria 4-090. 85 KM bez DPF ! Nie martwisz się co drugi dzień o wypalanie filtra DPF. Do tego kabiny w takim standardzie nie ma ani JD ani NH... Sprawdzcie ją bo naprawde warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Witam,
Odświeże temat. Zastanawiam się nad zakupem tytułowego ciągnika. Chciałbym poznać opinię osób posiadających taki ciągnik. Jakie posiada zalety, wady, jakie awarie występowały. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Też myślę nad 5085M. I tutaj mam mały problem. Dealer mówił że oryginalny ładowacz JD do niego to koszt około 36 tysięcy brutto- co jest dużą kwotą. Jakie inny ładowacz warto byłoby zakładać? I jakie wyposażenie polecacie? Skrzynia 16 czy 32? Myślałem nad EHRem, klimą, 3 pary szybkozłącz, może szyberdach przeszklony.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landini    0

Ja proponuje Landini 4-090 lub 5H-100 oszczędne i dobrze zestopniowane ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Juz zamówiłem 5085m;-) Dostałem ciągnik na testy i się przekonałem do tego ciagnika;-) z wyposażenia wziąłem skrzynie 32/16, ehr, koła przód 380 r24, tył 480 r34 szyberdach, 3 prędkości walka, ale bez pneumatyki. Z resztą już kończy się produkcja tych ciągników. Mają być nowe z AdBlue. Tak mi powiedział dealer. A tura do niego biorę z metaltechnik z amortyzatorem i multizlaczem za 13 tys netto. Nie potrzebuje lepszego bo mam ładowarkę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11
Napisano (edytowany)

Też myślę nad 5085M. I tutaj mam mały problem. Dealer mówił że oryginalny ładowacz JD do niego to koszt około 36 tysięcy brutto- co jest dużą kwotą. Jakie inny ładowacz warto byłoby zakładać? I jakie wyposażenie polecacie? Skrzynia 16 czy 32? Myślałem nad EHRem, klimą, 3 pary szybkozłącz, może szyberdach przeszklony.

 

Ehr super sprawa,sam posiadam 5085m rok czasu i jak narazie bez problemów,półbieg też przydatny,szyberdach przeszklony do tura też bardzo przydatna sprawa,o klimatyzacji już nie wspomnę,co do tura wiadomo najlepiej oryginalny,a z tych polskich to nie mam pojecia jaki byłby najlepszym wyborem.

Koledzy mam do was pytanie,do posiadaczy seri 5-emek,czy u was też tak gwałtownie  startuje wałek WOM? U mnie przy załączaniu zgarbiarki poettingera 4,2m   to aż sprzęgło na wałku od zgrabiarki przeskakuje tak bardzo gwałtownie startuje wałek WOM w mojej 5m,i nie wiem czy to tak w każdej jest czy może tylko ja mam taki przypadek.

A w przetrząsaczu wałek przegubowo teleskopowy przy pierwszym uruchomieniu zgieło ,wałek nie był za długi gdyż był sprawdzany i miał 10cm luzu,i tu moje pytanie co było przyczyną tego zgięcia??

 

Edytowano przez proximaplus

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Jak ktoś chce kupić ten ciągnik to niech się dwa razy głęboko zastanowi ;) Źle zestopniowana skrzynia, szarpie półbieg, nie czuć tych 80 koni. Dobry ciągnik na pomocnika, do ciężkiej pracy to już średnio się zdaje. Tym bardziej niszczy cena, gdzie można mieć 20tys. taniej steyra 4085 kompakt albo nh t4.85 które są praktycznie tak samo wyposażone i mają identyczny gabaryt lub w tej samej cenie co 5m dostanie T5.95 gdzie gabaryt jest już dość znacznie większy. Przy jeleniu za dużo płaci się za znaczek niestety a jakość nie idzie z nim w parze w przypadku tej serii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj